Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Vstup do nadstavby soutěže dorostu nevyšel

Dorost, 12.05.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Naši dorostenci absolvovali 3 mistrovské zápasy nadstavbové části soutěže během 8 dní. Bohužel se v nich nepodařilo získat ani jeden bod. Nejtěsnější porážka přišla před týdnem v Hostivaři, když jsme vyrovnané utkání ztratili 4:3 v poslední minutě zápasu. Během svátečního dne 8. května jsme sehráli další utkání, tentokrát s Rebely v Čimicích, které skončilo prohrou 6:3. Odčinit počáteční nezdar jsme se pokusili doma proti Hradci, ale ani toto utkání jsme nezvládli, podlehli 1:8 a uzavřeli si tím nadobro brány čtvrtfinále.

Utkání v Hostivaři se neslo v duchu nepovedených závěrů třetin, které nás stály bodový zisk. Nám se podařilo skórovat již v 5. minutě, když jsme vyžili rychle přesilovku Vrabcem po souhře s Drncem ihned po buly při vyloučení Nestrojila za vysokou hůl. Půl minuty před koncem třetiny vyrovnal Nestrojil. V závěru ještě bylo nařízeno trestné střílení při provinění Votavy sekáním, ale Drncovi se brankáře Soukupa střelou mezi nohy překonat nepovedlo. Ve druhé třetině se nám podařilo jít do 2 brankového vedení, když se ve 20. minutě trefil Větrák O. a ve 27. využil Pavlis M. přesilovku po vyloučení Michka za nedovolené bránění. Na 2:3 snížil Nestrojil 4 vteřiny před koncem třetiny, když Adam neudržel míček v rohu. Nestrojil byl i u další branky, když srovnal na 3:3 jeden a půl minuty po začátku třetí třetiny. Hra byla jinak velice vyrovnaná a na skóre nic nezměnilo ani vyloučení Svobody ve 40. minutě. K naší smůle se však podařilo prosadit Hostivařským opět v závěru třetiny, když se trefil Hradil 31 vteřin před koncem utkání. To byl definitivní konec bodového zisku z celkem slušně rozehraného utkání.

Utkání s Rebely začalo ve vysokém tempu, kdy se zejména domácí blýskli několika šancemi. Skóre se měnilo až v 5. minutě, když se trefil samostatně Birčák. V 6. minutě byl vyloučen Adam, ale po minutě srovnal síly na hřišti rebelský Birčák. Druhou branku přidal Koch v 11. minutě opět po samostatné akci. Úvod utkání se nám tedy příliš nevydařil, ale ve 13. minutě jsme 2 rychlými brankami srovnali skóre. Nejprve se trefil Drnec a po 7 vteřinách Voženílek záhy po vyhrané buly a bylo srovnáno (2:2). Utkání bylo vyrovnané i ve druhé třetině. V té přibylo i řada vyloučení na obou stranách a řada vyhrocených situací na hřišti. Nejprve jsem ubránili vyloučení Drnce, ale následné vyloučení Adama potrestal Koch. Nám se podařilo opět vyrovnat Císařem (3:3), nicméně se soupeř znovu prosadil Vaňačem z přesilovky, když jsme se provinili hrou v 6. Na rozdíl 2 branek odskočil soupeř po 11 vteřinách po začátku 3. třetiny, když se rychle po buly prosadil Koch z prostoru mezi kruhy. Ve 38. minutě byli vyloučeni Císař a Koch za hrubost a při hře 4 na 4 se prosadil ve 39. minutě Birčák, který uzavřel skóre zápasu 6:3, na kterém nic nezměnil ani náš závěrečný tlak, který oslabilo v závěru vyloučení Bilého.

Pokud jsme chtěli pomýšlet na teoretickou šanci postupu dále, bylo potřeba získat 3 body s Hradcem. První třetina utkání nebyla z našeho pohledu úplně špatná, ale přesto se nám hra úplně nedařila a do koncovky jsme se dostávali jen sporadicky. Navíc soupeř skóroval v 7. minutě Tichým, který se trefil z prostoru mezi kruhy.  V závěru třetiny byl vyloučen Větrák F. za držení a po přestávce jeho vyloučení potrestal Flechtner (0:2).  Následně jsme přečkali vyloučení M. Pavlise a Vrabce, když jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí a 2 krát jsme sami zahrozili. Nicméně naše hra nevypadala, tak jak bychom si představovali. Za zmínku stojí situace fair play, kdy Adam přiznal, že nebyl faulován, když rozhodčí odpískali provinění proti němu. Osud utkání pečetil ve svůj prospěch Hradec na konci 2. třetiny, když se nejprve trefil Tichý a dále Vaněk a Machaň (0:5). Po čtvrté brance se v brance prostřídal Arnold s Pšeničkou. V úvodu 3. třetiny se trefil Zahálka. Nám se naopak podařilo snížit Drncem, který se trefil přesně dělovkou z první z prostoru mezi kruhy po Adamově vyhrané buly. Další branku se nám přidat nepodařilo i přes přesilovou hru při vyloučení Kříže za napadení. Navíc se ještě v závěru 2x trefil Tichý po samostatných akcích, který dal dnes 4 branky a stanovil tak konečné skóre 1:8. Na střely bylo utkání celkem vyrovnané (31:34), ale v úvodu měl soupeř střelecky navrch a hlavně byl výrazně produktivnější a dnes zaslouženě vyhrál.

Již nyní je jasné, že 2 kola před koncem se nemůžeme vyšplhat na 4. pozici, která znamená postup do čtvrtfinále extraligy dorostu. V závěrečných 2 kolech přivítáme doma Pardubice a na závěr pocestujeme do Svítkova.