Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Úspěšný víkend mládeže, starší i dorost proti slabším soupeřům nezaváhali, mladší uhráli 4 body ze 2 zápasů

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, Minipřípravka, 25.03.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Starší žáci v sobotu přivítali doma Mladou Boleslav, kterou zdolali 5:1. Dorost v neděli zajížděl do vzdálené Opavy, kde přesvědčivě zvítězil 13:1. Mladší žáci hostili tradiční miniturnaj, kde přivítali Kelty B a Ústí nad Labem.

Dorost

Do Opavy, k nejvzdálenějšímu soupeři divize východ, jsme vyrazili pro povinné 3 body, jak už se dalo očekávat podle podzimního domácího utkání, které skončilo 12:2. Hned úvod utkání nám přinesl branky Pavlise a Drnce a na 0:3 zvyšoval opět Drnec v 9. minutě. V 11. minutě jsme dali přičichnout také soupeři, když na 1:3 snižoval Kopecký, což ale bylo až na pár dalších šancí, které Fukárek v brance zlikvidoval, ze strany soupeře vše, stejně tak jako v první třetině. Naše hra se zlepšovala třetinu od třetiny a hned v úvodu té druhé dokončil hattrick Drnec. V té se ještě trefili Kaňka, Drnec, Vrabec a opět Drnec (1:8). Drncův a Vrabcův gól padl navíc při našem oslabení, když pykal Svoboda za hrubost, a málem tam spadl i třetí.

Ve třetí třetině naplno vynikla spolupráce Drnce s Chánem, ale samozřejmě nebyli jediní, komu se dařilo. Postupně se do účtu zápasu zapsali Chán, Voženílek, Chán, Svoboda a Vrabec, čímž jsme dokráčeli ke konečnému skóre 1:13. Chánův a Svobodův gól padl z přesilových her, kdy jsme dosáhli 50% úspěšnosti při 4 soupeřových vyloučeních. Radim Drnec se s 9 KB (5+4) vyhoupl do čela bodování divize a Jakub Chán a Tonda Vrabec dosáhli také krásných 5 KB (2+3).

Nedělní zápas byl na nějakou dobu poslední zápas Jakuba Chána ve žlutém dresu, jelikož Jakub odchází na hostování. Kubo, přejeme ti, ať se ti v novém působišti daří minimálně tak, jako u nás.

Starší žáci

Starší žáci si potřebovali napravit reputaci z nelichotivé porážky z předešlého týdne na Kladně. Soupeř sice udeřil jako první již ve 3. minutě při hře 4 na 4. Štěpánek se prosadil střelou mezi betony, když byl postupně vyloučen Ďurina a boleslavský Vlk. Nám se podařilo rychle skóre otočit, když se nejprve v 5. minutě trefil Ďurina a hned v 6. Bilý (2:1). Pak přišly 2 neuznané branky. První po rychlé střele z první po vyhrané buly, která ale byla chybně rozehraná a branka nemohla být uznána. Druhá pak chybou v zápise, když Dvorskému asistoval Kraml, u kterého se zjistilo, že není na soupisce a nemohl ani dále pokračovat.  To přineslo trochu nervozity na naše hole a celá druhá třetina byla o marné snaze navýšit skóre z řady šancí, které jsme si vytvořili. Kupec v soupeřově brance nám to ale nedovolil. V naší brance byl naopak při několika šancích soupeře úspěšný Jiří Arnold.

Klid na naše hole přišel až z kraje 3. třetiny, když se ve 32. minutě prosadil Ďurina (3:1), který potrestal vyloučení Jiráska na 2+10 min za vražení na hrazení Dereka Arnolda. Ve 42. minutě byl vyloučen Ďurina za podražení, ale soupeře jsem nepustili do žádné výraznější šance. Naopak jsme v oslabení 2x udeřili, když se trefil nejprve Bilý po samostatném úniku a za 12 vteřin po rozehrávce Nalezený, který stanovil zasloužené konečné skóre 5:1, které sice vypadá přesvědčivě, ale nerodilo se tak snadno. Jakub Císař, který se vrátil po pauze, si připsal 4 asistence a Tim Bilý a Štefan Ďurina po 2 brankách. Adamovi Kramlovi se omlouváme za chybu v zápise.

Mladší žáci

Mladší žáci přivítali v nedělním dopoledni nejprve berounské Kelty B. Hned ve 2. minutě se prosadila Hloušková a prohrávali jsme 0:1. Ve 3. minutě jsme ustáli minutové vyloučení Fürsta. Nám se dlouho nedařilo vyrovnat, i když jsme si šance vytvořili. To se povedlo Mikolášovi za asistence Bláhy po polovině 2. třetiny. Poté jsme úspěšně ubránili ještě jedno vyloučení, tentokrát Vlacha za nedovolené bránění. Do vedení jsme se dostali 3 minuty před koncem. Soupeř se ještě pokusil utkání zvrátit, ale my jsme v samém závěru pojistili vítězství trefou Bláhy do opuštěné klece.

Druhé utkání jsme sehráli s ústeckou Elbou. Herně se jednalo o velice vyrovnané utkání, které po základní hrací době skončilo nerozhodně a došlo až do samostatných nájezdů. Vezměme to ale od začátku, úvodní třetina branku nepřinesla. Úvod té druhé patřil dvěma našim přesilovkám, ale ty jsme využít nedokázali, poté jsme i my ubránili dvě přesilovky soupeře. První branka utkání padla z kraje 17. minuty z hole Wernera. Nám se podařilo vyrovnat Horským po samostatné akci z kraje 3. třetiny, když využil přesilovku při vyloučení Malého na 1+1 minutu za sekání. Obě strany měly ještě po jedné početní výhodě, ale žádná další branka nepadla, i když jsme to byli my, kdo soupeře přestřílel 33 ku 9. Na řadu přišly 3 samostatné nájezdy na každé straně. Ty naše v podání Bláhy, Horského a Mikoláše branku nepřinesly, zatímco Werner na straně druhé byl úspěšný a připsal si vítěznou branku soupeře.