Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Kert Park přehrál ve finále Hostivař a stal se vítězem Českého poháru

Muži A, 30.03.2024
Fotografie: Milan Jelen
autor: Petr Nahodil, fotografie: Milan Jelen

A-tým Kert Parku si ve finálovém zápase Českého poháru poradil 6:1 se současným lídrem tabulky Crossdock extraligy a získal tak svůj třetí triumf v Českého poháru.

Kert Park našel poprvé v letošní sezóně recept na svého pražského soka z Hostivaře. Utkání dokázali hráči z Lužin nasměrovat ve svůj prospěch už v první třetině. O úvodní trefu se postaral z dorážky Dalimil Zvonek. Rozhodující náskok si lužinští vypracovali v rozmezí 13.-14. minuty, kdy dokázali skóre posunout o další tři branky. Nejprve se z blízka prosadil Radomír Vaněk a další dva zásahy přišly z dálky. Poté Jan Pavlík vypálil od červené čáry a nachytal hostujícího gólmana. Jakub Laurinc pak využil čistě vyhraného vhazování a přesnou střelou stanovil skóre první třetiny na 4:0 pro Kert Park. Ve druhé třetině pak sice ukrojil jednu branku z náskoku hostivařský střelec Jan Diviš, ale třígólové vedení vrátil na stranu Kertu Lukáš Suchánek. Ve třetí třetině diváci viděli už jen jeden brankový zásah, když se podruhé v zápase prosadil Jakub Laurinc, kterému naservíroval brilantní přihrávku Martin Kruček.

Kert Park si tak připisuje historicky třetí triumf v Českém poháru.

Hráči Kert Parku se vrátí do zápasového programu hned příští víkend, kdy na domácí půdě přivítají od 16:00 HBC Kladno.