Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Přetahovaná se Svítkovem pokračuje, o postupujícím do finále rozhodne páté utkání na Lužinách

Muži A, 14.05.2024
Fotografie: Petr Nahodil
autor: Petr Nahodil, fotografie: Petr Nahodil

Ani venkovní dvě utkání na půdě Svítkova nepřinesly rozuzlení semifinálové série mezi Kert Parkem a Svítkovem. Obě mužstva přidala po jedné výhře a o druhém finalistovi, který vyzve HBC Hostivař ve finále, se tak rozhodne až v posledním pátém utkání série.

V sobotním utkání se Kert parku podařil vstup do utkání. Už ve 4. minutě prostřelil domácího brankáře Jiří Kruček a brzy na něho navázali i Dalimil Zvonek a Marek Mejzlík. Už v 6. minutě tak na tabuli svítilo skóre 3:0 pro pražany. Domácí hokejbalisté, ale nesložili zbraně a ještě v první třetině korigovali brankou Tomáše Hudce. Ve druhé třetině pak skóre na rozdíl tří branek posunul po kombinanční akci prvního útoku Radomír Vaněk. Ani třígólové vedení po druhé třetině však nebylo dostatečné a domácí ve třetí třetině hnáni domácími fanoušky zahájili stíhací jízdu. Už po minutě po zahájení třetí třetiny snížil Vít Kaštánek. Do těsného brankového kontaktu pak poslal v 5. minutě domácí Jan Stromko. V 7. minutě pak uzavřel skóre základní hrací doby Tomáš Hudec. Další branky už nepadly a tak se oba celky po základní hrací době rozešli s nerozhodným stavem 4:4. O vítězi tak mohlo rozhodnout prodloužení, v něm ovšem branka nepadla a utkání tak dospělo do penaltového rozuzlení. V nájezdové loterii byl úspěšný ve 2. sérii nejprve domácí Ondřej Matýs. O odpověď se v téže sérii postaral Vojtěch Jágr. Ostatní nájezdníky pak vychytali oba brankáři a na řadu tak přišli jednotlivé nájezdy. V nich začali nejprve domácí, kteří byli opět úspěšní, když se znovu prosadil Ondřej Matýs. Pevné nervy však prokázal i Radomír Vaněk a znovu vyrovnal. Domácí znovu vyslali úspěšného exekutora, ale na třetí pokus si na Jakuba Totha nepřišel. K míčku se tak postavil znovu Vojtěch Jágr, který se ani podruhé nemýlil a vystřelil tak Kertu druhé vítězství v sérii.

Nedělní duel přinesl dobrý nástup domácích, kteří si dobře uvědomovali tíhu zápasu, ve kterém již mohl Kert proměnit možný postup do finále. I přes úvodní tlak se prosadil v polovině první třetiny jako první Marek Mejzlík. Domácí našli gólovou odpověď ve 14. minutě, kdy se prosadil Matyáš Bláha. Ve druhé třetině jsme se opět dostali do vedení, když se mezi střelce zapsal Jan Pavlík a po něm i Dalimil Zvonek. Za Svítkov kontroval Jakub Král a do šaten se před třetí třetinou odcházelo za těsného vedení Kertu 3:2. Třetí třetina opět patřila domácím. Nejprve už po minutě smazal náskok Kertu Ondřej Waber. Další pohyb skóre nastal až ve 41. minutě, kdy rozjásal domácí fanoušky Jan Stromko. Reakce na sebe však nenechala příliš dlouho čekat a o minutu později už svítilo na tabuli opět nerozhodné skóre, když se trefil Lukáš Lhota. S podobnou odpovědí však přišli i domácí a znovu u toho byl Jan Stromko, který vrátil domácím vedení. Přestože se hráči Kertu snažili domácí opět gólově dotáhnout, tak ani přes následnou power play se už branku vsítit nepodařilo a Svítkov tak díky výhře 5:4 dokázal sérii vyrovnat a poslat ji tak do pátého utkání.

O vítězi tak rozhodne až poslední, pátý zápas série, který je na programu v sobotu 18.5. od 16:00 na pražských Lužinách. Přijďte podpořit náš tým v rozhodujícím semifinálovém utkání, budeme Vás potřebovat!