












Kert Park dvakrát v zápase stahoval vedení soupeře, zápas dokázal převrátit na svou stranu, nakonec však střelecká přestřelka dospěla až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější hosté z Letohradu a série tak bude už zítra pokračovat čtvrtým duelem.
Sobotní zápas začal lépe hostující Letohrad, který šel už ve 4. minutě do vedení díky trefě Lukáše Lhoty. Na dvougólové vedení odskočili Letohradští v 9. minutě, kdy se prosadil David Halbrštát. Poprvé dostal míček za záda hostujího brankáře ve 13. minutě Jakub Wróbel. Hosté ovšem reagovali o minutu později Vítem Rozlílkem. A do kabin se šlo za dvougólového vedení Letohradu.
Prostřední třetinu začal lépe Kert Park, který v 17. minutě přiblížil vyrovnání Radomír Vaněk. Hosté, ale odpověděli hned dvěmi trefami v 26. minutě, kdy prostřelili Gerlicha Lukáš Lajčiak a Tomáš Lhota. Ještě před koncem druhého dějství, ale snížil Milan Jelen a bylo to znovu po další třetině o dvě branky pro hosty.
Třetí třetina pak přinesla obrat ve vedení v zápase. Kert Park zabral a už po 23 vteřinách to bylo o jedinou branku díky Dalimilu Zvonkovi. Vyrovnání přišlo na řadu v 33. minutě, kdy se znovu prosadil Radomír Vaněk. o tři minuty později šel Kert do vedení po premiérové trefě v play off teprve 17letého Adama Richtera. Ani tato trefa, ale nebyla vítězná a v 39. minutě srovnal skóre znovu Lukáš Lhota.
Zápas tak dospěl do prodloužení, kde se už branky nedočkal ani jeden tým a zápas tak pokračoval samostatnými nájezdy. V nich vedli hosté už 2:0, ale v posledních dvou nájezdech se nemýlili radomír Vaněk a Tomáš Wróbel. Pokračovalo se po jednotlivých nájezdech a zatímco v první sadě oba nájezdníci proměnili, druhá sada už vyzněla úspěšněji pro Letohrad, kterému vystřelil vítěznou trefu Vít Rozlílek.
První mečbol v sérii tak Kert Park neproměnil a oba celky čeká tedy pokračování série už zítra tj. v neděli od 11:00.
Foky Martina Horského: https://www.rajce.idnes.cz/horma/album/extraliga-hokejbalu-sf3-hc-kert-park-praha-sk-hokejbal-letohrad-