Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Dorostu i starším žákům se poslední utkání sezóny příliš nevydařily, mladší žáci vezou jedno vítězství z Děčína

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 27.05.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Dorostence i starší žáky čekaly o víkendu poslední utkání sezóny. Dorost se rozloučil s nadstavbou ve Svítkově, kde v samém závěru ztratil dobře rozehrané utkání 5:4 v prodloužení. Na konečné šesté místo v nadstavbové části divize východ již výsledek neměl vliv, ale hráči se chtěli ještě poprat o poslední body. Stejně tak starší žáci, kteří již v průběhu nadstavby obsadili konečnou 5. příčku regionu Čechy Střed + Sever, se chtěli ještě doma ukázat v dobrém světle proti pražskému rivalovi Rebelům, kteří berou konečné 3. místo. Utkání na Lužinách po vyrovnaném úvodu nakonec skončilo porážkou 1:9. Mladší žáci zavítali do Děčína k dalšímu z tradičních miniturnajů, kde nejprve změřili síly s Rebely, na které nestačili 2:6, a poté s domácími Rytíři, které porazili 9:0.

Dorost

Začátek utkání jsme si snad ani nemohli přát lepší. Již ve 14. vteřině jsme měli možnost hrát přesilovou hru při vyloučení Jánského za podražení, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Ve 4. minutě se již skóre měnilo, když se prosadil Drnec po samostatné akci. Po minutě ho následoval Horák, který využil souhry s Adamem (0:2). V 6. minutě jsme nevyužili další přesilovku. Poté se dlouho nic významného nedělo až do 14. minuty, kdy se opět prosadil Drnec po samostatné akci a do přestávky se šlo za nadějného stavu 0:3. V druhé třetině soupeř přidal a vytěžil snížení na rozdíl jedné branky. Ve 21. minutě se trefil Heller a ve 28. Jánský. V závěru třetiny jsme ustáli vyloučení Vrabce za držení a drželi tak těsné vedení.

V úvodu třetí třetiny dostali oba týmy výhodu přesilové hry, ale ani jeden ji nevyužil. Až ve 39. minutě soupeř vyrovnal Kňavou, ale chvíli na to odpověděl Drnec, když opět samostatnou akcí dokončil svůj hattrick a přiklonil vedení opět na naši stranu (3:4). K naší smůle přišla vyhrocená situace v poslední minutě, kdy se do sebe pustili Pospíšil s Ondrou Větrákem po neodpískaném zákroku na Ondru a oba putovali na trestnou za hrubost. Navíc ale dostala naše lavička trest za nesportovní chování a nabídnutou přesilovku využil Choutka a poslal tak utkání do prodloužení. To skončilo velice rychle, když se po 21. vteřinách trefil Pavlíček při hře 4 na 4. Dnešní výsledek již nemohl nic změnit na konečném 6. místě v nadstavbové skupině východ a brány čtvrtfinále, kam jsme se chtěli probojovat, nám zůstaly zavřené.

Starší žáci

Sobotní utkání starších žáků bylo poznamenáno velkou neúčastí klíčových hráčů jak ze zdravotních důvodů, tak dalších převážně školních aktivit. Dalo se tedy očekávat, že silně omlazený tým o řadu mladších žáků to bude mít proti šikovným Rebelům těžké. To se týkalo i postu gólmana, kterého zastopili přípravkář Kotral a mladší žák Nalezený. První třetina ale naznačila, že i se silnějším soupeřem lze hrát. Sice jsme prohrávali od 3. minuty po trefě Hyšky, ale během vyrovnané třetiny se nám podařilo srovnat skóre v 15. minutě v samém konci přesilové hry při vyloučení Kindla za podražení. Z prostoru mezi kruhy se krásně trefil Nalezený, který nikým neatakován zpracoval přihrávku od Ďuriny. Škoda, že jsme v samém závěru třetiny neudrželi soupeře na uzdě během posledních 6 vteřin po buly v našem pásmu (Křivánek, 1:2).

IMG_6809o.JPG

V druhé a posléze i ve třetí třetině se již projevila převaha soupeře. Ve druhé se prosadili Kindl, Malý a Filař (1:5) a v závěrečné pak Kindl, Křivánek, Ernst a opět Kindl, který završil hattrick (1:9). I přes několik hezkých šancí se nám bohužel již snížit nepodařilo, několikrát i zacinkala na obou stranách tyč. Sportovně musíme uznat, že soupeř, který nás přestřílel v poměru 20:42, byl dnes zaslouženě úspěšnější. Našemu týmu patří tedy konečná 5. pozice, kterou lze ale v dané situaci považovat za úspěch v letošním ročníku Ligy starších žáků.

Mladší žáci

Ač výsledek zápasu 6:2 v náš neprospěch naznačuje převahu Rebelů, průběh zápasu takový nebyl. Celá první třetina byla velice vyrovnaná, na obou stranách nebylo příliš vyložených šancí a když už nějaká přišla, tak Kotal i rebelský Vondráček byli pozorní. První branka padla z kraje 2. třetiny, když se trefil rebelský Filař. Nám se podařilo srovnat skóre za 2 minuty, když pěknou souhru zakončoval nekompromisně Horský po spolupráci se Svobodou a Ondíkem. Netrvalo dlouho a pěknou trefu si připsal Svoboda, který využil přihrávku od Kotalové (1:2). K naší smůle se ale soupeři podařilo srovnat Toulcem ještě v téže minutě. Vedení na stranu Rebelů překlopil Milota, když se prosadil v 19. minutě a do přestávky se šlo za stavu 3:2.

Zápas byl i ve třetí třetině celou dobu hratelný, než přišla 26. minuta, kdy se soupeř během jedné minuty prosadil hned 3x a rozhodl tak celé utkání, které po trefách Lance, Filaře a Lance skončilo již zmíněných 6:2. Ale střelecky v poměru 15:15 se jednalo o vyrovnané utkání, i když zkušenost staršího rebelského týmu byla na hřišti znát. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit některou z přesilových her, kterých nám soupeř nabídl 4 proti 1 našemu oslabení.

V druhém utkání po kratičké pauze jsme změřili síly s domácími Rytíři. Ti zatím spíše sbírají zkušenosti, a jak již naznačil jejich duel s Rebely, dala se očekávat naše převaha. Ve 4. minutě otevřel skóre Horský, kterému přihrávka volnému Svobodovi před branku sjela do brankoviště, kde si ji domácí obránce srazil do odkryté branky. Druhá branka nedala na sebe dlouho čekat, když v 6. minutě využil opět Horský spolupráci se Svobodou. Po 20 vteřinách si oba borci situaci prohodili, když tentokrát zakončoval Svoboda (0:3). Z kraje druhé třetiny zvyšovali na 0:5 opět Svoboda a po něm Horský, který se rozběhl přes celé hřiště a po kličce domácímu obránci na modré již sám před brankou nedal prudkou střelou gólmanovi šanci. Po zbytek třetiny další branka nepadla ani po vyloučeních na obou stranách v jejím závěru.

I úvod třetí třetiny byl bezbrankový, utkání jsme v poklidu dohrávali. Až v její druhé polovině jsme přidali ještě 4 branky z hole Svobody, Kotalové, Svobody a Ondíka. Svoboda si tak připsal 7 kanadských bodů za 4 branky a 3 asistence, Horský pak hattrick s jednou asistencí. Navíc obrana s Nalezeným v brance udržela čisté konto.