MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Soustředění má vždy dobrou náplň a kvalitu, letos tomu nebylo jinak. Mladí hráči ukázali svou kvalitu a chuť se zlepšovat, těší trenéra Milana Jelena

Muži A 19.08.2019   Michal Pěch  Michal Pěch

Start nové sezony se nezadržitelně blíží. A-tým tento víkend absolvoval soustředění v Hořovicích a příští víkend jej čeká generálka na extraligu v podobě nabitého turnaje Páňa Cup. Jak mužstvo zatím v letní přípravě pracuje? Co od Páňa Cupu trenérská lavička očekává? A jak se mužstvo těší na start nového ročníku Crossdock extraligy? Na to jsme se zeptali trenéra Milana Jelena.

Máte za sebou soustředění v Hořovicích, jak jej hodnotíš?

Soustředění, kterého se každý rok účastníme v Hořovicích, má vždy velmi dobrou náplň a kvalitu. Letos tomu nebylo jinak a jsem rád, že se jej zúčastnila většina našich hráčů. Tým dáváme po každé sezóně opět dohromady, vždy zapracováváme nové hráče, takže stále začínáme od začátku. Stavíme tým kolem pevného jádra a snažíme se o to, aby si vše sedlo. Soustředění je právě ta část plánu přípravy, která plní tento účel. Vyzdvihnout musím určitě připravenost Martina Kručka, Davida Šperla a kluků, kteří již třetím rokem mají velmi krátké volno mezi koncem soutěže a začátkem nového ročníku. To co předvádí ve svém věku v přípravě se vidí spíše u profesionálních sportovců. Takže spokojenost.

V rámci něj jste sehráli první přípravné utkání s Plzní. Co vám ukázalo?

Utkání s Plzní si myslím ukázalo především to, že námi vybraní mladí hráči jsou schopní se velmi rychle adaptovat a zapadnout do našeho herního systému. Tedy v tomto utkání tomu tak bylo. Samozřejmě jsme měli i slabší momenty a také určité nedostatky. Díky tomu víme na čem budeme intenzivněji pracovat v tréninku. Děkujeme soupeři, že za námi do Hořovic dorazil a sehrál s námi kvalitní zápas.

V utkání jste měli možnost vyzkoušet některé juniory i nováčky, kteří usilují o místo v mužstvu. Jak se vám jejich práce líbila?

Právě mladé hráče jsem sledoval asi nejvíce. Především protože většina z nich jsou na postu obránců, které mám na Kertu nastarost. Určitě jak v tréninku, tak v utkání příjemně překvapili, mají svou kvalitu a chuť se zlepšovat a na tom se dá stavět. Pokud budou vedle našich starších hráčů nasávat jejich pracovní morálku a hokejbalový um, nebojím se o jejich budoucnost v našem klubu a v extralize. Někteří kluci měli za sebou i svá soustředění juniorské kategorie a především v kondiční části soustředění nikterak výrazně nezaostávali, takže i v tomto ohledu jsme zatím spokojeni.

O víkendu vás čeká generálka v podobě nabitého turnaje Páňa Cup. Co od něj očekáváte?

Těšíme se na něj, budou zde velmi kvalitní týmy, pro nás to bude generálka před soutěží. Myslím si, že nás všechna utkání prověří a třeba nám to ještě ukáže, kde máme rezervy. Určitě dostanou prostor nově příchozí hráči v různých herních situacích, abychom viděli, jak nám reagují na hru a nebo složení útoků nebo obran. Tak jako minulý rok.

Začátek sezony se již nezadržitelně blíží. Už ji netrpělivě vyhlížíte?

Příprava je pořád příprava, ale soutěžní utkání extraligy to je to, co má každý hráč rád. Bude mít 12 účastníků a věřím, že si postupně naše extraliga buduje pověst nejlepší evropské soutěže jak z hlediska kvality, tak z hlediska řízení. Už jen změna povrchu hřišť, kdy před pěti lety bylo jen několik týmů, které měly umělý povrch a dnes už asfalt v extralize skoro nenajdete, je posun jak pro hráče, tak pro kluby. Z toho tři hřiště mají zastřešení.

  Tags: , , , , , , , ,