MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Všichni hráči v týmu mají svou kvalitu a na podzim ukázali, jak přínosní jsou! Říká po podzimní části kapitán Tomáš Wróbel

Muži A 06.01.2019   Michal Pěch  Michal Pěch

Útočník Tomáš Wróbel naskočil to letošního ročníku Crossdock extraligy jako kapitán dvojnásobného mistra. Ačkoliv se během podzimní části jeho mužstvu nevyhnulo několik zranění, přesto opanuje první příčku extraligové tabulky. Jak vidí Tomáš úspěšný rok 2018 svým pohledem?

Sašo máte za sebou úspěšnou podzimní část. Jak bys jí hodnotil?

Je pravdou, že před začátkem sezony jsme si říkali, že je důležité, abychom se pohybovali do toho čtvrtého místa a zabrali hlavně na jaře, protože tam se láme chleba. To, že se nám podařilo ukořistit příčku nejvyšší, je skvělý počin. Takže panuje spokojenost, ale ne uspokojení. Teď nás čeká tvrdá a kvalitní zimní příprava. Takže hurá do ní. 😀

V podzimní části se mužstvo muselo potýkat se spoustou zranění, přesto jste po dvanácti výhrách v šestnácti utkání na prvním místě tabulky. V čem vidíš sílu týmu?

Už jsem to říkal klukům, že si nesmírně vážím jejich tvrdé práce během podzimní části, jelikož jak říkáš, chybělo nám dost klíčových hráčů a stejně jsme dokázali, že každý hráč v týmu má svou kvalitu a i když třeba nedostávají tolik prostoru během sezony, tak ukázali, jak přínosní jsou! Mám pocit, že ani jednou jsme nehráli v plné sestavě, takže doufám, že na jaře se nám vyhnou zranění a ukážeme, že dokážeme být ještě lepší než doposud. Nicméně hlavní devíza tohohle týmu začíná být v mentální síle. Každý rok se zlepšujeme. První rok jsme měli silný útok, ale stále jsme měli výkyvy. Druhý rok jsme měli úžasnou ofenzivu, kdy jsme soupeře dokázali v první třetině složit třemi góly a většinou bylo po zápase, ale letos, letos dokážeme otáčet nepříznivé zápasy a strhnout je na naši stranu. Třešnička na dortu byla dohrávka na Kladně. To co jsme tam předvedli bylo něco neuvěřitelného a musím říct, že jsem toho odehrál už dost, ale tohle byla nejlepší třetina v mé kariéře. Tam naplno ukázal náš tým, jakou má sílu.

Do letošní sezony jsi nastoupil jako kapitán. Jaké bylo ujmout se této role v týmu dvojnásobného mistra extraligy?

Upřímně musím říct, že jsem tohle absolutně nečekal. To, že tak rozhodli trenéři a tým, mi udělalo samozřejmě radost. Pak mi přesně problesklo hlavou to, co říkáš: "Povedeš nejlepší tým u nás, to nebude jednoduché". Musím ale říct, že kluci byli skvělí a ulehčili mi to svými výkony na hřišti. Jo a nesmím zapomenout na mého hlavního pedanta Danyho, který má na starost mládí a myslím, že tahle volba byla správná. 😀

Zatímco v loňské sezoně ses střelecky trápil, letos patříš společně s Petrem Dankem a Tomášem Fejfarem k lídrům kanadského bodování. Našel jsi konečně ty pravé "střílky" nebo je příčina úspěch v něčem jiném? 🙂

To je hrozně těžká otázka. Když jsem se podíval na statistiky z loňska, tak mi ty čísla nepřijdou tak špatné, jak říkáš 😀 Udělal jsem kolem třiceti bodů a to mi nepřijde špatné číslo. Je ale pravda, že mi to tam v play-off tolik nepadalo. Občas přijde období, kdy ti to tam nechce a nechce spadnout, nicméně jsem se to snažil vynahradit bojovností a pomoct týmu jinak. Co se týká letošního ročníku, tak spolupráce s Danym nám jde na jedničku. Trenéři nás dali dohromady a myslím, že to byl skvělý tah. Rozumíme si nejen na hřišti, ale i jako kamarádi, takže si troufám říct, že to přispívá k tomu, že to funguje. No a Fejfík je parádní hráč, který může hrát s kýmkoliv a bude hrát výborně, je to budoucnost tohohle sportu.

V roce 2018 jste odehráli bezmála 50 utkání, dokázali jste obhájit mistrovský titul a také ovládli Československý Superpohár. Jak bys tento rok hodnotil?

No co k tomu říct. Vyhráli jsme vše, co se vyhrát dalo, takže v klubu musí panovat spokojenost. Tím to ale nekončí a chuť vyhrávat stále trvá, takže doufám, že v tom budeme pokračovat a bude nám to dělat jen radost. Neznám nikoho, koho by omrzelo vyhrávat.

Jak jsi trávil vánoční svátky?

Svátky jsem jako každý rok trávil s rodinou. Užíval jsem si ten klid, než zase začne hokejbalový kolotoč.

Co bys popřál našim fanouškům, rodičům, sponzorům a vůbec všem, kteří se kolem hokejbalu pohybují, do toho nového roku 2019?

Fanouškům a všem co nás podporovali v roce 2018 bych chtěl ještě jednou moc poděkovat, protože bez Vás bychom nedokázali být tak úspěšní a doufám, že v roce 2019 bude podpora minimálně stejně taková ne-li větší. Samozřejmě bych všem popřál hlavně zdraví, jelikož to je to nejdůležitější na světě, co člověk má, plus to pověstné štěstíčko a ať Vás hokejbal stále naplňuje a baví.

  Tags: , , , , , , , ,