HC Kert Park Praha
HC Kert Park Praha
Menu
Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Mládež o víkendu sehrála 4 vyrovnaná utkání, junioři přesto na Plzeň nestačili, stejně jako A-tým

Junioři, Starší žáci, Mladší žáci, 24.03.2025
Fotografie: František Vlach
autor: Martin Horský, fotografie: František Vlach

Juniorka o víkendu nestačila doma na Plzeň a podlehla jí 1:3. Starší žáci po nevydařeném úvodu svedli vyrovnanou bitvu s Novým Strašecím, která dospěla až do samostatných střílení, kde nakonec soupeř zvítězil 4:3. Mladší žáci odehráli na Kladně tradiční dvojzápas – nejprve po dramatickém průběhu podlehli domácímu Kladnu 5:6 až po nájezdech, ale v druhém utkání si spravili chuť a porazili berounské Kelty 2008 A jasně 3:0.

Junioři
Loading...
Loading...

Junioři Kert Parku odehráli v sobotu na domácím hřišti náročné utkání proti HBC Plzeň. Po vyrovnané první třetině soupeř odskočil ve druhé části hry a domácí už stihli jen snížit na konečných 1:3. Klíčovou roli sehráli oba brankáři, kteří předvedli skvělé výkony.

První třetina přinesla vyrovnaný stav, v němž ani jeden tým nedokázal najít recept na vstřelení branky. Adam Horský v domácí brance se překonával a likvidoval všechny střelecké pokusy, ve kterých měla Plzeň navrch. Kert Park se musel vypořádat s oslabeními po vyloučení Radima Drnce za napadení a Daniela Broulíka za držení, ale plzeňské přesilovky zůstaly nevyužity.

Druhá část se bohužel pro domácí nevyvíjela dobře. Plzeň otevřela skóre v 16. minutě, když Kraus využil ještě dobíhající přesilovku ze 14. minuty. O pět minut později přidal druhý gól Kořínek po přihrávce Krause a ve 28. minutě navýšil náskok hostů Němčák po asistenci Chána, který se poprvé představil na hřišti svého předchozícho působiště. Kert Park se snažil najít odpověď, ale v ofenzivě narážel na dobře organizovanou obranu Plzně a gólmana Růžičku. Domácí navíc oslabovala častá vyloučení – Václav Adam putoval na trestnou lavici hned dvakrát, nejprve za vysokou hůl a poté hned po přestávce za nedovolené bránění, naštěstí bez využití.

Ve třetí třetině se Kert Park pokusil ještě o zvrat, ale první zápis se podařil až ve 42. minutě. Nejprve ve 41. minutě za faul do oblasti hlavy dostal Novák z Plzně 2 + 10 minut. V následné přesilové hře Radim Drnec po přihrávce Václava Adama konečně překonal plzeňského gólmana a vykřesal ještě naději. Domácí se snažili zvýšit tempo, ale když už se dostali dopředu, střely končily u brankáře soupeře. Adam Horský v domácí brance zlikvidoval 52 střel a s úspěšností 94,6 % přispěl k tomu, že Kert Park zůstal ve hře až do konce utkání. Přesto si Plzeň odvezla výhru 3:1.

Starší žáci
Loading...
Loading...

Starší žáci HC Kert Park Praha odehráli v sobotu dramatické utkání na hřišti HBC Nové Strašecí. Přestože se v první polovině zápasu trápili, ve třetí třetině dokázali vyrovnat a vynutit si samostatné nájezdy. V těch však byli úspěšnější domácí a Kert Park si tak odvezl porážku 3:4 po nájezdech.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se dostali do vedení už ve třetí minutě po šťastné trefě Moravského, který svým důrazem a včasným zásahem hole překvapil našeho obránce a gólmana, kteří si mysleli, že mají balónek pevně pod kontrolou. Kert Park byl po úvodním gólu soupeře zaskočen a nebyl se schopen dostat zpět do hry a zmar korunoval v 9. minutě vlastní brankou přímo z buly ve vlastním pásmu, kde gólman neměl šanci reagovat na vyhranou buly přímou střelou do šibenice. Vlastní branka byla připsána Železnému, který stál na buly. Kert Park se pak velice těžce dostával přes nabuzený a dobře bránící tým Nového Strašecí. Hoste si situaci navíc zkomplikovali vyloučením Filipa Douchy za podrážení, ale naštěstí bez využití.

Z kraje druhé třetiny se domácí prosadili hned po úvodní buly, když v čase 15:06 zvýšil na 3:0 Durkaj po rychlé akci. Následovala přesilovka Nového Strašecí po dalším faulu Filipa Douchy, tentokrát za vysokou hůl. Domácí ale nabídnutou výhodu nevyužili.  Ve 22. minutě přišlo vzájemné vyloučení Jakuba Loskota a Herinka, kdy druhý jmenovný navíc obdržel deset minut za nesportovní chování. Ve čtyřech na obou stranách ale branka nepadla. Kert Park se poté začal více tlačit do útoku a ve 29. minutě se zaslouženě dočkal první branky, když se po přihrávce Václava Sýkory prosadil Jakub Loskot.

Ve třetí třetině se Kert Park nadechl k velkému obratu. Ve 40. minutě se po kombinaci s Adamem Lorencem prosadil Václav Sýkora a snížil na 2:3. 41. minuta přinesla další vzájemné vyloučení, tentokrát Chaloupky a potřetí Filipa Douchy. Posledních třicet sekund jsme navíc dohrávali oslabení ve třech, když za sekání šel na trestnou Václav Sýkora. V samém závěru utkání, při powerplay vyrovnal přesnou střelou Jakub Bláha po kombinaci z rohu. Hosté byli ve třetí třetině výrazně aktivnější, ale spousta šancí skončila na výborně chytajícím Zemanovi a tak přišly na řadu samostatná střílení.

V samostatných stříleních se za Nové Strašecí prosadil jediný Durkaj, když předním Chaloupka s Tlustým Annu Staňkovou v brance hostí nepřekonali. Bohužel na opačné straně ani jeden ze střelců Kert Parku neuspěli. Lukáš Horský přestřelil, Václav Sýkora také neproměnil a Jakub Bláha v rozhodujícím nájezdu zkusil Frosbergerovu kličku, ale brankáře nepřekonal. Nové Strašecí tak zvítězilo 4:3 po nájezdech.

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli svůj typický dvojzápas v neděli dopoledne na Kladně, kde změřili síly s domácím týmem a berounskými Kelty.

Loading...
Loading...

Utkání s Kladnem začalo pro Kert Park nadmíru dobře. Hned v první minutě se prosadil David Broulík po spolupráci se Richardem Steinbachem. Domáci vyrovnali v 7. minutě, když se trefil Jakub Gerlich s Mikulášem. Devátá minuta byla pro Kert snad z říše snů. Na jením konci svítilo na tabuli 1:4. Nejprve se prosadil Václav Sýkora po samostatné akci, poté Kert dostal možnost přesilové hry za vražení na hrazení Štance. Tu využil David Broulík s Richardem Steinbachem asi po 20 sekundách a vzápětí přidal samostatně Sebastien Chán 4. branku. 

Domácí snížili na rozdíl 1 branky v úvodu 2. třetiny J. Gerlichem po opětovné spolupráci s Mikulášem a Michalem Pokorným po přihrávce Duška, ale ve 14. minutě zvýšil na 2:4 Adma Husák s Radimem Sýkorou. Ještě ve druhé třetině opět kladenský Sýkora s Mikulášem upravili skóre na rozdíl jedné branky. Vyloučení Václava Sýkory v závěru třetiny neštěstí soupeř nepotrestal. 

Hosté nevyužili ani další přesilovku na začátku třetí třetiny, když na trestnou putoval Richard Steinbach. Skóre se dlouhých 14 minut neměnilo a hosté drželi jednobrankový náskok. O ten přišli půl minuty před koncem, když nejprve nevyužili minutovou přesilovku při vyloučení Aleše, a poté se nechali nezodpovědně vyloučit do 3 hráčů, kdy František Vlach se provinil krosčekem a vzápětí Vilém Nalezený držením hole. Nabídnutý rozdíl 2 hráčů domácí potrestali, srovnali tak skóre a poslali utkání do samostatných střílení. 

V první sérii nebyl úspěšní ani jeden střelec. Václav Sýkora ani Michal Pokorný svůj nájezd neproměnili. V druhé sérii nebyl úspěšný ani David Broulík, ale Markovi Pokornému se podařilo dostat míček za záda gólmana Vildy Nalezeného (1:0). V poslední sérii byl sice Richard Steinbach také úspěšný a držel tak naděje hostů, ale Jakub Gerlich svůj nájezd proměnil a rozhodl tak celé utkání v poměru 4:3, navíc svou trefou si připsal i hattrick v utkání. Klukům ale nemůžeme upřít bojovnost a zisk bodu z Kladna proti silnému domácímu soupeři. 

Loading...
Loading...

Ve druhém utkání na naše hráče čekalo střetnutí s berounskými Kelty, kteří byli v zápase vedeni jako domácí. Toto utkání bylo o poznámí méně vyhrocené, během 30 minut došlo na jediné vyloučení, a to na naší straně, když z kraje třetí třetiny pykal Jakub Stárka za podražení. Ale pojďme nejprve k jediné významné události první třetiny. To se samostatně prosadil již zmiňovaný Jakub Stárka v 6. minutě. Na dlaší branku jsme čekali 15 minut až do úvodu třetí třetiny, když na 0:2 zvyšoval David Broulík. Poté jsme ubránili jž zmiňované vyloučení a účet zápasu a naše zasloužené vítězství uzavřel opět David Broulík po přihrávce Václava Sýkory ve 26. minutě. Střelecky bylo utkání vyrovnané v poměru 12 ku 10 a 100 % úspěšnost udržela v naší brance Anna Staňková, blahopřejeme k úspěchu a týmu k vítězství. 

(vytvřeno ve spolupráci s ChatGPT)

Loading...

Nejnovější články

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...Loading...Loading...
© 2025 HC Kert Park PrahaVytvořil Michal Pěch - michalpech.netNastavení cookies