MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Z oslav jsme vystřízlivěli rychle. Věřím, že příprava na novou sezónu bude pestrá a hlavně účelná, říká trenér David Kuna

Muži A 11.08.2019   Michal Pěch  Michal Pěch

"A"-tým v týdnu zahájil přípravu na novou extraligovou sezónu. Na jejím začátku jsme vyzpovídali trenéra "A"-týmu Davida Kunu. Na úvod se vraťme k loňské sezoně, kdy jste vyhráli Československý Superpohár, základní část extraligy a poté získali vytoužený mistrovský hattrick. Jak ji s odstupem hodnotíš? Vyhráli jste prakticky vše co šlo...

Musím říct, že pro náš klub to byla sezóna, která byla zatím nejúspěšnější a myslím si, že bude velice těžké ji zopakovat. Z pohledu "A"-týmu byl pro nás hrozně náročný podzim 2018, především pro absenci některých hráčů v úvodu soutěže a následně díky velkému množství zranění, které nás potkaly. Jaro 2019 byla, ale pak jedna velká vítězná jízda a na konci zlatý hattrick, co více si přát.

Oslavy mistrovského hattricku byly naprosto zasloužené a taky poněkud velké. 🙂 Už jste z nich stihli vystřízlivět? A teď zrovna nutně nemyslím jen po stránce alkoholu 🙂

Já si myslím, že jsme všichni v klubu vystřízlivěli velice rychle, protože víme, že je potřeba pracovat na nové sezóně téměř okamžitě po skončení té předešlé.

V týdnu jste zahájili letní přípravu na novou extraligovou sezonu. Co v ní hráče čeká a co naopak očekáváte od hráčů vy?

Pevně doufám, že hráče čeká příprava, která bude pestrá, zajímavá a hlavně účelná. Máme jasný směr, na co se budeme zaměřovat v jejím úvodu, jaká bude její posloupnost a její vrchol.

Při vytváření tréninkového plánu jste využili také konzultace s různými kondičními trenéry. Jak spolupráce probíhá?

Ano využili a žádné komunikaci s odborníky v našem okolí se nebráníme. Bereme to hlavně jako inspiraci a také možnost si nové trendy jako trenéři vyzkoušet na sobě a následně případně přenést do praxe.

V rámci přípravy sehrajete silně obsazený Páňa Cup. Lepší prověrku než utkání s posledními účastníky extraligových finalistů si asi přát nemůžete že?

Jsme za tuto herní přípravu velice rádi a určitě tam vyzkoušíme pokud možno všechny hráče širšího kádru včetně juniorů. Líbí se mi myšlenka Milana Maršnera udělat předsezónní turnaj s menším počtem týmů, ale za to kvalitně obsazený a navíc Kladno je od nás kousek.

Není tajemstvím, že se společně s trenéry snažíte utkání co nejvíce analyzovat a například si o hráčích vedete podrobné statistiky. Přinese v tomto směru letošní sezóna nějaké novinky?

Chceme přinést další doplnění naší nové aplikace, kterou právě dokončujeme. Pevně doufám, že se vše do konce srpna vyladí a bude funkční.

V nové sezóně již nemůžete například počítat se službami Vaška Šlehofera, který bude hrát za rodné Dobřany. Jak moc se mužstvo proměnilo?

Mužstvo se obmění poměrně hodně, ale po třetím titulu se to dalo očekávat, takže jsme s tím malinko počítali a hledali jsme hlavně nové mladé hráče. Vašek Šlehofer se logicky vrací do rodného týmu, stejně jako Honza Blaško, Honza Střecha a Jarda Javorka. Věřím, že některé z nich znovu v dresu Kert Parku uvidíme. Co nás nejvíce zasáhne bude ukončení kariéry Lukáše Plzáka, který je velkou osobností našeho klubu a určitě se s ním patřičně ještě všichni rozloučíme, protože si to zaslouží. No a druhý je David Rozenberg, který si dává pauzu, bude cestovat a chce si dobít baterky. Dres bude mít v kabině, ale stále připravený. 🙂

Cíle před letošní sezónou vzhledem k výsledkům z posledních let nemohou být malé. Jaké jsou?

Cíle máme v danou chvíli dva. Jednak nový tým po všech stránkách připravit co nejlépe k prvnímu ligovému utkání a pak jít tréninkovými jednotkami od zápasu k zápasu a nedávat si na začátku žádné dlouhodobé výsledkové cíle.

  Tags: , , , , , , , ,