MISTR ČR 2017, 2018, 2019 a 2021

Starší žáci zahájili sezónu doma vítězstvím

Starší žáci 13.09.2021   Martin Horský  Martin Horský
4:1
Hokejbalový klub SK Kelti 2008
HC Kert Park Praha (0:0;3:0;1:1) SK Kelti 2008 B
Branky: 24 Chán Jakub, 26 Vrabec Antonín (Větrák Ondra), 26 Hlávka Vít (Richter Šimon, Horský Lukáš), 43 Drnec Radim (Bilý Timotej, Větrák Ondra) - 31 Mathauser Richard

Ve čtvrtek 9.9. se do nové sezóny zapojili hráči starších žáků v předehrávce prvního kola. Základní sestavu doplnili 4 hráči mladších žáků a 1 z přípravky. Utkání začalo poměrně ve vysokém tempu, nicméně na obou stranách byla znát určitá nervozita a nesehranost při začátku sezóny. Přestože domácí tým měl mírnou převahu včetně několika nadějných pokusů a soupeř nevystřelil ani jednou na gólmana Adama Horského, skončila první třetina nerozhodně 0:0. Nic na tom nezměnila ani přesilovka po vyloučení Fučíka v 12. minutě.

I začátek druhé třetiny nabídl obdobný obraz hry, i když i soupeř se prezentoval několika nadějnými pokusy, které gólman zlikvidoval. Domácí se dočkali úspěšné tříminutovky, kdy v rozmezí 24. až 26.  minuty padli 3 branky za záda gólmana Maška. Nejprve se trefil Jakub Chán s obrovským štěstím a velkým přispěním hostujícího brankáře a pak v 26. minutě Tonda Vrabec a Vítek Hlávka po nahrávkách Ondry Větráka a spolupráci Lukáše Horského a Šimona Richtera, kdy Lukáš našel Šimona z obraného pásma, který v rychlé akci posouval na Vítka. V 27. minutě byl vyloučen Tonda Vrabec a na opačné straně pak Hubinger za nebezpečnou hru vysokou holí. Konec druhé třetiny i přes udělené tresty již žádné branky nepřinesl na rozdíl od uklidnění našich hráčů z vedení 3:0.

Poslední třetina nezačala zcela dobře, protože ihned ve 12. sekundě po úvodní buly prověřil našeho gólmana rychlou střelou od červené čáry Richard Mathauser, i když jsme dohrávali přesilovku z druhé třetiny za vyloučení Hubingera. Střela, kterou se gólmanovi nepodařilo vytěsnit, mířila na pravou tyčku, od které se mu nešťastně odrazila na záda a volně spadla za brankovou čáru, na což již gólman nestačil reagovat. To přineslo trochu neklidu na naše hokejky, ale hráči se nenechali zaskočit a vyrovnanou hrou drželi 2 brankový náskok. Ve 31. minutě přišla další přesilovka při vyloučení Jílka za sekání následovaná v 34. minutě vyloučením Smejkala za zdržování hry při vyhození míčku, ale obě přesilovky bez využití. Definitivní uklidnění přinesla až 43. minuta, kdy se trefil Radim Drnec po spolupráci s Timem Bilým a Ondrou Větrákem. Utkání skončilo na střely naší převahou 30:7, čemuž odpovídá i závěrečné skóre 4:1.

Vyjádření trenéra Josefa Chána. "Do utkání jsme vstoupili s pocitem, že vše půjde samo, bez pohybu a hlavně bez touhy po vítězství. Díky prvnímu šťastnému gólu jsme se dostali do vedení a následně přidali v krátkém sledu další 2 góly, což naši hru uklidnilo, nicméně výkon po celý zápas zůstal beze  změny. Věřím, že celý tým doplněný o šikovné kluky z mladších žáku v dalších utkáních ukáže svoji opravdovou sílu."

Sestava: Adam Horský (G) - Antonín Vrabec, Jiří Křivánek, Václav Adam, Ondra Větrák, Vít Hlávka, Šimon Richter, Filip Doucha, Radim Drnec, Lukáš Horský, Timotej Bilý, Jakub Chán (C), Filip Větrák.

  Tags: , , , ,