Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

Finálový mečbol na Lužinách Kert Park neproměnil, o mistrovi se rozhodne za týden v Hostivaři

Muži A, 03.06.2024
Fotografie: Petr Nahodil
autor: Petr Nahodil, fotografie: Petr Nahodil

Finálová série s Hostivaří je opět vyrovnaná. Kert Park na domácí půdě v zápase jen jednou umazal náskok soupeře a hosté si i díky gólově drtivé třetí třetině dokázali připsat vysoké vítězství, kterým srovnali stav finálové série na 2:2 a vrátili tak sérii na své hřiště v Hostivaři.

Deštěm zkrápěné Lužiny byly svědkem čtvrtého finálového zápasu letošního ročníku Crossdock Extraligy hokejbalu. Domácí do zápasu vstupovali s možností ukončit finálový souboj a oslavit tak další mistrovský titul v řadě. Hosté si pak byli vědomi, že pokud chtějí živit naději na premiérový titul musejí utkání bezpodmínečně zvládnout. Samotné utkání zahájila slavnostním vhazováním místostarostka městské části Praha 13 paní RNDr. Marcela Plesníková.

První třetina přinesla očekávaný aktivní vstup hostujícího celku. Gólový účet zápasu otevřel už ve 4. minutě hostující Matěj Taufer. Na vedoucí branku našli hráči Kertu odpověď až ve 14. minutě, kdy se prosadil dorážkou před brankou Lukáš Suchánek. První dějství zápasu tak skončilo nerozhodně.

Po první části došlo i na slavnostní vyhlášení dvou individuálních ocenění. Nejlepším brankářem letošního ročníku Extraligy se stal Tomáš Rechtorik z týmu Elba DDM Ústí nad Labem. Cenu pro nejlepšího nahrávače si pak odnesl Martin Pala z týmu HbK Karviná. Ocenění oběma předali zástupci Českomoravského svazu hokejbalu v čele s předsedou svazu panem Martinem Komárkem.

Druhá třetina už překlopila skóre na stranu na hostivařských. V polovině třetiny využili hosté nabídnutou přesilovou hru a Jan Čejka vrátil hostům vedení. Jednogólový náskok pak vydržel až do konce třetiny a do kabin tak odcházely týmy za stavu 2:1 z pohledu Hostivaře.

Do poslední třetiny pak vstoupili domácí hráči se touhou opět srovnat skóre utkání, ale v jejich snaze je již po pár minutách přibrzdilo další vyloučení, které dokázali hosté opět potrestat. Mezi střelce se tentokrát zapsal Daniel Vaniš. Hned po vhazování přišla chyba při rozehrávce a nabuzení hosté uskočili díky důslednému Petru Lehnerovi na rozdíl tří branek. Kert Park zareagoval oddechovým časem, ale naděje domácích na návrat do utkání vzal o minutu později další zásah z hole Jana Čejky. Po změně stran se pak skóre posunulo až při další přesilové hře, kdy znásobenou početní převahu hosté využili hned třemi dalšími brankami. Mezi střelce se zapsali Samuel Kucharčík, potřetí Jana Čejka a skóre uzavřel Jan Diviš. Utkání tak ovládli výsledkově hosté a stav série je tak opět nerozhodný.

Mistra letošního ročníku tak určí až poslední pátý finálový zápas, který bude na programu příští sobotu 8.2. na hřišti v Hostivaři. Doražte nás podpořit, o titulu ještě není rozhodnuto!