Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Starší žáci porazili Kelty A, dorost těsně nestačil na Hostivař

Dorost, Starší žáci, 30.11.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

Ani sněhová nadílka nepřerušila domácí víkendová utkání starších žáků a dorostu. V sobotu dopoledne si starší poradili 9:2 s Kelty A a dorost v neděli odpoledne nestačil na Hostivař a podlehl těsně 5:6.

Starší žáci

Úvod domácího utkání s Kelty A se nám vydařil. Ve 4. minutě se prosadil Ďurina, když zakončil po spolupráci s Kollerem. Oba si situaci zopakovali v 9. minutě. Do přestávky jsme šli za stavu 2:0, i když šancí skórovat jsme měli více. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, když jsme přidali další 3 branky. Nejprve jsme ustáli v 18. minutě vyloučení za příliš mnoho hráčů na ploše. Ve 22. minutě zvyšoval Nalezený s Kramlem na 3:0, další branku přidal Císař ve 27. minutě po spolupráci se Sýkorou, který navíc přidal 5. branku, když využil souhru s Císařem a Větrákem ve 29. minutě. Půl minuty před koncem třetiny se poprvé prosadil soupeř z hole Hasala. Třetí třetina byla dobu bezbranková, na čemž nic nezměnila ani přesilovka při vyloučení Lorence za podražení. Skóre se měnilo až ve 39. minutě, když se prosadil opět Hasal, nejnebezpečnější hráč soupeře (5:2). Zápas jsme naštěstí nenechali zdramatizovat a dalšími 4 trefami v posledních 5 minutách jsme stanovili konečné skóre 9:2. Nejprve putovala na trestnou Vondráková za podražení ve 39. minutě. Ještě před koncem přesilovky hákoval Pachner a poslal soupeře do třech. Navíc se do sebe s Bilým pustili i pěstmi a oba dostali 5 + OK a zápas pro ně skončil. Dvojitou přesilovku jsme využili ve 41. minutě, když zakončoval Ďurina po spolupráci s Mikolášem a Kollerem. Ve 42. využil zbývající přesilovku Dvorský s Císařem (7:2) a v závěru se ještě během 43. minuty trefil Větrák s Dvorským a dále Ďurina svou 4. trefou po spolupráci s Císařem a Horským, kteří ho po rychlé akci vyslali dopředu. Zápas jsme zaslouženě vyhráli, soupeře přestříleli 33:19, nejnebezpečnějšího hráče soupeře Hasala se nám podařilo uhlídat i když i tak se zvládl 2x prosadit. Ranní rozcvička s úklidem sněhu a přípravou hřiště se vyplatila na 100%.

Aktuální informace: plánovaný sobotní zápas starších žáků 2.12. byl na žádost hostí odložen.

Dorost

První třetina branku nepřinesla, i když byl z obou stran vidět rychlý hokejbal s vysokým nasazením. Skóre se neměnilo ani během 2 soupeřových přesilovek, když byl ve 2. minutě vyloučen Vrabec za sekání a Císař v 11. minutě za vysokou hůl. Utkání se stala osudná 2. třetina, během níž jsme 5x inkasovali, i když jsme se i my zvládli 2x prosadit. Hned v úvodu vystřelil Švec s Hradilem od modré čáry u levého mantinelu a trefil se nad beton Horského k levé tyči. Druhý gól přišel hned v 17. minutě, když se trefil Trajer. Nám se podařilo snížit Chánem v 18. minutě, když se po spolupráci s Drncem trefil z prostoru pravého kruhu. Následně byl vyloučen Bár za držení hole, ale přesilovku se nám nepodařilo využít. Ve 22. minutě zvyšoval na 1:3 Nestrojil s Michkem a Městkou. Přesilovku ve 23. minutě za Režnárkovo sekání se nám již využít podařilo a snížit tak na 2:3. Prosadil se Drnec s Chánem, když celá lajna dobře sehrála přesilovku. Ve 26. minutě přišla trochu kuriozní situace, když na ležícím golmonovi Horském zůstal ležet míček a Adam, jako první zorientující se hráč, ho přidržel rukou a vykoledoval si trestné střílení za zdržování hry. Trajer se nejprve "rozběhl" velice pomalu, v samém závěru se mu podařilo na poslední chvíli zvednout míček nad pravý beton Horského (2:4). Ve 28. minutě přidal 5. branku Nestrojil s Hradilem, když protlačili míček do branky po závaru z bezprostřední blízkosti levé tyčky. V brance Horského, kterému se 2. třetina příliš nevydařila a navíc si stěžoval na poranění ruky, vystřídal Fukárek, který nás v závěru podržel a umožnil tak ještě poprat se o výsledek.

V úvodu třetí třetiny se po samostatné akci prosadil dělovkou z vrcholu pravého kruhu Špák a snížil na 3:5, ale soupeř krátce na to opět odpověděl ve 34. minutě Hradilem na rozdíl 3 branek. Ve 37. minutě byl vyloučen Nestrojil za vysokou hůl a nám se podařilo využít druhou dnešní přesilovku, když se v jejím závěru trefil z ostrého úhlu z levé strany O. Větrák po souhře s Bilým a Císařem. V závěru 41. minuty byl za další vysokou hůl vyloučen Hrodek, ale kontaktního gólu jsme se nedočkali. Ten přišel až během naší více jak minutové powerplay 9 sekund před koncem zápasu. Z bezprostřední blízkosti zakončoval Kaňka po souhře Drnce a O. Větráka. V závěrečných vteřinách jsme se již neprosadili a zápas tak skončil těsnou prohrou 5:6, i když musíme uznat, že hostivařští, kteří nás přestříleli 52 ku 27 si dnes vítězství zasloužili víc.

Připravka

Sobotní turnaj přípravek byl pro nepřízeň počasí zrušen, další tak na naše nejmenší čeká až z kraje jarní části sezóny.