Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

V úvodním utkání eXcellent league dorost nestačil na Plzeň

Dorost, 12.02.2024
Fotografie: Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Martin Horský

Díky rekonstrukci povrchu hřiště na Lužinách dorost v prvním utkání eXcellent league přivítal 2.2. Plzeň poněkud netradičně na zimním stadionu Nikolajka na Smíchově. Hrálo se na klasickém zimáku, čemuž odpovídaly i rozměry hřiště, které bylo o poznání větší. Ač jsme nehráli vůbec špatně, rozjetou Plzeň se nám zastavit nepodařilo a utkání skončilo naší porážkou 1:5.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, i když Plzeň měla lehčí střeleckou převahu, ale oba gólmani byli pozorní. První branka padla do naší sítě v závěru 9. minuy z hole Krále. Po mintě využil signalizovanou výhodu Berger, když Jakub Chán měl pykat za podražení (0:2). V úvodu 12. minuty putovali na trestnou Tim Bilý společně s Ptáčníkem za hrubost po vzájemné potyčce. V závěru téže minuty při hře 4 na 4 přidal 3. trefu Fiala.

Druhá třetina přinesla jen 1 branku, zato ale řadu vyloučení na obou stranách. V 16. minutě Král za nedovolené bránění a za stejný zákrok ho následoval po minutě Jan Kaňka. V polovině 18. minuty pykal Našinec za 6 plzeňských hráčů na hřišti a pokračovalo se 4 na 4. Po půlminutě jsme ale šli ještě na 33 vteřin do 3, když byl vyloučen Drnec za napadení. Žádná z přesilovek ale branku nepřinesla. Poté se hra trochu zklidnila a trestné lavice byly chvíli prázdné, i když ještě ve 26. minutě putoval na trestrnou Ptáčník za nedovolené bránění. Lužinští si vytvořili několik šancí a převahu z přesilové hry se jim podařilo zužitkovat v samém závěru, když se Jakub Chán trefil po přihrávce od Kaňky. To se již ale Ptáčník vracel na hřiště, tudíž branka nebyla zapsaná jako využitá přesilovka.

Třetí třetina byla dlouho bez gólu, i když 1 vyloženou šanci naši borci přeci jenom měli. To když Antonín Vrabec šel sám na Hoška, ale Ptáčník ho nedovoleným zákrokem zastavil. Za jeho sekání bylo nařízeno trestné střílení, ale Tonda svůj nájezd neproměnil. Následovaly nepotrestaná vyloučení Ferlančeka a Tondy Vrabce za nedovolené bránění a podražení. Až ve 41. minutě se podařilo překonat Adama Horského Kotroušovi s Fialou a Našinem (1:4). V závěru jsme zkusili hru v 6, ale využít se nám jí nepodařilo a naopak soupeři se podařilo zakončit do prázdné 2 vteřiny pořed koncem zápasu.

Plzeň dnes zaslouženě vyhrála 1:5, ale za předvedený výkon se naši hráči nemusí stydět. Po téměř 2 měsíční pauze bez hokejek předvedli bojový výkon. Jako nejlepší hráči utkání byli vyhlášeni oba gólmani - Adam Horský a Jindřich Hošek.