HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Víkendové zápasy mládeže přinesly plný bodový zisk jen starším žákům

Klub, 19.10.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Víkendová utkání mládeže se odehrála venku. Starší žáci vyzvali v sobotu dopoledne ústeckou Elbu DDM, kterou po vyrovnaném úvodu zdolali ve 2. třetině a zaslouženě zvítězili 2:7. Odpoledne se juniorka vydala na horkou půdu do Plzně, kde po celkem solidním výkonu v utkání odešla poražena 5:2. Přípravka cestovala do Čimic, kde dvakrát získala po 3 bodech. V neděli pak sehráli mladší žáci v Hostivaři dvě velice vyrovnaná utkání.

Junioři

Loading...
Loading...

Skóre zápasu otevřel Procházka hned ve 2. minutě, když využil jednu z prvních šancí trefou do poodkryté branky pod vyrážečkou gólmana. V 6. minutě jsme sehráli první přesilovou hru, to když byl za krosček vyloučen Malý. Přesilovka se nám příliš nevydařila a do vyložených šancí jsme se nedostali. V 11. minutě přidal Procházka druhou branku z dorážky v těsné blízkosti branky, když využil spolupráci s Štulcem a Jakubem Chánem, který v Plzni hostuje z Kertu. V samém závěru jsme dostali další možnost přesilové hry.

Druhá třetina začala naším vyloučením za zdržování hry, když jsme se pozdě vrátili ze šaten, tedy bylo rázem po přesilovce. K naší smůle šel po minutě na trestnou Jiří Kaplan a my se na minutu ocitli ve třech, ale zodpovědnou hrou jsme nakonec soupeře do nebezpečného zakončení nepustili. Nicméně ve 22. minutě zvyšoval již na 3:0 Král, ale nám se podařilo snížit Danielem Broulíkem, který úspěšně zakončil souhru s Janem Kaňkou a Václavem Adamem, který netradičně hrál vepředu (1:3). Bohužel v závěru třetiny vstřelil gól do šatny Popp z dorážky z akce, která ještě pramenila ze skončeného trestu Václava Adama za vysokou hůl a do třetí třetiny jsme šli s 3 brankovou ztrátou. Ležící gólman Adam Horský po zásahu do masky pustil míček z lapačky a soupeř ho doklepl do branky.

V úvodu třetiny se nedovoleným bráněním provinil Daniel Broulík, ale soupeř přesilovku nevyužil. Nám se podařilo snížit Jiřím Kaplanem při hezké souhře s Radimem Drncem a Václavem Adamem, který ve třetí třetině již naskakoval v obraně, ze které se dopředu posunul Patrik Janda (4:2). Po půl minutě hry však naše naděje uťal Štulc po závaru před brankou. Na další přesilovku jsme čekali až do 42. minuty, když na trestnou putoval Chán za sekání. Nicméně jsme výhodu nevyužili a naopak jsme se nechali zatlačit, když se gólman vydal za neočekávaně odraženým míčkem do prostoru kruhů, ale soupeři se nastalé situace nepodařilo využít, tedy kromě vyloučení Antonína Vrabce za nedovolené bránění. V samém závěru putoval ještě na trestnou domácí Fiala za krosček, ale trest přišel v poslední sekundě, což již nic neřešilo. Dnes musíme uznat, že soupeř, který nás dvojnásobně přestřílel v poměru 38 ku 19, byl zaslouženě lepší, ale náš mladý tým se proti leaderovi ligy určitě nepředvedl ve špatném světle.

Starší Žáci
Loading...
Loading...

Úvod zápasu starších žáků v Ústí nezačal vůbec dobře. Hned první akce domácího útoku vedeného Šimicem skončila v naší síti. Naštěstí hned ve 3. minutě srovnal skóre Jakub Loskot za spolupráce Michala Šepse a Václava Sýkory. V 7. minutě jsme ubránili vyloučení Františka Vlacha za nedovolené bránění. Soupeř měl lehce navrch, ale naše šance držela Anička Staňková v brance. Šimic však v závěru třetiny zvýšil na 2:1.

Zápas jsme zlomili ve druhé třetině, když nejprve skóre srovnal v 17. minutě Jakub Bláha, který zakončoval do prázdné branky díky pěkné akci Lukáše Horského. Ten zachytil vyhozený míček ještě ve středním pásmu a zavezl zpět Jakubovi. Vzápětí vrazil Šimic Lukáše Horského na hrazení, ale naše přesilovka skončila za 10 s po hákování Jakuba Loskota. Vedení jsme získali na svou stranu chytrým nahozením Dereka Arnolda ze středního pásma. Ten poslal míček vysoko vzduchem, který k překvapení všech skočil skrz betony brankáře až do sítě. Utkání rozhodly 3 slepené branky v závěru třetiny, když se trefili Jakub Loskot, Jakub Bláha a Adam Kraml (2:6). Před závěrem třetiny byl ještě potrestán Adam Lorenc za podražení.

V průběhu třetí třetiny jsme již udržovali vedení i přes dvě oslabení. Na závěrečných několik minut se dostal také do branky Jan Kotal. V poslední minutě zvýšil na konečných 2:7 Adam Kraml. Na skóre již nic nezměnilo ani nařízené trestné střílení za podražení Vojty Štěpánského, ale Šimicovu akci Jan Kotal úspěšně zlikvidoval. Dnes musíme vyzdvihnout výkon celého týmu, který se úspěšně popral o 3 body a v přímém souboji o 5. pozici v tabulce.

Mladší žáci
Loading...
Loading...

První nedělní zápas sehráli mladší žáci s domácí Hostivaří. V utkání měla Hostivař převahu, ale naši borci statečně odolávali tlaku soupeře. Ve 3. minutě jsme nevyužili vyloučení Votavové za nedovolené bránění. V osmé minutě Nestrojilová otevřela skóre zápasu a do kabin se šlo za stavu 1:0. Druhá třetina branku nepřinesla. Ta přišla až ve třetí třetině, když vyrovnal František Vlach s Davidem Broulíkem z přesilové hry, kdy na minutu putoval na trestnou Procházka. Vyrovnané utkání rozhodla Nestrojilová svou 2. brankou utkání v 26. minutě. Našim borcům se již nepodařilo vyrovnat ani přes početní výhodu při vyloučení Mandáka za hrubost ve 27. minutě. Zápas tak skončil těsným vítězstvím Hostivaře 2:1. Anička Staňková byla vyhlášena nejlepším hráčem Kertu v utkání.

Loading...
Loading...

Utkání s novým Strašecím bylo vyrovnané až do samého závěru. V základní hrací době jsme se branky nedočkali, a to ani přes 4 přesilové hry, které nám soupeř nabídl. 1 x ve druhé třetině a 3x ve třetí. V brance se úspěšně představili Anička Staňková a v poslední třetině Vilda Nalezený, kteří čelili 19 střelám oproti našim 9. Utkání skončilo až samostatnými střelami, kdy v sérii po třech rozhodl jediným úspěšným pokusem novostrašecký Štekl (0:1), který překonal Vildu Nalezeného a připsal hostům druhý bod. Na naší straně nebyli úspěšní Radim a Václav Sýkorové a Oliver Ondík. Nejlepším hráčem Kertu byl vyhlášen Oliver Ondík a David Broulík jako nejlepší hráč hracího dne našeho týmu.

Přípravka

Jak už bývá zvykem, ač přípravka hrává standardně 4 utkání, v neděli hrála v Čimicích jen s Kelty a Novým Strašecím, když oba týmy postavily po 2 družstvech. S Kelty modrými a modrým Novým Strašecím naši hráči zvítězili a nestačili pak na bílé Kelty a žluté Nové Strašecí. V příjemně stráveném odpoledni v Čimicích byli tedy z poloviny úspěšní, borci jen tak dál.