Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Starším žákům ani dorostu nevyšly náročná domácí utkání, mladší žáci cestovali do Boleslavi

Klub, 22.10.2023
Fotografie: Jan Kazda
autor: Martin Horský, fotografie: Jan Kazda

Starší žáci i dorost přivítali na Lužinách soupeře z horní části tabulek. V sobotu se starší utkali s Hostivaří v pražském derby a v neděli dorost přivítal leadera divize východ z Pardubic. V obou utkáních se v závěru radoval soupeř. Starší po vyrovnaném úvodu ztratili v závěrečném dějství naději na úspěch a podlehli Hostivaři 1:5 a dorost držel s Pardubicemi do poloviny vyrovnané utkání, ale následný dvobrankový rozdíl se již nepodařil dotáhnout a utkání skončilo 1:2 pro soupeře. Mladší žáci v Mladé Boleslavi podlehli domácím 3:6 a v druhém utkání porazili Děčín 7:5. Přípravka cestovala do Berouna a minipřípravka do Nového Strašecí.

Starší žáci

Pražské derby, které začínalo v sobotu z organizačních důvodů ze strany svazu až v půl dvanácté, odstartovalo z ostra. Již ve 2. minutě svítil na tabuli stav 1:1. Nejprve se v 50. vteřině trefil Coufal s Vanišem, ale vzápětí vyrovnal skóre Císař po samostatné akci. To bylo na dlouhé minuty vše co se událo. Hrál se poměrně vyrovnaný hokejbal, kdy oba gólmani Arnold s Menzelem byli pozorní. Až ve 12. minutě se trefil hostivařský Havlík s Otrasem a Martincem a do přestávky se šlo za stavu 1:2.

Jednobrankovou ztrátu jsme drželi až do 26. minuty, kdy se trefil Martinec s Havlíkem. Mezi tím jsme ubránili vyloučení Sýkory za podražení z 23. minuty. V samém závěru byl za stejný přestupek potrestán Vaniš, ale přesilovku, která se dohrávala ještě ve 3. třetině, se nám využít nepodařilo. Svým počínáním nám soupeř nabídl další 2 přesilovky, ale i když se nám občas podařilo sehrát nějakou kombinaci, ani jednu jsme nevyužili. Nejprve ve 34. minutě za příliš mnoho hráčů a ve 36. pykal Trajer za faul loktem. Ve 37. minutě byli navíc vyloučeni navzájem Císař za napadení a Havlík za nesportovní chování, ale pokračovalo se v 5 proti 4.

Definitivní jasno o výsledku udělal Trajer, když zvyšoval ve 39. na 1:4, a Havlík ve 40. minutě uzavřel skóre zápasu na konečných 1:5. Nám se přes závěrečný nápor již nepodařilo ani korigovat výsledek. Dnes nás soupeř přestřílel 14:23 a zaslouženě vyhrál.

Dorost

Po nezdaru v minulém utkání jsme dnes potřebovali získat body, což proti leaderovi divize východ z Pardubic nebyla snadná pozice. Utkání od samého začátku začalo ve vysokém tempu, oba soupeři nedělali moc chyb a když už došlo na zakončení, oba gólmani Horský s Kazdou byli bezchybní.  V 9. minutě jsme ustáli oslabení za nesportovní chování udělené hráčské lavici. To bylo vše, co se v první třetině událo. Ve 24. minutě byl vyloučen Červenka za nedovolené bránění. My jsme se dostali do několika šancí, ale bohužel k vysokém míčku, který né zcela dobře zpracoval tělem O. Větrák před červenou čárou, se dostal Chýle a, i když se ho Chán snažil ještě dohnat, podařilo se mu z úniku skórovat nad vyrážečku Horského (0:1).

Osudným okamžikem se nám stalo dvojnásobné vyloučení. Nejprve ve 36. minutě šel na trestnou Chán za sekání a po minutě a půl ho následoval Adam za vražení na hrazení. Hru ve 3 jsme vydrželi 22 sekund, ještě 9 vteřin do návratu Chána, když se po Voženílkově (pardubický hráč) přihrávce trefil dělovkou nad lapačku Horského z vrcholu pravého kruhu Landsman (0:2). Dohrávané oslabení 4:5 jsme již ubránili. Dvoubrankový rozdíl již bylo náročné stáhnout, ale stále zbývalo něco přes 5 minut. V závěrečné minutě se nám podařilo přeci jen skórovat, když jsme zkusili hru v 6 proti 5. Po úspěšné buly v útočném pásmu a souhře Drnce s Císařem se trefil Voženílek (1:2). Zbylých 30 vteřin sehráli pardubičtí zodpovědně a již nás bohužel nepustili do většího tlaku a tak si dnes odvážejí všechny 3 body.

Mladší žáci

Mladší žáci cestovali do Mladé Boleslavi, kde sehráli 2 utkání. Nejprve proti domácím Tygrům a vzápětí proti děčínským Rytířům.

Skóre utkání s Tygry otevřel ve 2. minutě Belák. Nám se podařilo vyrovnat v 8. minutě Bendou po souhře s Chánem. Ve 2. třetině padla jediná branka a to do naší sítě z hole Kvaizara v 18. minutě. V 16. jsme nevyužili jedinou přesilovku utkání při vyloučení Murína. Úvod třetí třetiny přinesl vyrovnání z hole Bendy, ale další minuty patřily domácím, kteří 4 trefami rozhodli utkání. Ve 23. skóroval Kvaizar, ve 29. Belák a Lofaj a ve 30. opět Belák. Nám se podařilo snížit v samém závěru Václavem Sýkorou po souhře s Bendou na konečných 6:3 pro domácí.

Druhé utkání bylo pro náš tým úspěšnější. Sice jsme prohrávali z 2. minuty trefou Mareše, ale vyrovnání zajistil Václav Sýkora po souhře s Radimem Sýkorou. V rychlém sledu následovaly trefy Bendy a opět Sýkory v 6. minutě (3:1), čímž byl uzavřen účet první třetiny. V 11. minutě snižoval Jedlička, ale 2 trefami Václava Sýkory ve 12. minutě jsme odskočili na 3 brankový rozdíl. Soupeř sice skóroval ve 13. minutě Kremlou, ale ve 14. minutě přidal svůj druhý gól Benda po samostatné akci (6:3). V 15. minutě byl vyloučen Štěpánský za držení, ale minutovou výhodu soupeř nevyužil.

Třetí třetina již žádnou komplikaci nepřinesla. Hned v úvodu dokončil svůj hattrick Benda (7:3) po souhře s Mikolášem. Ve 23. se podražením provinil Chán, ale soupeřova přesilovka nebyla úspěšná. Prosadil se až Jedlička ve 26. minutě a skóre utkání v podobě 7:5 uzavřel Pilař, který skóroval v oslabení, když byl v samém závěru vyloučen Jedlička za podražení. Na střely bylo utkání vyrovnané 22:21, Václav Sýkora vstřelil 4 branky (5KB) a Benda za 3 branky a 3 asistence bral 6 kanadských bodů.