Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Všechny kategorie si po víkendu připisují alespoň 3 body

Junioři, Starší žáci, Mladší žáci, Přípravka, 16.10.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Proběhlý víkend byl pro naši mládež nabitý. Junioři po sobotním domácím vítězství 5:1 v utkání s Hodonínem zajížděli ještě k odloženému zápasu do Svítkova, kde v samém závěru ztratili nadějně rozehraný zápas 3:4. Starší žáci přehráli doma značně oslabený Děčín s jednoznačným výsledkem 20:0. Mladší ke svému miniturnaji cestovali do Ústí nad Labem, kde sehráli vyrovnané bezbrankové utkání s Hostivaří a porazili Děčín 3:0. Přípravka se představila v Hostivaři, kde se jim podařilo jedenkrát bodovat za 3 body.

Junioři

V sobotním utkání čekal juniory soupeř ze spoda tabulky. Úvod utkání byl vyrovnanější, ale v průběhu zápasu se naše mírná převaha projevila i v brankovém skóre a utkání jsme zaslouženě vyhráli. Nicméně to byl soupeř, který jako první udeřil. V 7. minutě se prosadil Švec těsně po skončeném oslabení, když byl vyloučen Patrik Janda za vysokou hůl. Následné vyloučení Václava Adama a na druhé straně Žádníka ke změně skóre nevedlo. To se změnilo až ve 13. minutě, když se prosadil Antonín Vrabec po souhře s Timem Bilým (1:1).

Druhá třetina přinesla několik vyloučení na obou stranách, ale pouze my jsme se ve 25. minutě prosadili Danielem Broulíkem v přesilovce po souhře s Drncem a Krásou. V těsném závěru třetiny přidal 3. branku Jiří Kaplan za asistence Voženílka a Drnce. Ve 33. minutě využila další přesilovku stejná trojice hráčů jako u druhého gólu (4:1), když na trestnou zamířil Žádník za podražení. Na konečných 5:1 zvyšoval Radim Drnec po samostatné akci ve 39. minutě, ve které pak Daniel Broulík dostal 2+2 minuty za napadení a nesportovní chování. Ale ani následné krátké oslabení ve 3 soupeř nevyužil, když navíc na trestnou putoval Patrik Janda.

Hned druhý den čekala juniory dohrávka odloženého utkání ve Svítkově, kde utkání následovalo po stejně odloženém utkání extraligy. Hned úvod utkání nám dal naději v podobě první branky, kterou vstřelil Patrik Janda ve 2. minutě po samostatné akci. Nicméně po našich chybách v obraném pásmu soupeř hned v následující minutě dvakrát trestal, když se trefili Lacko a Kantor. Další branka v první třetině nepadla a to ani při vyloučení Tima Bilého za příliš mnoho hráčů na ploše, které se jevilo jako hodně přísné, když 6. hráč dle názoru přihlížejících v tu chvíli na hřišti vlastně nebyl. Oslabení jsme ale naštěstí ubránili.

Ve 22. minutě přidal třetí branku opět Kantor (3:1), ale nám se podařilo snížit Jiřím Kaplanem ve 26. minutě. Kromě vyloučení Patrika Jandy v samém závěru se již nic podstatného neudálo. Ač měl soupeř lehce navrch, snažili jsme se hrát vyrovnanou hru. Do třetí třetiny jsme šli s 1 brankovým mankem. Zvýšená aktivita od úvodu 3. třetiny přinesla vyrovnání, o které se postaral Radim Drnec po samostatné akci ve 39. minutě. Nicméně když jsme také my začali pomýšlet na nějaké body, soupeř do minuty udeřil počtvrté (4:3). Následovalo několik vyloučení na obou stranách, takže jsme nejprve chvíli hráli oslabení při vyloučení Dana Broulíka, ale po vzájemné potyčce mezi Kantorem, Drahošem a našimi Timem Bilým a Patrikem Jandou jsme pak chvíli měli přesilovku i my, když soupeř dostal o 2 minuty navíc za vyprovokování šarvátky. Nicméně na skóre se nám již nic nepodařilo změnit a soupeř vyhrál těsně jinak vyrovnané utkání.

Starší žáci

Hned úvod utkání starších žáků proti děčínským Rytířům naznačil, jak se bude utkání vyvíjet a na které straně bude převážně probíhat hra. Již v první minutě se prosadil Jakub Loskot a Václav Sýkora (2:0). Poté jsme nevyužili jedinou přesilovku utkání za podražení Zíky, i když ještě z tlaku pramenícího z přesilovky se trefil Adam Kraml. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat a trefili se ještě Václav a Radim Sýkorové, Miroslav Mrázek a Jakub Loskot (7:0). I druhé dějství mělo obdobný průběh a přidali jsme dalších 5 branek. Dvakrát se trefili Jakub Bláha a Miroslav Mrázek a ještě jednu trefu přidal Jakub Loskot. Soupeř do třetí třetiny nasadil druhého gólmana Nistora, který do té doby hrál v poli, takže už tak nízký počet hráčů soupeře v poli klesl na 7 a na hřišti to bylo znát. Hned v úvodu třetiny jsme ustáli vyloučení Václava Sýkory za sekání. V průběhu třetiny jsme se trefili hned 8 krát a bylo na hráčích vidět, že si chce každý vstřelit branku, zejména v závěru, když se snažili zarovnat skóre na kulatý počet, což se nakonec podařilo (20:0). Během třetiny se trefili Miroslav Mrázek 3x, Michal Šeps 2x a Jakub Loskot 1x. Během vyloučení Adama Lorence ve 39. minutě za hrubost se v oslabení 2x trefil Derek Arnold. Anička Staňková udržela čisté konto a těch pár střel, ke kterým se soupeř dostal, zvládla na jedničku, což někdy v takových to zápasech bývá těžké. Dnes jsme zaslouženě zvítězili, ale musíme ocenit snahu soupeře se utkat i s tak malým počtem hráčů, kteří dorazili na Lužiny.

Mladší žáci

V prvním nedělním utkání mladších žáků v Ústí nad Labem proti Hostivaři jsme branku neviděli. Utkání skončilo po 30 minutách 0:0. Ač bylo utkání střelecky poměrně bohaté a vyrovnané (28:25), oba gólmani byli pozorní. Na straně Hostivaře Absolon a na naší straně Anička Staňková. Utkání se hrálo i čistě bez faulů, jen v samém závěru za podražení pykal Václav Sýkora, ale ani přesilovou hru soupeř nevyužil. Na řadu přišly trestná střílení. Mandát ani Procházka neproměnili a na naší straně se nejprve netrefil Richard Steinbach, ale posléze Václav Sýkora svůj nájezd úspěšně zakončil. Jelikož poslední z hostivařských Strapina nedal, putoval druhý bod z utkání na Lužiny.

Druhé utkání čekalo mladší žáky proti nedalekým děčínským Rytířům. Utkání bylo vyrovnané, ale skóre se dařilo měnit jen nám a to jen z holí hráčů se jménem Sýkora. První třetina branku nepřinesla. Ve druhé se hned z kraje trefil Václav, po souhře s Davidem Broulíkem a Michalem Šepsem. Následovalo vyloučení Číly a Vaška Sýkory, ale ani při jedné přesilovce branka nepadla. A nepadla ani v samém závěru třetiny, když si vykoledoval trestnou minutu Jakub Stárka za sekání. Ve 24. a 25. minutě se 2x prosadil Vaškův jmenovec Radim a utkání bylo v podstatě rozhodnuté. Na konečném skóre nezměnilo již nic ani vyloučení Davida Jirounka a utkání skončilo naší výhrou 3:0. Ani ve druhém utkání nedostala Anička Staňková branku a připisuje si dvě krásné 0 do statistik.

Přípravka

Přípravka cestovala do Hostivaře, kde se sehrál ryze pražský turnaj. Toho se účastnily dva týmy domácích, dva rebelské z Čimic a naši borci. Těm se dařilo tak napůl, s hostivařskými sehrali 2 vyrovnaná utkání, z nichž 1 bylo pro nás úspěšné a s Rebely to bylo o něco náročnější, když se nám nepodařilo získat body. Soupeři byli přeci jen o něco lepší.