Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Rozhodující semifinálový souboj se Svítkovem rozhodl Kert Park až v prodloužení a ve finále tak vyzve Hostivař

Muži A, 20.05.2024
Fotografie: Michal Pěch
autor: Petr Nahodil, fotografie: Michal Pěch

Vyrovnaná semifinálová série se Svítkovem dospěla do pátého rozhodujícího zápasu. Základní hrací doba rozuzlení semifinálové zápletky nepřinesla a rozhodnutí o postupujícím do finále přineslo až prodloužení.

Do posledního semifinálového zápasu měl už skoro tradičně lepší vstup domácí Kert Park. Jako první se už ve 2. minutě prosadil kapitán A-týmu Vojtěch Jágr. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 6. minutě střelou od modré čáry Jakub Laurinc. Druhá třetina patřila střelecky soupeři, který uděřil hned dvakrát v krátkém sledu po sobě. Za Svítkov se jako první prosadil v 25. minutě Jan Stromko a do minuty se skóre srovnalo na 2:2 díky brance Tomáše Hudce. Do závěrečné třetiny, tak šli oba týmy za nerozhodného stavu. Ve třeří třetině se jako první radovali opět domácí hráči. Jan Pavlík přistrčil Dalimilovi Zvonkovi a ten po třetí v zápase překonal hostujícího brankáře. Vedení domácích vydrželo až do 44. minuty, kdy se soupeř rozhodl ve snaze vyrovnat odvolat brankáře. Početní výhodu se podařilo hostům využít a Matyáš Bláha opět srovnal skóre. Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm bylo vidět, že oba celky touží po postupu a o šance tak nebyla nouze. Rozhodující moment přišel v 51. minutě, kdy se prosadil překvapivou střelou z dálky Jan Pavlík, který tak vystřelil A-týmu sedmou účast v extraligovém finále v řadě.

A-tým Kert Parku tak vyzve ve finálové sérii svého pražského rivala HBC Hostivař. Úvodní dva zápasy se odehrají na hřišti soupeře již tuto sobotu 25.5. a v neděli 26.5. Oba dny se bude hrát od 11:00 hodin. Přijďte nás podpořit, budeme Vás potřebovat!