Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Mladším žákům se vydařila generálka na finalový turnaj s Hostivaří

Mladší žáci, 10.06.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Mladší žáci vyrazili na poslední miniturnaj své soutěže do Hostivaře, kde sehráli dvě utkání proti domácím týmům. V prvním utkání s Hostivaří A, kterou reprezentovali chlapci, jsme zvítězili poměrně jednoznačně 4:0. V druhém utkání s Hostivaří B, která byla zastoupena jak chlapci, tak děvčaty, jsme museli zabojovat více, ale nakonec bereme těsnou výhru 6:5, která se nerodila snadno.

Hned v prvním střídání jsme se dostali do tlaku a ukázali, že pro Hostivař nebudeme snadným soupeřem. Naše mírná převaha, kdy jsme soupeře nepouštěli do větších akci, přinesla ovoce v 7. a 8. minutě. První se prosadil Svoboda, kterému asistoval V. Sýkora. Krátce na to se trefil Ondík, který využil nabídku od Bláhy, a to při hře 4 na 4, jelikož na trestnou putovali Burian za držení hole a na oplátku Svoboda za hrubost. Do přestávky se šlo za stavu 0:2, ale v jejím samotném závěru jsme se museli bránit při vyloučení V. Sýkory za hru vysokou holí. Ve 13. minutě putovali na trestnou opět společně Strapina s Ondíkem a při sníženém počtu hráčů se podařilo skórovat Lorencovi střelou od modré čáry. To bylo ve 2. třetině vše podstatné. Důležité bylo, že jsme soupeře drželi z dostřelu a hráli aktivně dopředu.

Ve třetí třetině jsme nejprve ubránili vyloučení Kotala za podražení. Coby gólmana ho zastoupila na trestné jeho sestra Lucka. Poté následovalo opět společné vyloučení na obou stranách Strapiny s Bláhou za sekání a držení, ale branky jsme se nedočkali. Ta přišla až v samém závěru do prázdné branky soupeře, když Svoboda vybojoval míček a V. Sýkora zakončoval z pomezí modré čáry na konečných 0:4.

Druhý zápas začal opatrně z obou stran a první branky jsme se dočkali z hole Kvasničky v 6. minutě. V 7. minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, když Kvasnička pykal za hrubost, ale využít se nám ji nepodařilo, ač jsme si nějaké šance vytvořili. Minutu pořed koncem jsme se již radovali z vyrovnání, když Svoboda využil spolupráci s Kotalovou. V úvodní minutě 2. třetiny se prosadil Mellen po chybě v rozehrávce (2:1) a my jsme museli opět dotahovat, což se nám podařilo v závěru třetiny, když jsme dokonce šli do 2 brankového trháku. 18. minuta V. Sýkora s Lorencem srovnávají. Pak přichází vyloučení Svobodové a využití přesilovky Kotalovou v 19. minutě, které asistovali Svoboda a V. Sýkora. A na závěr ve 20. minutě přidal 4. branku Bláha. Bohužel jsme po vyhrané buly v posledních 12 vteřinách třetiny nebyli důrazní v obranných řadách při rozehrávce a soupeř nám ještě stihl utéct a snížit na 3:4 z hole Kvasničky.

V úvodu 3. třetiny jsme opět odskočili na rozdíl dvou branek V. Sýkorou, kterému asistoval Svoboda. Po minutě se však soupeř opět dostal do kontaktu Kvasničkou (4:5), ale těsné vedení jsme drželi dál až do 27. minuty, kdy trochu nepochopitelně putovali současně na trestnou oba beci Lorenc a Horský (krosček a držení). Soupeř nabídnutou převahu 5 proti 3 využil opět Kvasničnou, který si tak připsal 4 branky v utkání a srovnal stav na 5:5. S tím jsme se nechtěli smířit a aktivním forčekingem se během chvíle prosadil Horský z těsné blízkosti, když dorážel střelu Svobody. K nelibosti všech Lužinských však vzdálenější rozhodčí viděl kopnutí míčku do branky nohou, což sice bližší rozhodčí nepotvrzoval, ale branka bohužel uznána nebyla. Posunutí nohou tam sice bylo, ale jen jako příprava na finální dorážku hokejkou, jak posléze potvrdili naši fanoušci i sám kapitán. Náš tlak ale pokračoval a 40 vteřin před koncem si oba zmínění situaci prohodili a po několika pěkných vzájemných přihrávkách s Horským Svoboda zakončoval do odkryté branky. Závěr utkání jsme si již pohlídali a soupeře nepustili do vyložených šancí. Na střely nás soupeř sice mírně přestřílel, ale herně jsme byli lepší a zaslouženě zvítězili 5:6.

Na závěr byl oceněn jako náš nejlepší hráč Lukáš Horský. Jako příprava na nadcházející finálový turnaj mladších žáků do daleké Karviné dopadli dnes obě utkání nad očekávání dobře a musíme smeknout před týmovou hrou celého týmu.