Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Mladší žáci ani na druhém kvalifikačním turnaji nepřešli přes čtvrtfinále opět s Novým Strašecím

Mladší žáci, 08.05.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Mladší žáci na kvalifikačním turnaji v Novém Strašecí po 2. místě v základní skupině B nepřešli přes čtvrtfinále. V něm se zopakovalo utkání s Novým Strašecím, se kterým jsme padli na posledním kvalifikačním turnaji na nájezdy. Tentokrát jsme odešli poraženi 2:5.

V prvním utkání skupiny jsme se střetli s Rebely, kteří si účast na finálovém turnaji zajistili již na minulém turnaji. Síla soupeře byla znát hned od začátku. Střelecky nás soupeř přestřílel a zaslouženě se ujal vedení v 5. minutě po samostatné akci Urbana. Řadu dalších šancí zlikvidoval Kotal v brance. Druhou branku přidali Jura s Nechvátalem a Chlapíkem v 15. minutě během druhého poločasu. Poslední branku přidal samostatně Filař hned po minutě a uzavřel tak skóre zápasu (0:3). Nic na něm nezměnila snaha o závěrečný nápor, který navíc ukončilo vyloučení Horského za vysokou hůl v poslední minutě.

V druhém utkání skupiny jsme se utkali s dobřanskými Snacks, se kterými jsme se v poslední době střetli v Dobřanech během zimního přátelského turnaje Ledňáček junior, kde jsme zvítězili na nájezdy. V tomto utkání dostal v brance důvěru Nalezený. Dnešní utkání jsme měli od samého začátku pod kontrolou. Do obrany se posunul Bláha a Horský při oslabení našich řad a na rozehrávce to bylo znát. Vedení jsme se ujali hned v první minutě, když se trefil V. Sýkora po přihrávce Steinbacha. V páté minutě jsme úspěšně ubránili vyloučení Svobody, ale naopak v 8. jsme nevyužili přesilovku při vyloučení Topinky. Ač jsme měli více ze hry a soupeře jsme přestříleli 18:3, další branky jsme se dočkali až v druhém poločase, když se hned v úvodu trefila Kotalová, která z první proměnila přihrávku Svobody, jemuž rychlou souhrou posunul balónek Horský z vlastního pásma (0:2). Třetí branku přidal Svoboda v 18. minutě za asistence V. Sýkory a na nule na našem kontě nic nezměnily ani 2 přesilové hry soupeře při provinění Svobody a Bláhy. V předposlední minutě ještě upravil na konečných 0:4 Svoboda po samostatné akci.

Jedno vítězství ve skupině nám přiřadilo 2. pozici ve skupině B a do čtvrtfinále domácí mužstvo z Nového Strašecí, které po 2 porážkách skončilo ve skupině A třetí. Přímý postup do semifinále si vybojovali Rebelové (Rebel-Nové Strašecí 9:1) a Most, který přehrál 5:3 Kladno a 4:3 Nové Strašecí, které padlo ještě 0:1 s Kladnem.

Čtvrtfinále pro nás nezačalo vůbec dobře. Hned z kraje 2. minuty utekl Petřík, ještě o hlavu větší než náš kapitán, kterému již ani rychlík Horský nestačil a nezbylo mu, než sledovat jeho sólo zakončení. Kluky zaskočila druhá branka, kterou vsítil po 16 sekundách Rublič se Šteklem (0:2). Ve 4. minutě jsme měli šanci snížit z jediné přesilovky zápasu, když byl vyloučen Jelič za hákování, ale otřesenému týmu se moc nedařilo. Všechny naše další snahy o vyrovnání končily na bezchybném Andráškovi. V 16. minutě neproměnil šanci dobře hrající Svoboda, kterého našel před brankou Horský, když zavezl míček přes celé hřiště až do levého rohu. Naše šance na postup odvála 17. minuta, když na 0:4 zvyšovali Čížek se Šteklem a Rubličem a vzápětí Petřík opět po samostatné akci. V 19. minutě se prosadil ještě Rublič za asistence Štekla (0:5). Nám se podařilo pak jen 2x korigovat Svobodou, který se ve 20. minutě trefil po spolupráci s V. Sýkorou a v samém závěru ještě dorazil vyraženou střelu Horského. Škoda, že nám dnes chyběl zraněný Mikoláš a další posily. Třeba se nám podaří být kompletní, pokud se přihlásíme na poslední kvalifikační turnaj sezóny.

V druhém čtvrtfinále si Kladno poradilo 10:1 s Dobřany a vítězstvím 3:0 nad Rebely se probojovalo až do finále. Náš soupeř změřil v semifinále síly s Mostem, na který po porážce 0:3 nestačil. V boji o bronzové medaile byli pak úspěšnější Rebelové po výsledku 5:1. Finále mezi Mostem a Kladnem bylo napínavé až do samého závěru. Most sice vedl po poločase 2:0, ale Kladno v druhém srovnalo na 2:2 a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V těch Kladno vrátilo Mostu porážku ze skupiny a stalo se 5. postupujícím na finálový turnaj mladších žáků, které se uskuteční koncem června v Karviné. Na finálový turnaj zbývá ještě 1 volné místo, o které se další týmy poperou ještě za měsíc.