Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Starším kategoriím se víkendová utkání příliš nevydařila a připisují si 1 bod ze 4 utkání

Junioři, Starší žáci, Minipřípravka, 06.10.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Víkendová utkání zahájila juniorka hned v pátek večer, kdy v dohrávce přivítala berounské Kelty. Po celkem vyrovnaném utkání jsme odešli poraženi 1:3. Výsledek se pokusili odčinit hned v sobotu v Heřmanově Městci, kde nakonec brali bod za porážku v prodloužení 3:4. Starší žáci vyrazili na horkou půdu Hostivaře, kde po slibném úvodu nakonec odešli poraženi 0:11. V úterý je ještě čekala dohrávka odloženého utkání s berounskými Kelty, které skončilo stejným výsledkem. Minipřipravka zavítala v neděli do Mladé Boleslavi. Ostatní kategorie měly volno.

Junioři

Juniorku čekal dvojzápas díky odloženému utkání s Kelty. To sehráli v pátek večer v domácím prostředí. Utkání začalo ve vysokém tempu, ale vzhledem k zodpovědně hrajícím oběma týmům jsme se přes několik šancí na obou stranách branky nedočkali. Ta přišla až v samém závěru třetiny, když nastřelený míček na gólmana Patrika Štrábergera během vyloučení Radima Drnce za krosček zůstal neviděn poskakovat před jeho levým betonem a v poslední chvíli se ho podařilo Černému dorazit do branky k pravé tyčce (0:1).

Druhá třetina přinesla jen 2 vyloučení na naší straně a jedno na soupeřově, ale branky jsme se nedočkali a nadále drželi nadějný stav 0:1, který vydržel až do začátku 3. třetiny, kdy se hned ve 31. minutě prosadil Radim Drnec dělovkou od modré po souhře s Jakubem Krásou při dobíhající přesilovce za vyloučeného Hrubého a srovnal na 1:1. K naší smůle se hned za 4 minuty trefil Černý s Vácou. Naděje na bodový zisk se rozplynuly ve 39. minutě, když rozhodčí nařídil trestné střílení za sekání samostatně zakončujícího Krbce v těsné blízkosti před brankou, kterým se provinil Timotej Bilý. Krbec svůj nájezd kličkou doleva proměnil a stanovil tak konečný stav utkání 1:3.

Hned v sobotu odpoledne čekal juniorku zápas v Heřmanově Městci s místními Ježky. Utkání z naší strany nezačalo vůbec dobře. Hned ve 3. minutě krátce po sobě vyžili jedny z prvních šancí Starý a Zamastil (2:0). Ale hned potom se naše řady zkonsolidovaly a další úspěchy jsme již soupeři nedovolili. V 10. minutě jsme úspěšně ubránili jedinou přesilovou hru utkání, když šel pykat kapitán Radim Drnec za napadení.

Hned z kraje 2. třetiny se trefil Jakub Krása po samostatné akci a snížil na 2:1, ale soupeř vzápětí odpověděl v 18. minutě Bakusem. V samém závěru 2. třetiny snížil opětovně na rozdíl jedné branky samostatnou akcí Ondra Větrák. I když soupeř měl lehčí střeleckou převahu 29:18, byli jsme to my, kdo se v 3. třetině jedinou brankou prosadil. Ondra Větrák využil nabídku Radima Drnce a bylo vyrovnáno (3:3). Jelikož další branky nepadly, dospělo utkání do prodloužení.

V tom byli úspěšnější domácí, kteří se prosadili v čase 48:30 po souhře Koláře s Pilipem. Náš protest, že brance předcházelo očividné neodpískané zakázané uvolnění soupeře, byl již marný a 2 body zůstaly v Heřmanově Městci.

Starší žáci

Starší žáci vyrazili do Hostivaře, kde na nás čekal těžký soupeř, zejména pro náš mladý tým oslabený ještě marodkou. Zápas byl navíc okořeněn účastí Filipa Větráka, který tuto sezónu hostuje v Hostivaři. Od začátku to vypadalo, že Hostivař má lehce navrch, ale naší obětavou hrou jsme dlouho drželi bezbrankový stav 0:0. Bohužel k naší smůle se soupeř prosadil z nahození Zimareva na branku, které nešťastně trefilo hůl Jakuba Loskota a skončilo v bráně 1:0. Naše naděje úspěšně držela i Anička Staňková v brance. Do přestávky jsme šli tedy s těsnou ztrátou.

Ve druhé třetině se trochu rozpadla naše hra a soupeř se dostával snadněji do zakončení, z čehož začal těžit. Druhá branka pro postavení útočícího hráče v brankovišti ještě nebyla uznána, ale poté se již regulérně prosadil Jeřábek v 17. minutě. Po minutě využil Janšta vyloučení Honzy Kotala (3:0). Poté běžely soupeřovy úspěchy v rychlém sledu (Kvasnička, Kocmánek, Zimarev, Mellen) 7:0 a poslední zásah přidal ve 24. minutě Kvasnička v oslabení při vyloučení Mellena za zvednutí míčku z hrací plochy. Po minutě putoval na trestnou ještě Kocmánek za napadení, ale ani minutovou výhodu pěti proti třem jsme nevyužili.

Do třetí třetiny oba soupeři prostřídali brankáře, na naší straně se do branky postavil Vilda Nalezený. Naše hra se trochu zvedla, ač soupeř měl stále navrch, nepouštěli jsme ho již tolik do vyložených šancí. Nicméně se nám prosadit nepodařilo, i když jednou jsme se radovali, když Jakub Loskot jako odčinění první branky se krásně trefil po souhře s Lukášem Horským, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebyla branka uznána. Náš cíl vstřelit alespoň nějaké branky v závěru se tedy nenaplnil. Několik šancí jsme si vypracovali, ale s nulovým výsledkem. Naopak se třikrát prosadil Kvasnička, který si připsal 5 branek v utkání, z čehož se dvakrát krásně trefil dělovkou z přímé přihrávky z buly v útočném pásmu. Konečný stav zápasu 11:0. V samém závěru byl ještě vyloučen Kvasnička za vysokou hůl, ale několikasekundová přesilovka nám již nepomohla. Soupeř nás přestřílel 50:17 a zaslouženě zvítězil.

Hned v úterý 8.10. v podvečer na starší žáky čekalo ještě odložené domácí utkání proti Keltům. Stejně jako s Hostivaří jsme očekávali, že soupeř dorazí v silné sestavě. Nám v sestavě chyběli hlavně beci (Horský, Doucha). Hned úvod utkání naznačil, že to bude dnes těžké. Soupeř měl převahu od samého začátku. V 5. a 8. minutě jsme úspěšně ve 4 společně s Aničkou Staňkovou v brance ubránili vyloučení Dereka Arnolda a Jakuba Bláhy za podražení, avšak v 11. minutě se prosadil Vondrák a Lhotka a do přestávky se šlo za stavu 0:2.

Ve druhé třetině se soupeř prosadil hned čtyřikrát. V 18. minutě Vondrák, ve 24. dal branku Urban v oslabení, když byl vyloučen Musil za napadení. Stejný hráč se pak prosadil ještě při hře 4 na 4, když společně pykali Jakub Loskot s Trejbalem za hrubost, při potyčce v rohu obranného pásma. Těsně v závěru třetiny skóroval ještě Pachner. My jsme se do zakončení dostávali spíše sporadicky a vyložené šance jsme si v podstatě ani nevypracovali.

Za téměř rozhodnutého stavu dostal do třetí třetiny v brance také příležitost Jan Kotal, i přes to, že Anička Staňková chytala výborně. V začátku třetiny nás čekalo dvakrát oslabení, nejprve to při špatném střídání za příliš mnoho hráčů na ploše soupeř nepotrestal, ale vzápětí podražení Václava Sýkory již soupeř potrestal Trejbalem (0:7). Na konečných 0:11 ještě postupně zvyšovali Trejbal, Musil, Urban a Kočaba, když 1x jsme si míček do branky smolně srazili sami. I přes řadu branek i Jan Kotal předvedl řadu pěkných zákroků, když zamezil soupeřově vyloženým šancím, včetně samostatného úniku, o čemž svědčí i poměr střel 14 ku 55. Škoda že se nám nepodařilo alespoň v závěru proměnit některý z úniků Václava Sýkory nebo Jakuba Bláhy.

Minipřípravka

Minipřípravka vyrazila ke svému letošnímu prvnímu tradičnímu turnaji do Mladé Boleslavi, kde sehrála 4 utkání s Mladou Boleslaví, Hostivaří B a M a pražskými Rebely. Naši nejmenší vybojovali jedno vítězství a remízu a předvedli bojovný výkon v celém turnaji. Pochvalu zaslouží celý tým a zejména nováček v naší brance Vojta Bolen patřící nakonec k nejlepším v turnaji.

Sestava: Vojta Bolen (G), Andrea Ondráčková, Viki Dobrocká, Dominik Rytych, Roman Svoboda, Alex Dlouhý, Jan Hrůza