Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Vstup do nové sezóny se dorostu a starším žákům nevydařil, přípravka hostila první turnaj sezóny

Dorost, Starší žáci, Přípravka, 11.09.2023
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Dorost i starší žáci zahajovali sezónu venku. Starší vyrazili v sobotu do Chomutova, kde je vyzvali domácí Vlci, a dorost do Hradce Králové, kde na půdě Pirátů zahájil svou misi ve východní divizi. Přípravka pořádala první turnaj sezóny za účasti 8 celků.

Dorost

S Piráty jsme se utkali poměrně nedávno na Memoriálu Libora Topolánka na Lužinách. Tam jsme sice vyhráli, ale hradečtí nebyli koncem srpna v plné sestavě. I nás trápí, že jsme se již od přípravy nebyli schopni zatím sejít v plné sestavě a nejinak tomu bylo i v Hradci.

Útkání mělo od samého úvodu vysoké nasazení. Skóre zápasu otevřel ve 4. minutě pěknou trefou z levého kruhu Císař po spolupráci s Drncem. Soupeř srovnal Duchačem v 9. minutě, který se trefil z předbrankového prostoru. Druhá třetina měla obdobný průběh jako první. Nejprve jsme my zvyšovali na 2:1 ve 22. minutě Větrákem, který z bezprostřední blískosti u pravé tyče doklepl míček do branky po spolupráci se Svobodou. Stav zápasu vyrovnal Kovaříček ve 27. minutě střelou z vrcholu levého kruhu.

Vyrovnané utkání jsme ztratili v úvodu 3. třetiny, když se během necelé minuty nejprve trefil na konci 31. minuty Svatoň po samostatné akci, který využil přesilovku při vyloučení Větráka ze závěru druhé třetiny za vysokou hůl. Čtvrtý zásah přidal ve 32. minutě Bečička po spolupráci se Zamastilem a Kovaříčkem po vyhrané buly.  Ve 37. minutě jsme při 4 minutové přesilovce při vyloučení Pospíšila za napadení a nesportovní chování vyzkoušeli chvíli i hru v 6 bez gólmana proti 4, ale ani 4 minuty přesilovky nám snížení stavu nepřineslo. Závěr utkání si Hradec pohlídal a do nějakých vyložených šancí nás nepouštěl, čímž nám ani nezbylo mnoho času vyzkoušet hru v 6.

Starší žáci

Většina kluků, kteří dotáhli na jaře starší žáky k zisku mistrovského titulu, postoupila do dorostu a do Chmutova jsme vyráželi se silně omlazeným týmem doplněným 4 mladšími žáky. Každé utkání jedeme vyhrát, ale na týmu bylo znát, že se bude muset hlavně rozehrávat a zejména mladší hráči postupně nabírat zkušenosti ve vyšší kategorii.

Skóre zápasu otevřel již ve 2. minutě Klum, pak se hrál vyrovnaný hokejbal bez vyložených šancí. Před koncem třetiny ve 12. minutě zvyšoval z přesilovky při vyloučení Císaře za napadení na 2:0 pro domácí Hrebinec, který svůj následující hatrick v závěru utkání zvýšil ještě o jednu branku.

Úvod 2. třetiny nám úplně nevyšel, když se v krátkém sledu trefili Hrebinec, Mach a Mitev (5:0). Po našem oddechovém času jsme se vzpamatovali a i herně vyrovnali hru. To přineslo nakonec i branky na naší straně, když se postupně trefil ve 20. Ďurina (Kraml, Císař), opět Ďurina (Bilý) ve 25. a v závěru třetiny Bilý (Ďurina) během našeho oslabení - 5:3, což nás vrátilo ještě do zápasu.

Zápas rozhodla první polovina třetí třetiny, když se soupeř trefil ještě 4x z hole Hrebince, Lososa (v oslabení), Macha a Hrebince. My jsme již jen korigovali na konečných 9:4 v samém závěru Bilým.

Vyjádření asistenta trenéra M. Horského: "Dnes nám úplně nevyšly úvody jednotlivých třetin, za stavu 5:0 v druhé třetině jsme dokázali zmobilizovat síly a vrátit se ještě do zápasu. Skóre zápasu tomu úplně neodpovídalo, ale s Chomutovem jsme sehráli herně vyrovnané utkání o čemž vypovídá i poměr střel 28:29, nicméně máme na čem pracovat."

Přípravka

Od letošní sezóny se v kategorii přípravky oddělil region sever od našeho regionu střed díky zvyšujícímu se počtu klubů na severu. Přípravky mají ve svém hracím dnu tedy nově naplánovány 2 turnaje, ale jelikož se nepodařilo v úvodu sezóny sehnat druhého pořadatele, uskutečnil se na Lužinách velký turnaj za účasti 8 týmů. Výhodou bylo, že z důvodu vyrovnanosti soubojů se provádělo nasazování týmů do dalších kol podle předchozích výsledků v turnaji. Každé mužstvo sehrálo 4 utkání.

Náš tým se postupně utkal s Hostivaří, Kladnem modrým, Kelty bílými a Kelty modrými. Dalšími účastníky byli ještě Nové Strašecí, Kladno bílé a Rebelové. Našim borcům se podařilo 2x zvítězit a 2x prohrát, z čehož 1x až na nájezdy, což na úvod sezóny není špatný výsledek. Díky pěknému počasí a počtu 8 týmů dorazilo na Lužiny velký počet hráčů i fanoušků, kteří si nadmíru užili příjemné dopoledne strávené s hokejbalem. Tímto pořadatelům děkujeme za uspořádání turnaje, hráčům za předvedenou hru a fanouškům za podporu. Již se těšíme na další setkání na Lužinách.