MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Přípravka úspěšná v Hostivaři na turnaji 5+1

Přípravka 28.05.2022   Martin Horský

Los turnajů přípravek nás tentokrát poslal do pražské Hostivaře. Protože toto kolo v sobotu 28.5. bylo naplánováno pro hru 5+1 na velké hřiště, postavili jsme jen 1 tým. Zde jsme se nejprve utkali s domácí Hostivaří a ihned poté s berounskými Kelty. Formát turnaje byl zvolen se třemi účastníky, stejně tak, jako se hraje v mladších žácích. Začátek byl po naší prosbě naplánován ihned brzy po ránu, abychom mohli stihnout 3. utkání finále extraligy na Kladně, které se hrálo od 11h. Hrálo se 2x12min.

První utkání proti Hostivařským začalo slibně, když jsme se zkraje ujali vedení, ale do poločasu soupeř odskočil na rozdíl 3 branek. V druhém poločase jsme se snažili soustředit zejména na svůj výkon, s tím, že alespoň samotný poločas zkusíme vyhrát, pokud bychom nedohnali manko zápasu. Ale štěstí stálo při nás, stejně tak výkon druhého brankáře Vildy, který neinkasoval, a před samotným závěrem bylo skóre vyrovnané k radosti našich hráčů. Remíza vydržela až do samotného konce a po dohodě se soupeřem jsme na závěr zařadili navíc samostatné nájezdy, které dopadly v náš prospěch, což radost našich hráčů ještě umocnilo.

Druhé utkání s Kelty mělo jednoznačnější průběh a od samého začátku utkání směřovalo k našemu vítězství. Soupeři se podařilo korigovat až v druhém poločase, ale na výsledek to již nemělo vliv. Ten byl ovlivněn i účastí mladšího týmu soupeře. Po skončení zápasu nám zbyl akorát čas na přesun do Kladna na 3. zápas finále, který byl již netrpělivě očekáván.

Hodnocení trenéra Martin Horského: "Na turnaj jsme jeli bez velkých očekávání, protože většina hráčů není zvyklá hrát na velké hřiště. Ale byl jsem mile překvapen výkonem celého týmu. Výkony obou brankářů byly zdařilé, zejména, Vilda, který vychytal 2 poločasy bez branky. Dobré bylo, že všichni podali výkon, který odpovídal jejich úrovni. Lídry týmu byli všichni, kteří již jsou zvyklí na utkání mladších žáků a ani nováčci se zcela neztratili. Mile překvapil nováček Jirka. První utkání bylo nakonec vyrovnané, i když Hostivařské podržel zejména Kvasnička, který vyčníval nad ostatní. Ale úvod zápasu tomu neodpovídal. Cením si výkonu zejména v druhé polovině, kdy se nám podařilo vyrovnat a získat nájezdy Vaška a Lukáše zápas na svou stranu. Druhé utkání s Kelty mělo očekávaný průběh i výsledek při účasti řady mladších hráčů soupeře. Týme, děkuji za předvedený výkon!"

Sestava: Vilém Nalezený (G), Denis Weinpold (G) - Jiří Benda, Jakub Bláha, Vilém Černík, Lukáš Horský (C), Helena Machytková, Kryštof Machytka, Jakub Michalčin, Richard Steinbach, Václav Sýkora, Michal Šeps, František Vlach.

  Tags: , , , , ,