Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Kert Park vstoupil na půdě Hostivaře do finále vítězně a vede 1:0 na zápasy

Muži A, 25.05.2024
Fotografie: Michal Pěch
autor: Petr Nahodil, fotografie: Michal Pěch

Úvodní zápas finálové série letošního ročníku Crossdock extraligy vyšel lépe A-týmu Kert Parku. Vyrovnaný zápas zlomili lužinští až ve třetí třetině, kdy dvěma rychlými góly uskočili domácím na rozdíl dvou branek a i přes snahu domácích o vyrovnání dovedli první zápas do vítězného konce.

Do prvního finálového zápasu vstoupili lépe domácí hráči z Hostivaře, kteří se už ve druhé minutě radovali z vedoucí branky v podání Jiřího Hrabára. Vyrovnání přišlo v přesilové hře, když po ose Jiří Kruček - Dalimil Zvonek doputoval míček až k Vojtěchovi Jágrovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Ve druhé třetině šli jako první do vedení lužinští. Dalimil Zvonek vyhrál bully a Jakub Laurinc poslal míček podruhé za záda domácího brankáře. Ani v této třetině však vedení nevydrželo a po zásahu domácího Samuela Kucharčíka svítil i po této třetině na tabuli nerozhodný stav.

Závěrečná třetina si pak schovala všechny branky do rozmezí 35. a 36. minuty. Skóre nejprve posunul v přesilové hře svým druhým gólem v zápase Vojtěch Jágr, kterému nabil Jiří Kruček. O 59 vteřin později bylo v táboře fanoušků Kertu ještě veseleji. Dalimil Zvonek po své individuální akci rozvlnil síť počtvrté a zvýšil tak náskok Kertu na dvě branky. Domácí zareagovali oddechovým časem a po zahájení hry se brzy dostali opět do těsného kontaktu. Od modré napřáhl Jiří Hrabár a bylo to opět o jediný gól. Zakrátko dokonce vybuchli domácí fanoušci podruhé, ale radost z vyrovnávací branky jim zkazil verdikt rozhodčích, kteří branku neuznali pro předchozí přihrávku rukou. Zápas tak pokračoval dál a i přes snahu domácích o vyrovnání si už Kert Park dokázal výsledek pohlídat a dovést tak první finálový duel do vítězného konce.

Kert Park se tak ujal vedení 1:0 v sérii. Druhý zápas je na programu už zítra opět v 11:00 na hřišti v Hostivaři. Přijďte nás podpořit v boji o druhé vítězství v sérii!