HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Mladší žáci postupují na finalový turnaj do Karviné

Mladší žáci, 03.06.2024
Fotografie: Martin Horský, Eva Vancová
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský, Eva Vancová

Napotřetí se lužinským mladším žákům podařilo postoupit na finalový turnaj přeboru mladších žáků, kde si zahrají o titul. Cesta vedla přes zisk prvního místa v 6. kvalifikačním turnaji, který se tentokrát hrál v Berouně za účasti 5 týmů systémem každý s každým. Po vítězství nad Dobřany a domácími Kelty přišlo zaváhání s Novým Strašecím, ale jelikož ti v předešlých utkáních 2x prohráli, postup jsme měli stále ve vlastních rukou spočívající ve vítězství v posledním utkání nad Mostem, který nakonec padl jen s námi a my se mohli radovat z postupu.

Loading...
Loading...

Na rozjezd turnaje jsme dostali nalosovaného přijatelného soupeře, se kterým máme pozitivní bilanci. Dobřanské Šneky jsme v sezóně 2x porazili. Zápas začal vyrovnaně s několika šancemi na obou stranách, ale Kotal a Dušák byli pozorní. Skóre zápasu otevřel v polovině prvního poločasu Svoboda po samostatné akci. Bohužel soupeř po chybě v naší obraně rychle odpověděl Česákem (1:1). V 8. minutě putoval na trestnou Musil a my jsme přesilovou hru využili V. Sýkorou, kterému asistovali Horský s Bláhou. Následné vyloučení Lorence jsme úspěšně ubránili a první poločas tak skončil 2:1 v náš prospěch.

Ve druhém zvyšoval na 3:1 Ondík s Vlachem v 16. minutě a v 18. přidal další branku V. Sýkora, který dorážel do branky za asistence Svobody a Ondíka. Ani druhé vyloučení soupeř nevyužil, když byl ve 20. minutě vyloučen Bláha. Ve 22. minutě soupeř snížil na rozdíl 2 branek Drahotou, ale klid na naše hole přinesl v zápětí Svoboda, který využil nabídku Kotalové bezprostředně po buly. Další branky jsme se nedočkali a zaslouženě tak vyhráli 5:2 a připsali si první body v turnaji. Na výhře se rovným dílem úspěšně podíleli oba gólmani, když Kotala v druhém poločase střídal Nalezený.

Loading...
Loading...

V druhém utkání jsme změřili síly s domácími Kelty. Těm se v prvním utkání podařilo těsně porazit Nové Strašecí. Začátek utkání byl velice vyrovnaný. I v tomto utkání se vystřídali rovným dílem oba gólmani, začínal Kotal a v druhém poločase pokračoval Nalezený. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. První jsme se dočkali my, když se v první minutě trefil Svoboda s V. Sýkorou, soupeř však odpověděl záhy Pachnerem. Další regulérní branku přes nevoli všech přihlížejících fanoušků Kertu bohužel rozhodčí neuznal, jelikož míček v brance neviděl. Nakonec nás to v závěru nemuselo mrzet, nicméně v 5. minutě se trefil samostatně Lánský a namísto vedení jsme prohrávali (2:1). Naštěstí si hned v 6. minutě V. Sýkora se Svobodou role vyměnili a bylo to 2:2. V závěru třetiny se prosadili ještě V. Sýkora s Kotalovou a Ondík se Svobodou a Kotalovou a do přestávky se šlo za nadějného stavu 2:4.

Bohužel hned z kraje poločasu snížil na rozdíl jedné branky Lánský ale Svoboda po 2 minutách opět zvýšil samostatně na 3:5. Pojistku přidal Bláha s Vlachem v 19. minutě. Soupeř sice ještě jednou skóroval ve 20. minutě Lánským, ale další zdramatizování utkání jsme nepřipustili a to skončilo naší výhrou 4:6.

Loading...
Loading...

Nejdramatičtější utkání přišlo s Novým Strašecím, které je nám asi souzené, jelikož jsme s ním padli vždy ve čtvrtfinále na předešlých dvou kvalifikačních turnajích. Bylo jim tedy co vracet, ale ani na potřetí to nevyšlo. Začátek utkání jsme si nemohli přát lepší. V první minutě otevřel skóre Svoboda s V. Sýkorou a po minutě přidal další branku Horský po souhře s Bláhou. Další šance se nám ale nedařily proměnit a že jich bylo několik vyložených, když zejména Horský a Svoboda nacházeli své spoluhráče před brankou. Soupeři se podařilo skórovat ve 4. minutě Durkajem (2:1). To bylo ale v prvním poločase vše.

Bohužel opět z kraje druhého poločasu se soupeři podařilo vyrovnat Čížkem. Následující bezbrankový stav trval skoro celý poločas, nám se nepodařilo proměnit řadu šancí, naopak jsme ubránili 2 přesilové hry soupeře, když přišly tresty pro hráčskou lavici za hru v 6 a Kotalovou za podražení. Ve 23. minutě, minutu před koncem, jsme bohužel soupeře neuhlídali a podařilo se mu překlopit vedení na svou stranu. Zkusili jsme ještě hru v 6, ale branku se nám vstřelit nedařilo. 20 vteřin před koncem přišla velice kuriozní situace, kterou těžko říct, zda někdo pamatuje v kategorii mladších žáků. Po zásahu brankáře soupeře a důrazu V. Sýkory do nepokrytého míčku se seběhla hromadná mela téměř všech zúčastněných na hřišti. Ač se do bitky nezapojili úplně všichni, jak se říká jeden za všechny, všichni za jednoho, putovalo na trestnou lavici všech 10 hráčů za hrubost. Posledních 20 vteřin odehrály tedy na obou stranách 2. útoky a zajímavá by byla situace oboustranné volby střelců do případných nájezdů, pokud by se podařilo ještě vyrovnat. To se však nestalo a odešli jsme poraženi 2:3. Ač jsme soupeře přestříleli a měli dnes na to zvítězit, musíme soupeři pogratulovat k vítězství.

Loading...
Loading...

Díky vývoji ostatních výsledků jsme do posledního utkání nastupovali s vědomím, že hrajeme s Mostem v přímém souboji o postup a máme tak vše ve vlastní režii. Abychom mohli pomýšlet na postup, bylo třeba zvítězit za 3 body v základní hrací době. Průběh zápasu se nakonec nejevil tak náročný, jak jsme předpokládali. Soupeř sice hrozil řadou vyložených šancí, ale Kotal úspěšně držel naše naděje a navíc jsme soupeře přestříleli 11:33. To bylo znát i na brankovém vývoji. V šesté minutě se trefil Svoboda po spolupráci se Sýkorou a druhou branku přidal po přihrávce od Horského v 9. minutě (0:2). V závěru poločasu byl vyloučen Houška za nedovolené bránění, ale přesilovku se nám využít nepodařilo.

V 16. minutě se potřetí prosadil Svoboda po souhře s Horským a dovršil tak hattrick, škoda, že si to nikdo neuvědomil a na hřišti se neobjevily čepice. V té době jsme již doufali v úspěšný konec, nicméně ve 20. minutě snížil na 1:3 Mrnka. Zodpovědnou hrou jsme ale drama nepřipustili, i když ještě 40 vteřin před koncem putoval na trestnou Horský za hru vysokou holí. To však nic neubralo z naší radosti z postupu, když utkání skončilo 1:3 pro nás a při rovnosti bodů s Mostem o konečném pořadí rozhodl vzájemný zápas, ve kterém jsme byli zaslouženě lepším týmem.