Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Poslední zářiový víkend mládeže byl úspěšný jen částečně, plný bodový zisk měli jen starší žáci

Junioři, Starší žáci, Mladší žáci, Přípravka, 30.09.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horsky, fotografie: Martin Horský

Kromě přípravky se všechny týmy utkaly doma. V sobotu nejprve starší žáci přivítali Nové Strašecí, které porazili 2:0. Následující zápas juniorky proti Kladnu skončil prohrou 0:2. Mladší žáci obě své nedělní utkání s Kelty a Rebely ztratili až na samostatné střílení. Přípravka zvládla jediné utkání ze čtyřech proti domácím v Rakovníku.

Junioři

V sobotním utkání juniorky jsme přivítali na Lužinách Kladno v již tradičním společném dvojutkání s extraligovými A-týmy. Od začátku utkání bylo vidět, že zkušenější kladenský tým má lehce navrch, o čemž svědčí i poměr střel 16:36 v náš neprospěch, přesto jsme sehráli celkem vyrovnané utkání, jen branku se nám vstřelit nepodařilo. Naopak soupeř se prosadil Novákem v 11. minutě, když překonal jinak dobře chytajícího Jakuba Slabocha. V závěru první třetiny přišel faul Jungmanna a následnou vzájemnou potyčku s Timem Bilým ocenili rozhodčí 2+2 minutami pro každého a navíc 2 minutami pro Jungmanna za držení. Přesilovku, kterou navíc předčasně ukončil Tonda Vrabec za hru vysokou holí, jsme však nevyužili.

Dlouhou dobu jsme drželi naděje v podobě jednobrankové ztráty. Druhá třetina přinesla jen po jednom vyloučení na obou stranách, ale opět bez využití. Ve třetí třetině jsme hned v úvodu ustáli další vyloučení Vrabce. O naděje z bodového zisku jsme přišli ve 40. minutě, když Ježek zvyšoval na 0:2. Náš případný záverečný nápor zhatilo vyloučení Patrika Jandy 2 minuty před koncem. Musíme uznat, že dnes bylo Kladno lehce lepším týmem a to hrálo ještě bez několika opor, keré nastoupili vzápětí do extraligy.

Starší žáci

Minutou ticha všichni účastníci utkání starších žáků uctili památku Tomáše Dohnala. Hned z kraje zápasu jsme při vyloučení Adama Lorence za podražení čelili přesilové hře soupeře, která ale byla úspěšnější pro nás, když v jením závěru se ve 4. minutě prosadil Derek Arnold, kterému asistovala Lucie Kotalová. Následné vyloučení Herinka za nedovolené bránění jsme nevyužili a až do 9. minuty jsme drželi těsné vedení. To navýšil v jejím závěru Lukáš Horský, který krásně vymetl pravý horní růžek branky, když využil nabídku od Jakuba Loskota. V závěru třetiny jsme ustáli vyloučení Dereka Arnolda za podražení a do přestávky šli s vedením 2:0.

Druhá i třetí tetina měla obdobný charakter. Náš tým měl trochu více ze hry, dařilo se nám držet střední pásmo a soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí, o čemž svědčí poměr střel 26:15 pro nás a čisté konto Aničky Staňkové v brance i po 45 minutách, a to i přes 2 přesilovky na obou stranách. Vzhledem k tomu, že ani my jsme se již střelecky neprosadili, skončilo utkání našim sice těsným ale zaslouženým vítězstvím 2:0.

Mladší žáci

Úvod utkání s Kelty se nám vydařil nadmíru. Hned v první minutě se prosadil Radim Sýkora po spolupráci s Františkem Vlachem a druhou branku přidal v 5. minutě Michal Šeps s Davidem Broulíkem. Ještě do přestávky snížila Machytková na 2:1. Druhá třetina branku nepřinesla. Ta přišla až ve 3. třetině, když ve 24. minutě srovnal Vyhnálek na 2:2. Protože již další branka v utkání bez jediného vyloučení, i přes naší střeleckou převahu 23:13, nepadla, došlo utkání do samostatních nájezdů. V sérii po třech nájezdech se prosadil jen Richard Steinbach a na druhé straně Dolejš a stav byl 1:1, pokračovalo se dál po 1 nájezdu. Richard Steinbach se podruhé neprosadil, ale nadruhé straně Kubrycht také ne. Rozhodlo tak až 5. kolo, kdy narozdíl od Davida Broulíka se Roubal trefil a přiklonil vítězství na stranu Keltů.

Druhé nedělní utkání sehráli mladší žáci proti pražským Rebelům. V tomto utkání měli střelecky navrch Rebelové, tak bezbranková remíza hrála do not spíše nám než soupeřům. Gólmani na obou stranách vychytali tedy nuly. Na naší straně se o ni podělil Vilda Nalezený s Aničkou Staňkovou. Branka nepadla ani z jedné přesilovky. Druhá třetina nabídla hned 3. Z kraje třetiny jsme nevyužili minutovou výhodu za Křívovo podražení. Pak jsme úspěšně ubránili trest za zdržování hry Aničky Staňkové a v samém závěru nevyužili Kropíkovo vyloučení za podražení. Na řadu přišly opět samostatné střely. V prvních třech sériích nepadla jediná branka a utkání rozhodla až 4. série, kdy se proti Vildovi Nalezeném prosadil Gale a z našich ani Jakub Stárka neproměnil.

Připravka

Přípravka vyrazila ke svému turnaji do Rakovníka. Tam se utkala se dvěma týmy Kladna, Novým Strašecím a Rakovníkem. První jmenovaní byly nad naše síly, ale v posledním utkání si malí Kerťáci spravili chuť, když si připsali alespoň jedno vítězství v turnaji v posledním zápase s domácím týmem.