Mistr ČR 2017Mistr ČR 2018Mistr ČR 2019Mistr ČR 2021Mistr ČR 2022Mistr ČR 2023
Mistr ČR 2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023

První listopadový víkend mládeže, starší slaví těsnou výhru nad Rebely

Dorost, Starší žáci, Mladší žáci, 12.11.2023
Fotografie
autor: Martin Horský

V sobotu přivítali starší žáci na Lužinách pražské Rebely a po těsné výhře 3:2 si připisují 3 body. Mladší žáci v neděli dopoledne hostili Kelty a Chomutov a v obou utkáních slavili úspěch. Dorost vyrážel do dalekých Svitav, kde se po prohře 1:5 důležitých 3 bodů nedočkal.

Starší žáci

Sobota patřila tradičně starším žákům. Utkání s Rebely uzavřelo první polovinu základní části. Úvodní třetina naznačila, že dnes moc branek nepadne a tedy každá trefa bude důležitá pro výsledek zápasu. Nám se podařilo prosadit v 6. minutě Císařem, který využil spolupráci s Bilým a Větrákem. Stav 1:0 vydržel až do přestávky, sice jsme měli střelecky lehce navrch, ale nikdo další se již neprosadil. Druhá třetina patřila soupeři, který 2 trefami otočil utkání na svou stranu. Nejprve se trefila Matějková na začátku 17. minuty. Druhou trefu zařídil z úniku v oslabení Severín, když byl vyloučen Kindl za vysokou hůl. Nám se přesilovku nepodařilo využít (1:2). Ve 23. minutě byl vyloučen Císař za hrubost a po minutě Bilý za napadení, což nás poslalo dokonce do 3, ale oslabení jsme úspěšně ustáli. Následoval ještě trest pro hráčskou lavici po diskusi nad spornými rozhodnutími sudích. Třetí třetina patřila opět nám, vrátili jsme se k zodpovědné hře, kterou jsme předváděli v 1. třetině, a to nám přineslo i brankový úspěch v podobě využitých přesilovek. Ve 35. minutě se trefil Bilý s Císařem asi po 20 vteřinách po vyloučení Kindla za podražení, srovnáno na 2:2. Ve 39. minutě byl potrestán Bilý také za podražení, ale i toto oslabení jsme úspěšně ubránili a soupeře nepouštěli do vyložených šancí. Ve 42. byl potrestán Malý za držení a nám se po minutě podařilo zvýšit na 3:2 z hole Císaře po spolupráci s Větrákem a Bilým. V samém závěru se nechal vyloučit Ďurina za nedovolené bránění, což soupeři nabídlo lepší pozici jak v možnosti vhazování v našem pásmu tak v početní přesile navíc se hrou bez brankáře. Naštěstí pro nás ale vzápětí putoval na trestnou Dědek za zdržování hry po druhé chybě při vhazování, čímž se hra přesunula na druhou stranu a my jsme již těsné vítězství 3:2 v poklidu ubránili. Dnes nás podržel gólman Arnold a naše střelecká převaha 26:18 nám přinesla zaslouženou branku navíc a 3 body. Císař se blýskl 3 kanadskými body (2+1).

Mladší žáci

Utkání mladších žáků s Kelty B bylo herně a střelecky vyrovnané, nicméně náš tým podržel gólman Krtička s úspěšností 94%. Nám se podařilo skórovat v každé třetině 1x. Hned ve 2. minutě se trefil Broulík po spolupráci Wainpolda s R. Sýkorou. Na další branku se čekalo 15 minut, když se v 17. minutě během 2. třetiny trefil Šeps po nahrávce od V. Sýkory (2:0). Poslední trefu zařídil druhým gólem Broulík, který se trefil ve 26. minutě po samostatné akci, čímž 4 minuty před koncem pojistil naše vedení. Soupeři se podařilo snížit v poslední minutě z hole Mayera.

V druhém utkání naši žáci vyzvali Chomutov. Tento zápas byl vyrovnaný a napínavý až do samého závěru. Skóre otevřela chomutovská Fulierová hned ve 2. minutě. V 7. minutě jsme byli potrestaní po chybném střídání za příliš mnoho hráčů na hřišti. Nám se podařilo vyrovnat Horským po spolupráci s V. Sýkorou v 9. minutě. Stejná dvojice přidala druhou branku v úvodní minutě 2. třetiny (2:1). Poté se podařilo soupeři otočit na 2:3 Štěrbou v 18. minutě a Dolejším v polovině 20. minuty, ale ještě do přestávky vyrovnal V. Sýkora, když si tentokrát prohodil role s Horským. Vedení (4:3) na naši stranu překlopil opět Horský, tentokrát po samostatném úniku ve 25. minutě, ale poslední slovo měl soupeř, když opět Fuliérová ve 27. minutě vyrovnala na konečných 4:4 v základní hrací době. Na řadu přišly samostatná střílení po 3 na obou stranách. První proměnil Horský. Mikolášovi a Broulíkovi se skórovat nepodařilo a protože Kotal v brance byl proti Fuliérové, Klumovi a Neugebauerovi bezchybný, vyhráli jsme nakonec 5:4. Na střely bylo utkání téměř vyrovnané (16:19 pro Chomutov),Horský se blýsknul 4 brankami a asistencí a Václav Sýkora brankou a 2 asistencemi.

Dorost

Dorost cestoval do Svitav, kde chtěl napravit ztráty z minulých zápasů. To se nám na velkém hřišti svitavského zimního stadionu moc nedařilo, i když jsme měli herně navrch. Skóre bylo vyrovnané téměř celou třetinu a otevřel ho samostatně svitavský Kukla z vrcholu levého kruhu v 15. minutě. V 16. minutě byl vyloučen Drnec za vysokou hůl a v 18. svitavský Kačiruk za hákování, ale ani jeden ze soupeřů přesilovku nevyužil. na 2:0 pro domácí zvyšoval Kloupar z prostoru pravého kruhu po spolupráci s Ištokovou a Červeným. V závěru třetiny jsme ustáli další vyloučení, tentokrát za faul loktem Špáka.

Do třetí třetiny jsme šli s cílem utkání otočit, ale dvěma trochu smolnými góly z úvodu třetiny jsme prohrávali již 4:0. Nejprve se ve 31. minutě trefil střelou zprava z téměř nulového úhlu Kukla s Martinů a Ištokovou a cca za minutu a půl z přesilovky Ondrová prostřelila téměř od modré čáry shluk hráčů střelou nad vyrážečku, kterou Horský neviděl. Potrestala tak vyloučení Adama za sekání. Následovalo vyloučení Bilého za pozdní dohrání, ale oslabení jsme úspěšně ustáli. Ve 36. minutě jsme se konečně prosadili i my trefou Bilého z levé části předbrankového prostoru mezi kruhy, kterému přihrával Chán.  Ve 40. minutě šli společně na trestnou lavici po vzájemné potyčce Kačurik s Adamem a pokračovalo se 4:4. Ještě v průběhu vyloučení si šel sednout na trestnou Švanda ve 42. minutě a po 11. sekundách se podařilo snížit na 4:2 Drncovi s Chánem a Císařem a využít tak převahu 5 proti 3 při hře bez brankáře. Ta se nám pak nevyplatila, když Kukla po několikátém pokusu ve 43. minutě trefil ze středního pásma prázdnou branku, čímž definitivně rozhodl o konečném výsledku zápasu 5:2.

Škoda, že s nasazením, které jsme dali do posledních 6 minut, jsme nehráli celý zápas, mohlo to dopadnout i jinak. Sice jsme měli lehkou střeleckou převahu, ale překážkou nám byl Pavlásek v soupeřově brance a soupeřova lepší produktivita.