MISTR ČR 2017 a 2018

V září se uskuteční turnaj mladších žáků Pohár starosty Prahy 13, na turnaji je poslední volné místo!

Mladší žáci 27.06.2018   Filip Červenka / hokejbal.cz

Ve dnech 1. - 2. září 2018 se na hokejbalovém hřišti v Praze na Lužinách uskuteční turnaj mladších žáků nesoucí název Pohár starosty Prahy 13. Turnajového klání se zúčastní 6 týmů. Volné místo je již poslední a pořadatelé jednají i s týmy ze zahraničí. Neváhejte a hlaste se! „Každý odehraje zápas s každým, s tím že za vítězství jsou body dva za remízu bod jeden. O konečném pořadí pak rozhodne tabulka. V minulých letech nebylo do posledních utkání jasno o vítězi turnaje,“  upozorňuje pořadatel turnaje Milan Kubíček.

Na začátku září se uskuteční již šestý ročník turnaje na Lužinách v podobě Poháru starosty Prahy 13! Proč letos asi padla volba na kategorii mladších žáků? „Turnaj jsme vždy pořádali pro starší kategorie, poněvadž už většinou od půlky srpna trénují a pohár byl pro ně kvalitní prověrkou před začátkem jejich soutěží,“  vysvětluje pořadatel turnaje Milan Kubíček a pokračuje s odůvodněním, proč padla volba na kategorii mladších žáků. „Dalším důvodem bylo to, že nám spousta klubů řekla, že začátkem září bude mít mladší ročníky ještě na prázdninách. Letos jsme se domluvili s radnicí a turnaj vypsali pro mladší žáky a věříme, že mužstva budou mít zájem,“  pevně věří Kubíček.

V září je většinou stále hezké počasí, takže se bude jednat jistě o povedený turnaj, na němž je volných už jen pár míst. „Pozval bych rád mužstva z celé České republiky. Jednáme i s kluby ze Slovenska, tak snad se povede i zahraniční účastník,“ přeje si Milan Kubíček. „Turnaj „O Pohár starosty“ navazuje na předešlé turnaje, které pořádal náš klub v minulosti jako byl Elév Cup, KERT Cup. Na těchto turnajích dělali své první hokejbalové krůčky i dnešní či současní reprezentanti,“  upozorňuje jeden z pořadatelů turnaje.

Na turnaji se v minulosti představily hvězdní hokejbalisté

Na výše zmíněných turnajích v režii pražského Kert Parku tak dříve válely opravdové hvězdy. „Za Svitkov válel Pavel Kubeš či David Večerník, tradičním účastníkem býval Vsetím s Liborem Topolánkem, či Dalimilem Zvonkem. Za domácí mužstvo nastupoval Lukáš Plzák či bratři Kručkové. S Hostivaří vyhrál turnaj Jan Čejka,“  vypočítává Milan Kubíček. „Možná právě některý z mladších žáků, co na turnaji nastoupí, se vydá po jejich hokejbalové cestě,“  dodává.

Turnaje se může zúčastnit celkem šest mužstev. Formát turnaje je tedy ten, že každý odehraje s každým jeden zápas a pak se vyhlašuje konečné pořadí. „Systém turnaje je asi ten nejspravedlivější. Každý odehraje zápas s každým, s tím že za vítězství jsou body dva za remízu bod jeden. O konečném pořadí pak rozhodne tabulka. V minulých letech nebylo do posledních utkání jasno o vítězi turnaje,“  upozorňuje Milan Kubíček.

Mohou se talentovaní mladící těšit i na individuální ocenění? „Co se týká ocenění, v každém utkání se vyhlašují nejlepší hráči utkání. Mužstva na prvních třech místech se mohou těšit na medaile a každé mužstvo dostane pohár,“  prozrazuje Kubíček. „A samozřejmě vyhlašujeme All-stars tým turnaje. Při turnaji budou probíhat na vedlejším hřišti dovednostní soutěže, které budou mít na starosti hráči našeho A týmu i tam se bude odměňovat,“  poukazuje na velké množství hokejbalové zábavy Milan Kubíček. „Jestli k nám na Lužiny chcete na turnaj přijet, neváhejte. Volných míst je již poslední,“  zdůrazňuje pořadatel turnaje.

Systém turnaje

Termín a místo konání 1.-2. září 2018 - hokejbalové hřiště Praha-Lužiny
Počet účastníků 6 mužstev
Startovné 1500Kč
Herní systém Každé mužstvo odehraje celkem 5 utkání systémem každý s každým
Pravidla Turnaj se odehraje dle platných pravidel ČMSHb. Všichni hráči musí mít platný registrační průkaz příslušného klubu.
Herní čas Utkání se budou hrát 2×15 minut s tresty 1,3 a 6 minut
Bodování turnaje Výhra = 2 body, remíza = 1 bod, prohra = 0 bodů.

Přihlášky

Přihlášky na turnaj posílejte na emailovou adresu: turnaje@kert-park.cz
V přihlášce uveďte: Název týmu, kontaktní osobu, emailový a telefonní kontakt.
Uzavírka přihlášek do turnaje je 15.7.2018. Startovné 1500 Kč je splatné rovněž do 15.7.2018 převodem na klubový účet 172301707/0300.
Pořadatel si vyhraňuje právo výběru týmů v případě více přihlášených mužstev.

  Tags: , , , , , , ,