MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Rok 2018 byl velmi povedený, hodnotí trenér A-týmu Milan Jelen

Muži A 02.01.2019   Michal Pěch  Michal Pěch

Na konci roku 2018 jsme vyzpovídali trenéra A-týmu Milana Jelena. Jak hodnotí podzimní část letošního ročníku Crossdock extraligy? Jaký byl jeho očima uplynulý rok 2018? Čtěte více v rozhovoru.

Milane, v podzimní části jste odehráli šestnáct utkání, ve dvanácti z nich jste zvítězili a jste aktuálně na prvním místě tabulky. Jak bys zatím dosavadní část sezony hodnotil?

Určitě panuje spokojenost. Jsme rádi, že se nám takto podařilo zvládnout podzimní část a být v tabulce do první čtyřky. Samozřejmě první místo je takový příjemný nadstanard a to především vzhledem k tomu, jak se to vše pro nás vyvíjelo.

Společně s kolegou Davidem Kunou Vám zajisté udělal několik vrásek na čele nespočet zranění, se kterým se mužstvo na podzim potýkalo. Jak obtížné bylo na každý zápas tvořit sestavu?

Potýkali jsme se se zraněním nebo absencí klíčových hráčů a skoro každé utkání, především v úvodu soutěže, jsme hráli v jiné sestavě. Jsem na Kertu třetí rok a tým budujeme kolem určitého jádra každý rok znovu. Důležité je, že se nám podařilo zvládnout podzim, i když jsme měli menší výpadky v sestavě.

V týmu dostali také prostor junioři Jakub Kovárník, Lukáš Suchánek a hostivařský Honza Čejka. Jak jste s prací mladých pušek spokojení?

To je věc, která se mi líbí a jsem rád, že to u nás v týmu směrem k mladým klukům funguje a funguje to také opačným směrem, kdy důvěru mladí kluci vrací. Všichni jmenovaní si díky svému přístupu a vykonosti o místo v našem týmu řekli.

Co Vám asi naopak muselo dělat radost je probuzený střelec Petr Danko, který společně s kapitánem Tomášem Wróbelem patřil k hlavním tahounům mužstva...

Určitě ano, oba jsou pro nás důležití. Popravdě, když už v minulé sezoně došlo na spolupráci s Petrem Dankem, bylo jasné, že v jeho osobě získal náš tým obrovský potenciál. Je to velmi inteligentní hráč, taktický vyspělý a dokáže se přizpůsobit jakýmkoliv požadavkům trenérů a situacím na hřišti. Jsme moc rádi, že společně s Tomášem na sebe vzali odpovědnost a daří se jim. Navic Tomáš v této sezoně Kert vede jako kapitán a musím říct, že se své funkce zhostil velmi dobře.

Když teď budeme ještě trochu bilancovat, tak jste v roce 2018 odehráli bezmála 50 utkání, dokázali jste obhájit mistrovský titul a také ovládli Československý Superpohár. Jak bys tento rok hodnotil?

Jako velmi povedený. Takto to vypadá velmi jednoduše, ale obhájit a dokazovat každý zápas, že jste nejlepší a máte vysokou sportovní úroveň není jednoduché. Já osobně jsem si to uvědomil v play off, kdy jste v roli favorita a ta všeobecná očekávání Vás mohou dostat pod určitý tlak. Je to rozdíl být kometa a jednorázový vítěz a nebo dlouhodobě držet špičku. Budí to ve mně osobně respekt k těm týmům a hráčům, kteří to zvládli a nebo i nyní stále zvládají opakovaně, třeba jako hokejbalové Kladno nebo Pardubice a nyní Kert. Taková porce zápasů si bere také svou daň, zranění a zvýšeny tlak na hráče, aby byli schopni dobře regenerovat a trénovat skoro jako profesionálové. Československý Superpohar jsme chtěli vyhrát a jsme rádi, že se nám to napodruhé povedlo.

Není tajemstvím, že na Lužiny dojíždíš až z Ústí nad Labem. Jak tuto porci zápasů a celkově hokejbalu zvládáš ty i tvoji nejbližší?

No je to mazec :), ale dá se to. Důležité je plánování a podpora rodiny, bez toho bych na Kertu nemohl být. Za což jsem především své manželce vděčný.

Jak trávíš vánoční svátky?

Tak poprvé za sedmnáct let co jsem ve firmě jsem si vzal dovolenou od 20. prosince do 3.ledna a chtěl jsem být doma s rodinnou.

Co bys popřál našim fanouškům, rodičům, sponzorům a vůbec všem, kteří se kolem hokejbalu pohybují, do toho nového roku 2019?

Určitě v první řadě zdraví, spravné lidi kolem sebe a radost ze sportu, pohybu a všeho co člověk rád dělá. Pozitivní přístup a to i k negativním věcem nebo situacím, které nás treba potkají. Nakonec Vás to vždy posílí a posune dál.

  Tags: , , , , , ,