Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Tři ze čtyřech utkání mládeže skončily až v nastavení, starší žáci se nesešli. Minipřipravka vyrazila do Hostivaře

Dorost, Mladší žáci, Minipřípravka, 02.05.2024
Fotografie: redakce
autor: Martin Horský, fotografie: redakce

Dorostenci zajížděli v neděli do Letohradu, kde potřebovali v posledním kole základní části získat alespoň bod pro udržení páté pozice do nadstavby. To se podařilo, když získali 2 body po výsledku 2:3 v prodloužení. Mladší žáci v Chomutově uhráli 6 bodů po vítězství 2:3 na samostatné střely nad domácím Chomutovem a výhrou 3:0 nad Kelty A. Poslední bod brali za remízu s Novým Strašecím, se kterým padli až na samostatná střílení 1:2. Zápas starších žáků v Ústí nad Labem byl odložen pro malých počet hráčů, kteří byli schopni hrát, z důvodu široké marodky a školních akcí. Minipřípravka vyrazila do Hostivaře.

Dorost

Dorost vyrážel do Letohradu s cílem přivést 3 body, ale houževnatý soupeř nám to moc neusnadňoval. Hra byla od začátku vyrovnaná a i když nakonec na střely v poměru 29:31 bylo utkání celkem bohaté, branka dlouho nepadla ani na jedné straně. V úvodu 2. třetiny přišla série vyloučení. Nejprve putoval na trestnou domácí Rous, ale o výhodu přesilovky jsme přišli po 40 vteřinách při vyloučení M. Pavlise. Do třech soupeře poslal Schwach, ale přesilovku  4 na 3 jsme nevyužili. Ve 24. minutě jsme úspěšně ubránili vyloučení Pšeničky za zdržování hry. Na první branku jsme čekali až do 35. minuty, když se trefil Bilý po samostatné akci. Minutu na to ho následoval Drnec za asistence J. Pavlise a Větráka (0:2). Už to vypadalo, že se utkání bude vyvíjet podle našich představ, ale soupeř z brejku hned po rozehrávce udeřil z hole Rouse (1:2). Ve 36. minutě jsme ještě ubránili vyloučení Adama, ale ve 38. minutě srovnal Schwach opět z brejkové situace. Soupeř nám v samém závěru nabídl přesilovou hru, když se Blažek provinil sekáním, ale využít se nám ji nepodařilo a utkání dospělo do prodloužení. V něm se prosadil po minutě a půl M. Pavlis po souhře s Adamem a vystřelil nám druhý bod.

Mladší žáci

Utkání s Chomutovem bylo velice vyrovnané, jak herně tak na střely. Vedení se v 5. minutě prvního poločasu ujal asi nejvýraznější hráč domácích Klum, který byl u všeho podstatného. Nám se podařilo nejprve vyrovnat Svobodou v 6. minutě, kterému nahrával V. Sýkora. Těsně před koncem poločasu překlopil vedení na naši stranu opět Svoboda po samostatné akci (1:2). Ten byl našim nejaktivnějším hráčem. Druhý poločas přinesl pouze jedinou branku a to vyrovnávací na 2:2 z hole Kluma. Na skóre již nezměnily nic ani vyloučení Holoubka nebo Svobody a zápas dospěl po 20 minutách do samostatných střílení. V tom jsme byli úspěšnější my, když jediný gól nájezdů padl z hole Bláhy, který nám vystřelil 2. bod z utkání. Na naši straně neproměnili Vlach ani Steinbach a na soupeřově Holoubek, Klum ani Konopka. Naši branku úspěšně uhájil Kotal.

Druhé utkání jsme sehráli proti berounským Keltům A. V tomto utkání jsme to byli my, kdo měl lehce navrch. Soupeře jsme přestříleli 7:17 a se stoprocentním Nalezeným v brance jsme dospěli k výhře 0:3.  Ta  začala neprve vzájemným vyloučením Šafáře a Lorence, ale hra 4 na 4 branku nepřinesla. Ta přišla až v 7. minutě, když se trefil Svoboda se Sýkorou. Následné vyloučení Maršnera v závěru poločasu  jsme nevyužili. O další branku se postaral V. Sýkora po souhře se Svobodou a Bláhou ve 13. minutě v průběhu 2. polučasu. Ti si ve stejném gardu situaci zopakovali, když v 16. minutě využili přesilovku při vyloučení Frýdlové (0:3). V závěru jsme ještě ustáli vyloučení Kotalové a zaslouženě tak utkání vyhráli. Václav Sýkora s Vítkem Svobodou si připsali po 3 kanadských bodech, když byli u všech našich branek.

Poslední utkání s Novým Strašecím, kde jsme byli vedeni jako domácí, bylo ještě vyrovnanější, než to první. Na střely skončilo 13:13 a na každé straně se ujala jen jedna jediná. Ve 4. minutě to byl Rublič, který zařídil strašeckým vedení 0:1. Nám se dlouho nedařilo vyrovnat. Na skóre nezměnilo nic ani vyloučení Bláhy a Svobody ve druhém poločase, které nás i na 17 vteřin poslalo do 3, ale jelikož na opačné straně pykal Janoušek, převaha soupeře nebyla tak výrazná.  O toto utkání se oba naši gólmani podělili, začínal Kotal a druhý poločas patřil Nalezenému. Takzvaně za 5 minut dvanáct se ujala spolupráce Svobody s V. Sýkorou, když ke konci 19. minuty srovnali na 1:1. Další branka i přes snahu na obou stranách již nepadla, tak jsme se dočkali opět samostatných nájezdů. Nejprve Svoboda proměnil a na opačné straně Železný ne, ale v dalších 2 sériích byl úspěšnější soupeř, který překonal Kotala z hole Tlustého a Rubliče. Na naší straně si s Andráškem neporadili Bláha ani Kotalová a tak 2. bod putoval do Nového Strašecí.

Minipřípravka

Minipřípravka po domácím turnaji tentokrát vyrazila do Hostivaře, kde se utkala s 2 týmy domácích a s 2 týmy z Mladé Boleslavi. Šestým účastníkem byli Rebelové, ale s těmi jsme se nestřetli. Proti domácím předvedla vyrovnanou bilanci, když jednou těsně vyhrála a jednou těsně prohrála. S mladoboleslavskými Tygry se až tak nedařilo, když oba zápasy skončily výhrou soupeře. To však nezkazilo dětem radost ze hry, kterou navíc proložily zábavou na trampolíně a skákacím hradu, který hostivařští pro turnaj zapůjčili. Myslím, že si příjemné nedělní dopoledne ve slunné Hostivaři všichni náramně užili. Zase někdy naviděnou.