Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023Mistr ČR 2024
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023, 2024

A-tým neudržel ve třetí třetině vedení a po obratu se raduje Hostivař, stav finálové série vyrovnán na 1:1

Muži A, 26.05.2024
Fotografie: Michal Pěch
autor: Petr Nahodil, fotografie: Michal Pěch

Druhý finálový zápas držel Kert Park až do poloviny třetí třetiny těsné vedení 2:1. Domácí, ale dokázali skóre otočit na svou stranu a na vedoucí branky Hostivaře už nestihl Kert Park najít odpověď. Stav finálové série je tak po úvodních dvou zápasech nerozhodný 1:1.

Vstup do druhého zápasu vyšel lépe domácí Hostivaři. Domácí byli aktivnější a střely mířily především na Jakuba Totha v brance Kert Parku. Skóre druhého finálového duelu, ale otevřel v 7. minutě první třetiny první střelou na branku domácího brankáře Jan Pavlík. O gólovou odpověď domácí Hostivaře se postaral ve 12. minutě Samuel Kucharčík. Radost domácím však dlouho nevydržela. Dalimil Zvonek se dobře zorientoval ve středním pásmu a volnější prostor využil k překvapivé střele ze středního pásma, která skončila za zády gólmana Hostivaře. Po tomto zásahu se domácí rozhodli pro změnu ve svém brankovišti a Šťourala nahradil Brykner. I v dalším průběhu zápasu měli domácí hráči více ze hry a šance se počítaly především na jejich straně. Branku ovšem nevstřelili a Kert si tak odnesl do kabin po druhé třetině těsné vedení 2:1.

Do třetí třetiny vstoupili hráči Kertu s aktivnější hrou a začali hrozit i v útočném pásmu. Trn z paty domácím vytrhlo až vyloučení v polovině třetí třetiny, které už po 19 vteřinách dokázal využít Tomáš Kudela. Vyrovnávací branka domácí nakopla a za dvě a půl minuty po vyrovnání se dočkali i vedoucí branky. Ta nesla podpis opět Samuela Kucharčíka. Kert Park nesložil zbraně, ale branka Jana Čejky minutu a půl před koncem situaci notně zkomplikovala. Trenéři Kert Parku pak sáhli k power play, ale domácí už komplikaci nepřipustili a zápas dotáhli do vítězného konce.

Po úvodních zápasech na hřišti celku HBC Hostivař je tedy stav finálové série vyrovnaný a je jasné, že o dalším víkendu se na Lužinách bude hrát oba dny. Třetí zápas série je na programu v sobotu 1. 6. od 16 hodin a čtvrtý zápas, kdy už se bude moci celá série rozhodnout, pak o den později tj. v neděli 2. 6. od 14 hodin. Přijďte nás podpořit, budeme Vás potřebovat!!