HC Kert Park Praha
HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Víkend mladších a starších žáků

Starší žáci, Mladší žáci, 27.03.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Víkend 25. a 26.3. patřil mladším a starším žákům. Ostatní kategorie mládeže měli volno. Mladší žáci po týdnu hráli v neděli odpoledne opět svůj tradiční turnaj doma, kde přivítali celky z Hostivaře a z Berouna. Starší žáci měli program nabitý, jelikož kromě domácího sobotního utkání s Rakovníkem je v neděli čekaly 2 dohrávky odložených utkání dopoledne doma s Ústím n. Labem a navečer na Kladně.

Starší žáci s poloviční úspěšností

Loading...
Loading...

Začátek utkání byl relativně vyrovnaný, ale byli jsme to my, kdo musel dotahovat náskok soupeře. Na trefu Císaře v 7. minutě jsme odpověděli ihned po 23 sekundách, kdy se trefil Drnec po přihrávce Dorňáka. Druhý gól jsme inkasovali z kraje 2. třetiny z hole Mikoláše. Přes snahu vyrovnat se nám to podařilo až v poslední minutě třetiny, kdy střelu Adama od modré tečoval do branky Ondra Větrák - 2:2. Naše lehčí herní převaha se zúročila v 38. minutě, kdy se opět od modré z dálky prosadil Adam po přihrávce Bilého. Uklidnění na naši stranu pak přinesla 42. minuta, kdy na konečných 4:2 zvyšoval Drnec po přihrávce Dorňáka. Soupeřovu snahu se skóre v závěru ještě něco udělat zhatilo vyloučení Pavlise 2 a čtvrt minuty před koncem. Skóre se neměnilo ani při snaze soupeře hrát 5:5 s hrou bez brankáře.  Naši branku úspěšně hájil tentokrát Jiří Arnold.

Loading...
Loading...

S Elbou nás po sobotě čekalo trochu náročnější utkání. V brance si odbyl úspěšnou premiéru hostující brankář Jakub Ambros. Utkání bylo opět celkem vyrovnané, ale byli jsme to my, kdo uchopil otěže zápasu, když po vyrovnané třetině se trefil ve 14. minutě Bilý po spolupráci s Drncem a O. Větrákem. V 23. minutě v závěru přesilovky Drnec potrestal vyloučení Pankratze. Ve 29. minutě dotahoval Janda na rozdíl 1 gólu, ale za minutu jsme opět zvýšili na dvoubrankový rozdíl po sólo akci Radima Drnce. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:1 a s vidinou dohrávky 5 minutového vyloučení, kdy Janda nevybíravě oplácel krosčekem na krk faulujícího O. Větráka, za což si vysloužil 5 minut + do konce utkání. Bohužel pro nás se soupeři podařilo snížit při hře 4 na 4 Dobrodinským, když míček skončil sporně na hranici brankové čáry. Za další minutu již při naší přesilovce nám utekli Dobrodinský s Kuzivem a bylo vyrovnáno na 3:3. Nám se zbylé 3 minuty přesilovky využít nepodařilo. I přes naší mírnější převahu a řadu gólových šancí zejména v závěru utkání se nám nepodařilo urvat 3 body na naši stranu a přišli na řadu samostatné nájezdy. Na ty šli Ondra Větrák, který neproměnil, ale ani Kapusta proti Ambrosovi neuspěl. Timotej Bilý brankáři Vykoukovi nedal šanci a naopak Dobrodinský přestřelil. Rozhodnout mohl Radim Drnec, což se mu podařilo a svou trefou si připsal hattrick a pro nás 2. bod z utkání. Na střely 27:20 a Radim Drnec 4KB.

Loading...
Loading...

Nejtěžší utkání nás čekalo bohužel až v závěru 3 zápasového maratonu, kdy náš kádr, který hrál bez řady opor a doplněn o řadu mladších hráčů, byl již lehce unaven, což se projevilo i v utkání samotném. Do branky se postavil tentokrát Adam Horský. V úvodu utkání jsme přečkali nápor soupeře a sami se postupně nadechli k několika šancím. V 6. minutě se ale soupeři podařilo skórovat, kdy Schnaubeltovu střelu brankář Horský vykryl, ale dorážku Drechslera se již zachytit nepodařilo. Bohužel situace se v podstatě po minutě opakovala a bylo to 2:0. Poté se nám podařilo srovnat tempo hry a do 2. třetiny jsme šli s 2 brankovým mankem. V úvodu třetiny jsme se nadechli k náporu a podařilo se nám vyrovnat, kdy nejprve ve 20. minutě prostřelil Filip Větrák po bratrově přihrávce Nováka a Drnec ve 23. min potrestal vyloučení Schnaubelta po spolupráci s bratry Větráky. Lehce zaskočený soupeř však získal klid na své hole za 3 minuty, kdy se v přesilovce trefil Drexler při vyloučení Dorňáka a za minutu Schnaubelt. Soupeř ještě v závěru třetiny zvýšil při svém oslabení Schnaubeltem po chybné rozehrávce v naší obraně. Úvod 3. třetiny patřil Kladnu, kdy Novotný zvyšoval na konečných 6:2. I přes 6 obdržených branek nechytal špatně brankář Horský, který zlikvidoval řadu dalších vyložených šancí, včetně 2 minutového dvojnásobného oslabení. Poděkování patří celému týmu, který se snažil a utkání ani v závěru nevypustil i za nepříznivého stavu. Soupeř nás přestřílel 33:22 a dnes zaslouženě zvítězil.

Fotogalerie

Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie
Fotografie

Mladší žáci se v omlazené sestavě představili opět doma

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

V dalším kole přeboru mladších žáků se naši borci utkali na Lužinách se silnými mužstvy z Hostivaře a Berouna. Utkání nedopadla pro nás úplně dobře, ale vzhledem k naší sestavě složené zejména z přípravkářů se to dalo očekávat. Tím spíše to byla dobrá zkušenost pro mladší hráče.

Komentář trenéra Milana Kubíčka: 

Do utkání jsme nasadili až na dva hráče přípravkáře. I přes dvě porážky jsem byl s výkonem mužstva spokojen. V prvním utkání jme byli za svou snahu odměněni v podobě dvou branek v hostivařské síti. Samozřejmě jsme nemohli konkurovat o dva roky zkušenějším a vyhranějším hráčům soupeře. Nechybělo nám nadšení a bojovnost. S Hostivaří jsme uhráli jednu remízovou třetinu, Beroun za celou první třetinu skóroval pouze jednou. Výborně chytal David Čihák, který odchytal vždy první dvě části utkání. Ani mladý Vilda Nalezený se nemusel za svůj výkon stydět. Pochvalu zaslouží celý tým, z jedinců Bláha, Sýkora Šeps, Mihalčin, Broulík a největší již zmiňovaný Čihák a Černík. Kazem utkání bylo zranění hráče Hostivaře jemuž přejeme brzké uzdravení.

Následující program

O víkendu čeká mladší žáky první kvalifikační turnaj v Berouně, kde se kromě našeho celku a domácích sjedou žáci z Hostivaře, Kladna, Rebelů a Mladé Boleslavi. Starší žáci předehrávají ve čtvrtek v Berouně s Kelty 2008 A a dorost přivítá v neděli ve 14h doma Plzeň. A-tým v sobotu v hostí Hradec Králové od 16h a v neděli Karvinou od 11h.

Loading...

Související články

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...Loading...Loading...
© 2023 HC Kert Park PrahaVytvořil Michal Pěch - michalpech.netNastavení cookies