Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Starší žáci nestačili na Kladno, minipřípravka se představila v Čimicích

Starší žáci, Minipřípravka, 13.05.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Starší žáci se po týdenní přestávce představili doma, kde v rámci nadstavby soutěže přivítali Kladno. I když konečné umístění na 5. místě se již nemůže změnit, nastopili odhodlaní získat nějaké body. To se jim moc nepovedlo, když zápas skončil 1:6 v náš neprospěch. Minipřípravka zavítala do Čimic. Utkání dorostu se věnuje samostatný článek a přípravka s mladšími žáky měly tentokrát volno.

Starší žáci

Zápas nezačal vůbec špatně. Lépe hrajícímu Kladnu jsem byli od začátku rovnocenným soupeřem. Z kraje 4. minuty jsme se ujali vedení, když Nalezený nekompromisně zakončil ze střední vzdálenosti po souhře s Císařem a Svobodou. Chvíli na to jsme dostali nabídku přesilové hry, ale tu jsme nevyužili. Také soupeř se dostal do řady šancí, ale Arnold byl v brance bezchybný. Ujala se až střela Patáka, který využil přesilovou hru ve 12. minutě při vyloučení Dvorského za držení (1:1). Mezitím jsme v 11. minutě nevyužili trestné střílení, které bylo nařízeno za Maškovo sekání, když jsme se během oslabení dostali do breaku. Císařovi ale zakončení nesedlo a svůj nájezd neproměnil, když klička do forhendu skončila na betonu Patery.

V 18. minutě jsme dostali nabídku další přesilovky za podražení Pulce, ale po minutě jí přerušil Císař, který putoval na trestnou po kontaktu se soupeřem. Ani jeden tým výhodu nevyužil a až do 23. minuty jsme drželi vyrovnaný stav. Vedení na svou stranu strhli Navrátil a Mašek, kteří zařídili 2 brankový náskok Kladna ve 23. a 26. minutě. 35. minuta přinesla vzájemné vyloučení Douchy a Lovětínského, ale ani při hře ve 4 branka nepadla. Lépe hrající Kladno si hlídalo náskok a další změna skóre nastala až v 38. a 40. minutě, když se nám vůbec nepovedla přesilová hra při vyloučení Petráška. Bohužel pro nás se 2 krát prosadil Tlustý (1:5). Ve 43. minutě putoval na trestnou Dvorský za držení a Petrášek z přesilové hry upravil na konečných 1:6 pro Kladno, které dnes zaslouženě zvítězilo, když nás trojnásobně přestřílelo (15:46), většímu debaklu vděčíme dobře chytajícímu Arnoldovi.

Minipřípravka

Naše minipřípravka vyrazila na nedělní turnaj do Čimic, kde se ve 4 miniutkáních střetla s 2 týmy domácích Rebelů, S Tygry z Mladé Boleslavi a s Pardubicemi, které přicestovaly z regionu Východ. Děti si hokejbal náramně užily, i když se jim podařilo zdolat jen jeden z domácích týmů. V příjemném čimickém areálu děti strávily nedělní dopoledne se sportem, počasí jim nadmíru přálo, jen škoda, že se jim nepodařilo vstřelit víc branek než soupeři, ale to se jim určitě povede v dalších kláních.