Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Juniorka bodovala v prvním utkání sezóny proti Ústí, starší žáci vezou bod z Mostu

Junioři, Starší žáci, 22.09.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Ivana Broulíková, Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Do nové sezóny také vstoupila nově se tvořící juniorka a starší žáci. Junioři přivítali doma Ústí nad Labem, které po vydařeném výkonu porazili 3:1. Starší žáci zajížděli do Mostu, kde ač byli střelecky i herně lepším týmem, vybojovali bod po porážce na samostatné nájezdy 5:4.

Po dvou odložených utkáních se v sobotu 21.9. do hry zapojila i naše nově sestavená juniorka hrající pod dvojicí trenérů Petrem Vyskočilem a Zdeňkem Strychem. Na úvod všichni zúčastnění uctili památku zesnulého Tomáše Dohnala minutou ticha. Od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem a Elbu uzavírali v jejich obranném pásmu. První branku do sítě soupeře vstřelil ve druhé třetině Jiří Kaplan. Vyrovnávací branka z hole Jana Kurty přišla ve třetí třetině v přesilové hře, kdy byl za faul vysokou holí vyloučen Václav Adam. O necelé dvě minuty poslal Kert opět do vedení Ondra Větrák po nahrávce Jiřího Kaplana. 28 sekund před koncem rozhodl o našem vítězství Ondra Větrák gólem do prázdné branky (3:1). Junioři předvedli výborný týmový výkon a zaslouženě si připisují první tři body do tabulky, když na střely soupeře přehráli 37:20.

Úvod utkání naznačil, že Most by mohl být hratelný soupeř. Hned ve 2. minutě se prosadil Lukáš Horský, který využil spolupráci s Václavem Sýkorou. Sice jsme dále pokračovali v převaze, ale další branky jsme se nedočkali. V 8. minutě nařídili proti nám rozhodčí trestné střílení, když František Vlach hodil hůl pod nohy soupeře, který unikal sám před branku. Sedlák sice svůj nájezd proti Aničce Staňkové neproměnil, ale za minutu zahrozil samostatně Houška a srovnal stav skóre na 1:1.

První polovina druhé třetiny nám příliš nevyšla. Sice jsme měli stále herně navrch, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Všechny pokusy končili u dobře chytajícího Korytenského. Naopak ve 20. a 22. minutě se prosadil 2x Blažek a zařídil vedení Mostu 3:1. Naši borci se však nenechali zaskočit a ještě do přestávky se jim skóre podařilo otočit. Ve 24. minutě se trefil Michal Šeps po levé straně z bezprostřední blízkosti branky po souhře s Václavem Sýkorou a Františkem Vlachem. Ve 29. minutě pak Václav Sýkora po samostatné akci a těsně před přestávkou překlopil vedení na naší stranu Jakub Loskot s Lukášem Horským (3:4).

Celou třetí třetinu jsme tlačili, vytvořili si řadu šancí a mohli utkání rozhodnout, ale další branku jsme ne a ne vstřelit. Ve 41. minutě jsme si nepohlídali před brankou Mrnku a ten osamocen vyrovnal z levé strany na 4:4. Ještě v závěru jsme nevyužili řadu dalších vyložených šancí a navíc se nám zranil Václav Sýkora po zásahu hokejkou do oblasti krku. Krátkou přesilovku v samém závěru se nám nepodařilo proměnit a tak přišly na řadu samostatná střílení. V nich byl soupeř úspěšnější, když jako jediný se prosadil mostecký Mrnka. Našim borcům v pořadí Lukáš Horský, Jakub Bláha a Jakub Loskot se skórovat nepodařilo a tak si domácí připsali druhý bod. Na střely jsme zvítězili 49:15, ale bohužel nás zradila koncovka a dobře chytající Korytenský, nezbývá než dnes soupeři pogratulovat k vítězství.