HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Mladší žáci zakončili sezónu úspěšným 4. místem

Mladší žáci, 17.06.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Mladší žáci se po dvou letech představili na finálovém turnaji, tentokrát v Karviné. Na úvod sice podlehli Svítkovu vysoko 1:8, ale ve strhujícím zápase s Kladnem, ve kterém zvítězili těsně 3:2, si vybojovali účast v semifinále a tedy v nedělním boji o medaile. Tam se jim již tolik nedařilo a po porážkách 1:6 s Rebely a 0:10 se Svítkovem skončili nakonec čtvrtí, ale i to je místo na které mohou být hráči právem hrdí a časem ho snad docení, i když to teď bolí, že jim medaile unikla.

Základní skupina A
Loading...
Loading...

Na úvod ve skupině A porazili Svítkovští 2:1 Kladno. Ve druhém kole jsme s nimi změřili síly my. Hned v úvodu jsme inkasovali z hole Kocha, kterému asistoval svítkovský Svoboda, k nevoli přihlížejících po pravděpodobném ofsajdu. V závěru 4. minuty putoval na trestnou Hospr T. za podražení, ale o přesilovku jsme záhy přišli, když putoval na trestnou Horský za stejné provinění. Ještě během hry 4 na 4 se prosadil Hospr M. (0:2). Následná krátká přesilovka pak soupeři branku nepřinesla. Nám se podařilo snížit V. Sýkorou, který krásně vymetl levý horní růžek branky, ale rozhodčí gól údajně neviděli a naši hráči nechápali, že vlastně hra pokračuje dál. Skóre se tedy neměnilo! Následovaly přesilové hry po jedné na každé straně, když se provinili Svoboda a Štěpánský, ale ani jeden ze soupeřů ji nevyužil.

IMG_5279.JPG

Druhá třetina přinesla po minutě a půl zvýšení skóre soupeře (0:3), když Svoboda zahájil svůj dvojnásobný hattrick. Poté se hrálo dlouho bez branky a naše naděje držel v brance Kotal. Ty zvýšil pak Svoboda, když se prosadil ve 23. minutě po spolupráci se Stárkou a V. Sýkorou (1:3). Bohužel ještě do přestávky odskočili Svítkovští Svobodou opět na rozdíl 3 branek. Na třetí třetinu se do branky postavil Nalezený. Když po začátku se opět prosadil svítkovský Svoboda, bylo o osudu utkání rozhodnuto a to se dohrálo i za účasti všech hráčů, včetně těch kteří se hned od úvodu do utkání nezapojovali. Konečné skóre se zastavilo na hodnotě 1:8, když střelcem všech zbylých branek byl Svoboda, který byl rozdílovým hráčem soupeře.

Loading...
Loading...

Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup, znamenalo to porazit Kladno jakýmkoliv způsobem, jelikož ani jeden ze soupeřů nezískal proti Svítkovu ani jeden bod. Ti měli jistý postup z 1. místa skupiny. Utkání začalo ve vysokém tempu a hráči na obou stranách do něho dali maximum. U první branky byl ve 4. minutě V. Sýkora za asistence Horského. Následné vyloučení Vlacha soupeř nevyužil a ani při hře 4 na 4 v 9. minutě branka nepadla, když byli vzájemně vyloučeni Mikoláš s L. Gerlichem za hrubost. V závěru 10. minuty se prosadil Svoboda po pěkné souhře s Horským a do přestávky se šlo za stavu 2:0.

IMG_5465.JPG

Ve druhé třetině až na to, že oba soupeři hráli s vysokým nasazením a na každé straně proběhla jedna nevyužitá přesilovka, se nic podstatného nestalo a pokud se balónek dostal až ke gólmanům, ti byli pozorní. Až v poslední minutě třetiny snížil na 2:1 Pokorný, což přineslo lehkou nervozitu na naše hole. Na 3:1 zvyšoval ve 27. minutě Svoboda po spolupráci s V. Sýkorou a Kotalovou a přinesl trochu uklidnění, když do konce zbývalo 9 minut. Nicméně ve 29. minutě zaúřadoval nekrytý Tatíček a snížil opět na rozdíl jedné branky. Hrálo se dlouhých závěrečných 6 minut, kdy jsme doufali ve zdárný konec, a jelikož již další branka nepadla a to ani při soupeřově hře bez brankáře, uhájili jsme těsné vítězství 3:2 a zasloužený postup do bojů o medaile, kde nás v neděli dopoledne vyzval vítěz skupiny B pražští Rebelové.

Playoff
Loading...
Loading...

V semifinálovém utkání bylo znát od samého začátku, že má soupeř lehce navrch a těžko jsme se dostávali z vlastního obraného pásma. Z tohoto tlaku vytěžil soupeř ve 4. minutě 2 slepené branky, když se prosadil Matuška a Filař, který využil přesilovku při vyloučení Bláhy za podražení (0:2). V 7. minutě zvyšoval Lanc na 0:3 a průběh utkání se nám začal komplikovat. Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala a dlouhou dobu branka nepadla ani na jedné straně. K naší smůle se ale 9 sekund před koncem prosadil podruhé Filař a zvyšoval na 0:4 před odchodem do šaten.

Naději vykřesal V. Sýkora v úvodní minutě 3. třetiny, který zakončil spolupráci se Svobodou a Vlachem, kterým úspěšně vyvezl míček Horský z vlastního pásma (1:4). Ve 26. minutě se však trefil Matuška a bylo po nadějích. Vyloučení Lorence ve 30. minutě soupeř nevyužil, ale na konečných 1:6 dával Lanc ve 33. minutě. Musíme uznat, že soupeř byl dnes lepší, střelecky nás předčil a zaslouženě postoupil do finále. Nás v utkání o bronzovou medaili čekal opět Svítkov, který prohrál s Pardubicemi 1:3.

Loading...
Loading...

Utkání o bronz v závěru skončilo trochu nelichotivě, ale jednoznačná výhra Svítkova se nerodila tak snadno. Celou první třetinu jsme se úspěšně Svítkovu bránili i když jsme byli pod tlakem a nejúspěšnějšího střelce Svítkova Svobodu jsme až na 2 trefy dokázali uhlídat, nicméně otěže zápasu drželi další. V 8. minutě byl vyloučen Krebs za podražení a během naší přesilovky utekl Pospíšil se Svobodou a ten se z brejku proti jinak dobře chytajícímu Kotalovi nemýlil (0:1). V 9. minutě byl přísně potrestán Kotal za podražení, když byl v brankovišti v zákroku do míčku. Soupeř však přesilovku nevyužil. V 11. minutě byl vyloučen Gajski, když dostal navíc osobák 6 min. za úder do oblasti hlavy. Přesilovku jsme nevyužili, ale do přestávky se šlo za nadějného stavu.

IMG_5618.JPG

Zápas rozhodla druhá třetina, v 15. minutě se prosadil Hospr a následně Kubíček (0:3), který přidal ještě 4. branku ve 24. minutě. Branka byla uznána poměrně kuriózně, jelikož míček v brance viděl asi sám rozhodčí, protože všichni ostatní včetně nestranných přihlížejících viděli, že brankář Kotal ležel na míčku před brankovou čarou. Vyloučení Kernera ani Lorence žádný ze soupeřů nevyužil. Až následné opětovné vyloučení Lorence v samém závěru třetiny využil Pospíšil těsně před sirénou (0:5) a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Další přesilovku využil Koch hned v úvodu třetí třetiny, když byla potrestána hráčská lavice za zdržování hry - pozdní příchod na hřiště. Ve 28. minutě přidala osmou branku Králíčková. Krátce po vyloučení Šprince ve 28. minutě šel pykat Vlach a při hře 4 proti 4 přidal další branku Hospr. Ve 30. minutě šli na trestnou Milichovský se Svobodou po vzájemné potyčce za hrubost. Ve 30. minutě Kotalová podrazila před brankou protihráče a sudí nařídili trestné střílení, ale Nalezený, který nastoupil na třetí třetinu, nájezd zlikvidoval. Za půl minuty se ale svítkovský Svoboda radoval z 9. branky. Stejný hráč pak putoval na trestnou, když celkem zbytečně seknul svého jmenovce přes ruce, ale ani z přesilové hry se nám alespoň čestný úspěch vstřelit nepodařilo. Účet zápasu uzavřel Kubíček a na konečném skóre nic nezměnilo ani vyloučení Neliby těsně před koncem.

IMG_5731.JPG

Soupeř zaslouženě zvítězil, když nás i výrazně přestřílel, a radoval se z bronzových medailí. Náš tým se smutkem v očích přebral pohár za 4. místo, ale v kontextu celé letošní sezóny je umístění na 4. místě v ČR úspěch a časem na něj budou děti v dobrém vzpomínat. Kromě poháru za 4. místo byl Jan Kotal vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje a Jarda Mikoláš jako nejlepší hráč Kertu v turnaji.

Ve finále se utkali pražští Rebelové s Pardubicemi. Zlaté medaile brali Pardubičtí, když zvítězili zaslouženě 5:1. Gratulujeme do Pardubic. Páté místo putovalo do Kladna, které zdolalo Písek až na nájezdy po výsledku 5:4ss.

Závěrečné osobní zamyšlení

Nedá mi to a musím se podělit o to, co každý na místě věděl a viděl. Opravdu musí svaz umístit finálový turnaj až na východní okraj republiky, kam vážilo s průměrnou délkou cesty 400 km šest klubů z Čech včetně rodičů? Karviná překvapila jako hezké upravené město, i zázemí stadionu je super, až na chybějící občerstvení na dvoudenní akci. Ale proč tak daleko? Mělo jít o propagaci hokejbalu? Ve městě kde jinak funguje extraligový klub, ze kterého jsem na turnaji neviděl člověka. Na stránkách města propagace nulová, žádný plakát ve městě, prostě nic. Počet diváků kromě klubů samotných a rodičů? Nula! Jednoho člověka mimo hokejbal jsem tam přeci potkal, to když se tam mihnul příslušník městské policie. Také formát hry na hokejovém hřišti rozměrů 60x30 m v kategorii mladších žáků mi nepřijde moc šťastný, když se celý rok hraje standardně na hokejbalovém. Pokud to má být díky červnovému teplému počasí pod střechou, tak přeci minimálně 2 hokejbalové haly máme.   -mh-