Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Dorost vybojoval první bod v nadstavbě, starší žáci zavítali do Hostivaře a mladší na Kladno

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 22.05.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Dorostenci přivítali na Lužinách HBC Pardubice a po vyrovnaném utkání berou alespoň bod za prohru 3:4 na nájezdy. Starší žáci v Hostivaři v omezené sestavě doplňené mladšími žáky po slušném výkonu prohráli nakonec 2:5. Mladší žáci sehráli 2 zápasy na Kladně, když nejprve podlehli poměrně jednoznačně domácím 9:0 a poté přetlačili děčínské Rytíře 3:2.

Dorost

Nedělní utkání dorostu Kertu s Pardubicemi sneslo z našeho pohledu konečně kritiku odpovídající nadstavbě soutěže. Hned od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Vyloženě gólových šancí moc nebylo, ale přesto se v první třetině jedna ujala a to v šesté minutě Voženílkova střela z blízka po spolupráci s Vrabcem (1:0). Na skóre se již do konce třetiny nic neměnilo a to ani při hře 4 proti 4, když v závěru třetiny byli vyloučení Drnec a Molavec. V 17. minutě jsme ustáli přesilovku soupeře, ale ve 21. minutě se již Chýle trefil. V následujících minutách přidal soupeř 2. branku Landsmanem. Následně jsme nevyužili vyloučení Mojžíše a po skončení přesilovky se trefil Pletánek (1:3). Následné vyloučení Heimeho však soupeř nevyužil.

V úvodu závěrečné třetiny se vyloučovalo na obou stranách. Nejprve spoupeř hrál asi minutu přesilovku při trestu Vrabce, ale tu ukončil Kupka, čímž nám také nabídl kratší početní výhodu. Tu se nám podařilo využít nádhernou dělovkou Drnce od modré po spolupráci se Svobodou (2:3). Ve 39. minutě se situace s překrývajícími vyloučeními opakovala, ale ani jeden ze soupeřů zkrácenou přesilovku neproměnil. V závěru, cca 2 a půl minuty před koncem, jsme využili při buly v útočném pásmu hru v šesti. Ta se nám nakonec vyplatila, když dorážel Větrák z pravého kruhu po spolupráci s Drncem a Kaňkou na modré, čemuž předcházela úspěšně vyhraná bule Adamem (3:3). Další branka nepadla, tak následovalo prodloužení 5 minut ve 4 hráčích. Během něho se oba týmy propracovaly k jedné vyložené šanci, ale brankáři byli pozorní. V závěru prodloužení, ve kterém branka nakonec nepadla, se do sebe pustili Svoboda s Chýlem, za což inkasovali 5 plus OK.

O druhém bodu z utkání rozhodly samostatné střílení. První série po třech nepřinesla ani jednu branku, když se neprosadil Kaňka, Drnec ani Vrabec proti Kazdovi a na druhé straně Kupka, Hlaváček ani Landsman proti Pšeničkovi. V dalších sériích po 1 se pořadí střelců otočilo a začínající Landsman se tentokrát prosadil, ale za nesportovní chování inkasoval 2 minuty a do další hry již nemohl zasáhnout. Na naší straně musel proměnit Drnec, což se mu podalřilo a pokračovalo se dál. Z další dvojice Hlaváčka a opět Drnce nebyl úspěšný ani jeden. Rozhodla následující série, jelikož na promněněný nájezd Doležala již Vrabec nedokázal odpovědět a druhý bod putoval do Pardubic.

Dnes, ač jsme brali pouze bod za remízu, musíme pochválit práci a nasazení celého týmu, škoda, že se takto nedařilo bojovat i v předešlých utkáních, když ještě žila šance na další postup. Na závěr nás čeká za týden poslední utkání sezóny ve Svítkově.

Starší žáci

Utkání starších žáků v Hostivaři nezačalo úplně nejlépe. Hned po úvodní buly se po 11 vteřinách prosadil Martinec a hned jsme měli co dotahovat. Možnost přišla hned ve 2. minutě, když Zimarev putoval na trestnou za falu loktem. Ač jsme si vypracovali několik šancí, branky jsme se nedočkali. Na druhé straně nevyužila přesilovku Hostivař, když jsme chybně střídali, ale jelikož žádný ze střídajících hráčů míček nezahrál, bylo vyloučení za příliš mnoho hráčů velice přísné a nepochopitelné. V 10. minutě se trefil Coufal s Janšou, když se v našem obraném pásmu dostali snadno k míčku po chybné rozehrávce přímo na soupeřovu hůl z poza branky (2:0).V závěru třetiny se nám podařilo snížit Větrákem, který využil spolupráci se Svobodou a nakonec to byl soupeř, který se ještě do přestávky stihl prosadit a zvýšil Otrasem na 3:1.

Ač druhá třetina branku nepřinesla a skončila 0:0, byl to z naší strany asi nejpovedenější úsek hry. Šance na skórování byly na obou stranách. Skóre se neměnilo ani po 4 vyloučeních (2 a 2 na obou stranách), když jsme i chvíli hráli ve 3 proti 5 a když se soupeř dostal do zakončení, Arnold úspěšně zasahoval. Ve 33. minutě jsme nevyužili vyloučení Jeřábka a utkání rozhodla asi 36. minuta, když Havlík zvýšil na 4:1 a navíc ještě Otras přidal pátou branku ve 40. minutě. Nám se podařilo korigovat z přesilové hry, když byl vyloučen Martinec za hákování. Po 30 vteřinách se trefil Doucha s Ďurinou a upravil na konečných 5:2.

V omezené sestavě doplněné řadou mladších žáků, ve které jsme dorazili do Hostivaře, jsme sehráli ještě slušný výsledek, když nás soupeř asi trojnásobně přestřílel. Za týden v sobotu nás čeká doma poslední utkání sezóny proti Rebelům.

Mladší žáci

Mladší žáci v neděli vyrazili do Kladna, kde se utkali nejprve s domácími Rysy a následně s děčínskými Rytíři. Utkání proti Kladnu mělo celkem jednoznačný průběh, což se asi dalo i očekávat při absenci opor týmu. V první třetině jsme soupeře ještě udrželi na uzdě, když se 2 krát prosadil v závěru třetiny v 8. a 9. minutě. Zápas rozhodl úvod 2. třetiny, kdy jsme 4 krát inkasovali. Konečné skóre se zastavilo na 9, když se Kladenští ještě 2 krát trefili v závěrečné třetině.

Utkání s Děčínem bylo o poznání vyrovnanější a do poslední chvíle nebylo o vítězi jasno. První třetina branku nepřinesla a oba soupeři se spíše oťukávali. První trefu zaznamenali Rytíři v 16. minutě, když Jedlička využil minutovou přesilovku při vyloučení Lorence za podražení. Naši hráči v zápětí odpověděli Štěpánským (1:1). Vedení na naši stranu překlopil Steinbach po spolupráci s R. Sýkorou v závěru třetiny. V úvodu té třetí bohužel srovnal na 2:2 opět Jedlička. Následovalo několik minut čekání na to, kdo se prosadí v zápase, kde se ve výsledku ani moc nestřílelo (12:10). Nakonec jsme to byli my, kdo zvýšil na 3:2, když Lorenc využil nabídku od Weinpolda. I přes závěrečnou snahu se již soupeři skórovat nepodařilo a tak jsme zvítězili těsným rozdílem.