Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

Starší žáci i dorost byli o víkendu úspěšní

Dorost, Starší žáci, 05.03.2024
Fotografie: Jaroslav Soukup, Martin Horský
autor: Martin Horský, fotografie: Jaroslav Soukup, Martin Horský

Starší žáci zahájil jarní sezónu v sobotu utkáním na Kovu, kde i přes omezenou sestavu zdolali domácí v poměru 4:1. Dorost absolvoval dohrávku eXcellent League v Hostivaří, kde v přímém souboji o konečné 4. místo i přes 2 brankové vedení uspěl 3:2 až v samostatných nájezdech.

Starší žáci

Na úvodní utkání jarní sezóny jsme z důvodu nemocí a zimních školních aktivit vyrazili s týmem doplněným 9 mladšími žáky, kteří ale ukázali, že si své místo v nominaci zasloužili. Úvodní třetina přinesla hned ve 2. minutě naší první branku, o kterou se postaral samostatně Doucha. Během zbytku třetiny se již nic podstatného nestalo, a i když jsme měli střelecky navrch, Chalouku v brance domácích jsme nepřekonali. Naši branku hájil Vilda Nalezený, jeden z mladších žáků, který také předvedl řadu pěkných zákroků. Ve druhé třetině jsme nejprve úspěšně ubránili přesilovku soupeře, když byl vyloučen Lorenc a poté jsme ve 23. minutě udeřili z hole Ďuriny, který využil spolupráci s Mikolášem (0:2). Chvíli na to soupeř dostal míček do branky, ale pro dokopnutí nohou nebyla branka připsána. Na 0:3 zvyšoval ve 26. minutě Loskot po samostatné akci. V samém závěru jsme ani my nevyužili přesilovku po Jurčíkově podražení.

V úvodu třetí třetiny byli vzájemně vyloučení Čurdová a Mikuláš Nalezený za hrubost a následně v závěru jejich vyloučení domácí Heime, ale krátkou výhodu 4 proti 3 jsme nevyužili. Naopak ve 36. minutě se podařilo Škodovi snížit na 1:3, což vlilo čerstvou krev do hry domácích, i když kromě jedné situace jsme si závěr utkání pohlídali. Jednalo se o spornou branku, kdy se ale míček odrazil od břevna a dopadl těsně před brankouvou čáru, tedy branka to nebyla, s čímž se shodla i většina přihlížejících. Vedení jsme si pojistili ve 43. minutě, kdy se při hře 4 na 4 po vzájemném vyloučení podruhé v utkání prosadil Loskot, kterému asistoval Kraml s Douchou. Ani závěrečný nápor soupeře nepřišel, jelikož jsme utkání zakončili pořesilovou hrou, když vyloučený Škoda dostal navíc 2 minuty za nesportovní chování. Utkání jsme zaslouženě vyhráli, když jsme soupeře přestříleli 15:51. Škoda, že při takovém počtu střel jsme byli schopni dát jen 4 branky.

Dorost

Poslední utkání eXcellent League jsme sehráli proti Hostivaři, která měla na kontě 1 bod za remízu v Berouně a tak vzájemný zápas byl i přímým soubojem o konečné 4. místo v turnaji. Jak už se pomalu stalo zvykem, i do Hostivaře jsme vyrazili v omezené sestavě doplněné staršími žáky a dorost reprezentovala v podstatě 1 kompletní lajna.

Od samého úvodu se jednalo o velice vyrovnané utkání hrané ve velmi vysokém tempu s řadou vyložených šancí na obou stranách, což dalo vyniknout oboum brankářům, na straně Hostivaře Exnerovi a na naší Horskému. I díky nim byl do přestávky stav 0:0. Z kraje druhé třetiny jsme šli do oslabení, ale to jsme úspěšně ubránili. Skóre otevřel Chán, který využil výtečnou souhru s Drncem a Svobodou. Následovalo vyloučení Svobody, které jsme ale skoro celé odehráli na straně soupeře a navíc se nám v jeho závěru podařilo ve 25. minutě zvýšit na 0:2, když se prosadil Matěj Pavlis po vybojovaném míčku Chánem a Drncem v rohu. Po minutě se však prosadil i soupeř a z několikanásobné dorážky skončil míček v naší síti zásluhou Krutského.

Třetí třetina nabídla opět řadu šancí na obou stranách, se kterými si oba gólmani poradili. Gólově se ujala jen jediná, a to ve 41. minutě, když k naší smůle Havlík srovnal na 2:2. Z kraje třetiny jsme úspěšně ustáli i 2 vyloučení. Naopak naší jedinou přesilovku při vyloučení Havlíka ve 34. minutě se nám proměnit nepodařilo. Protože i po 45 minutách svítil na tabuli stav 2:2, přišlo na řadu 5 minutové prodloužení se hrou 3 proti 3. V tom nechtěl udělat ani jeden tým chybu, tak to byla spíše taktická hra, ze které pramenilo minimum šancí a rozhodnutí jsme se nedočkali. To přinesly až samostatná střílení. Nejprve série po 5 na každé straně. V prvních 6 byli úspěšní brankáři, prosadil se až Hradil. Na jeho trefu odpověděl Chán (1:1). V poslední sérii byl nejprve úspěšný Režnárek a tak Vrabec musel dát, aby se pokračovalo. To se povedlo (2:2) a na řadu přišla náhlá smrt po 1 nájezdu. Pořadí střelců se otočilo, nejprve začínal Chán, který napodruhé již neproměnil. Neproměnil ani Votava. Naopak Drnec svůj druhý nájezd proměnil a Horský již nedal napodruhé Hradilovi šanci. Druhý bod a 4. místo v eXcellent League putovalo na Lužiny.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen domácí brankář Exner a na naší straně Jakub Chán, gratulujeme. Hráčům patří velký dík za odmakané utkání, které přineslo alespoň výhru za 2 body v eXcellent League. Celá série byla dobrou přípravou na jarní část sezóny, kde nás v neděli čeká těžké utkání ve Svítkově. Do All Stars celé soutěže se dostal gólman Adam Horský, kterému také gratulujeme.