Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Uplynulý víkend mládeže přinesl plný bodový zisk jen mladším žákům

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 17.04.2024
Fotografie
autor: Martin Horský

Pátek a sobota patřila starším žákům. Ti nejprve dohrávali domácí utkání s ústeckou Elbou, které se jim nevydařilo, když padli 0:16, a druhý den přivítali berounské Kelty B, se kterými sehráli vyrovnané utkání. To skončilo 1:2 až na nájezdy. Dorostenci v Pardubicích nedohnali manko z první třetiny a podlehli těsně 4:3. Mladším žákům se naopak dařilo, když se po týdnu vrátili do Čimic. Všechny 3 utkání s domácími, Novým Strašecím a Mostem vyhráli.

Mladší Žáci

Mladším žákům se v poslední době příliš nedařilo, proto tato neděle pro hráče i naše fanoušky musela být jako balsám na duši. Zároveň se hráči měli možnost představit v úplně nových dresech. Hned v prvním utkání proti domácím Rebelům předvedli, že umí hrát hokejbal. Zejména vydařená byla první polovina, kdy se nejprve již v 1. minutě prosadil Vlach po nahrávce od Šepse a na 0:3 zvyšoval Bláha, který nejprve využil nabídku Ondíka v 5. minutě a v zápětí Mikoláše v 6. minutě, když jsme využili vyloučení Urbana. Před tím jsme úspěšně přestáli 2 oslabení (Kotalová, Bláha). Soupeř, který sice vůči kvalifikačnímu turnaji nenastoupil zcela v plné sestavě, se prosadil v 7. minutě, když na 1:3 snižoval Filař. Ve druhé polovině byl u všeho podstatného Svoboda, nejprve putoval na trestnou ve 14. minutě za pozdní dohrání, ale i toto oslabení jsme ubránili, a navíc své vyloučení napravil 4. brankou v 16. minutě po pěkné souhře se Sýkorou a Bláhou. Další branka již nepadla a zaslouženě jsme vyhráli, i když nás soupeř celkově přestřílel 18:8. O to víc je třeba pochválit oba gólmany Kotala a Nalezeného, kteří zachytali velice dobře. Druhý jmenovaný nakonec s nulou, navíc 3 kanadskými body se blýskl Bláha.

Druhé utkání jsme sehráli proti Novému Strašecí, které nás porazilo před týdnem ve čtvrtfinále kvalifikačního turnaje. Tentokrát se utkání vyvíjelo v náš prospěch. Hned v úvodu se prosadila Kotalová. Utkání jsme rozhodli z kraje 2. poloviny, kdy se během 2 a půl minuty prosadili Svoboda, Ondík a Bláha (0:4). Jelikož další branky již nepadly, skončilo utkání naším vítězstvím. Brankáři společně udrželi nulu, když zlikvidovali všech 7 střel soupeře. Ani na naší straně nebylo moc střel, ale z 12 zaznamenaných jsme dokázali 4x skórovat. Kotalová navíc získala 3 kanadské body (1+2).

S Mostem jsme se letos utkali po 3. Po 2 předešlých porážkách bylo co napravovat a to se nakonec podařilo. Ale vezměme to od začátku. Vedení jsme se ujali hned ve 2. minutě, když Václav Sýkora využil spolupráci s Šepsem a Kotalovou. Soupeř ale za minutu srovnal Švarcem. V 5. minutě jsme ubránili vyloučení Bláhy. Ještě před poločasem vrátila vedení na naši stranu Kotalová (2:1). V druhém poločase na skóre nic nezměnilo ani vyloučení Mikoláše a Vlacha. V závěru soupeř ještě zkusil hru v 6 bez brankáře, ale Václavovi Sýkorovi se podařilo pojistit vedení trefou do prázdné branky. Utkání bylo herně i střelecky vyrovnané a v důležitých chvílích nás podrželi brankáři. Také tento zápas měl tříbodového hráče (2+1), kterým tentokrát byl Václav Sýkora. Navíc Vilda Nalezený neinkasoval ani jednou, stejně tak jako Richard Steinbach s Františkem Vlachem na beku. Dnes musíme ale pochválit práci celého týmu.

Starší žáci

Úvod úplně nenasvědčoval, jak dopadne celý zápas, ve kterém nám chyběla řada opor, které jsme nahradili několika mladšími žáky. Početnější a urostlejší soupeř měl lehce navrch a i přes několik našich šancí se ujal vedeni 2:0 během 1. třetiny Kinertem a Růžičkou. Škoda, že v úvodu utkání nebylo potrestáno řada faulů, což pak vedlo se zpřísněným metrem rozhodčích k velké řadě vyloučení, zejména na naší straně. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kdy jsme nejprve 2x kapitulovali v oslabení a poté soupeř přidal ještě 3 rychlé branky (0:7). I přes to, že Arnold v brance nechytal úplně špatně a obdržené branky šly na vrub celého týmu, dostal ve třetí třetině příležitost chytat debutant z řad přípravkářů Kotal. Dnes nás soupeř cca 4 násobně přestřílel a nakonec zaslouženě vyhrál 0:16. Nám se bohužel nepodařilo vstřelit ani jednu branku.

Sobotní utkání s Kelty bylo velice vyrovnané, i když to byl soupeř, který nás dvojnásobně přestřílel, nicméně Jiří Arnold zachytal velice dobře a držel naše naděje až do konce. První třetina branku nepřinesla, pouze hned v úvodu 2 přesilovky soupeře, které jsme ale úspěšně ubránili. První branka padla až v závěru druhé třetiny, když se prosadil berounský Buroň, který využil tlak z právě skončeného vyloučení Císaře. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 0:1. Vypracovali jsme si několik šancí na vyrovnání, z čehož pramenil vyrovnávací gól Císaře ve 35. minutě po spolupráci Mikoláše se Svobodou. Ještě do závěru jsme se snažili urvat vítězství za 3 body, ale závěrečný tlak nám zhatilo vloučení Nalezeného 2 minuty před koncem za podražení. Naštěstí ani soupeř se z přesilovky neprosadil a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů po 3 na každé straně. My jsme začínali. Bohužel Svoboda ani Loskot neproměnili, zatímco soupeř proměnil hned ten první z hole Urbana. Jako druhý Šlechta sice nedal, ale třetí nájezd již Berounští jet nemuseli, jelikož ani Císař neproměnil a druhý bod z utkání tak putoval do Berouna.

Dorost

V neděli dorostenci zavítali na půdu leadera divize východ do Pardubic. Už to naznačovalo, že se bude jednat o těžkého soupeře, se kterým se dá ale hrát, i když jsme na podzim doma prohráli těsně 1:2. Zápas začal ve vysokém tempu. Již v 5. minutě se prosadil Reinberg, ale nám se podařilo odpovědět Adamem po spolupráci s Větrákem (1:1). Škoda smolné poslední minuty třetiny, kdy jsme po vlastních chybách a nedisciplonavnosti nechali soupeře odskočit do 2 brankového vedení (Hlaváček, Chýle). Bohužel začátek druhé třetiny se nám také moc nedařil, ale soupeři se podařilo proměnit jen ve 22. minutě přesilovku při vyloučení Bilého (4:1). Střelecky jsme soupeře přestříleli, ale dlouho jsme se nedokázali prosadit, i když jsme šance měli. Nevyužili jsme ani krátkou převahu 5 proti 3, když krátce po sobě putovali na trestnou Reinberg a Hlaváček ve 38. a 39. minutě. Skórovat se nám podařilo až ve 42. minutě Pavlisem po samostatné akci a krátce na to ve 44. Kaňkou po spolupráci s Bilým a Adamem, když jsme využili hru v 6 bez brankáře. Zápas se nám podařilo zdramatizovat, soupeře znervóznět, ale vyrovnávací branky i přes tlak jsme se již nedočkali a zápas skončil rozdílem 1 branky 4:3. Škoda, dnes jsme měli na to uhrát v Pardubicích nějaké body.