MISTR ČR 2017, 2018, 2019 a 2021

Přípravka se představila na domácím turnaji

Přípravka 25.10.2021   Martin Horský  Jitka Steinbachová, Josef Chán, Martin Horský
V sobotu 23. 10. 2021 se uskutečnilo již 3. kolo turnajů přeboru přípravek. Tentokrát jsme se ujali pořadatelství  jednoho z turnajů doma na Lužinách. Předpověď slibovala slunečné počasí, které se i přes ranní mírnější chlad vyplnilo a všichni se tak mohli soustředit hlavně na hokejbal. Náš celek po minulém turnaji opět sestavil dva týmy, které se tentokrát oba společně zúčastnily domácího turnaje. Na Lužinách jsme dále přivítali tým z Hostivaře a dva celky berounských Keltů (modrý a bílý). Systém turnaje při 5 účastnících byl nastaven tak, že se utká každý s každým v minizápasech trvajících 2x9 min. Pražské a berounské derby bylo naplánováno až v samém závěru. Oba týmy jsme se snažili poskládat tak, aby v počtu 7+1 hráčů tvořily 2 vyrovnané celky obsahující jak leadery, tak řadu nováčků, z nichž někteří nastoupili za přípravku poprvé.

Žlutý  tým

Žlutému týmu pod vedením Martina Horského se hned na úvod postavil tým Hostivaře. Vyrovnané utkání mělo poměrně vysoké tempo a až téměř do samého závěru se skóre přelévalo těsně na obě strany. V závěru se nám pak podařilo odskočit a asi nejtěžší utkání dne zaslouženě vyhrát. V utkání po dobrém výkonu všech hráčů se blýskl Lukáš Horský hattrickem a na postu gólmana Kryštof Machytka, dále se mezi střelce zapsali Sebastien Chán a Vojta Pleštil. Druhým soupeřem nám hned v dalším kole byl celek bílých Keltů. Toto utkání bylo pod naší kontrolou od samého začátku a zaslouženě jsme ho vyhráli. Mezi střelce se zapsali hned 4 hráči - Sebastien, Ríša, Lukáš a Vojta, ale vítězství bylo podpořeno vyrovnaným výkonem všech hráčů. Poté následovala pro náš tým 2-zápasová přestávka, kdy se děti mohly občerstvit a také podpořit souběžně hrající červený tým. Ve třetím utkání nás čekal druhý berounský tým - "Modří". I toto utkání mělo obdobný průběh a vyrovnaným výkonem všech hráčů jsme ho zaslouženě vyhráli. Mezi střelce se zapsali Ríša hattrickem a dále Lukáš a Vojta. Všichni hráči také zodpovědně bránili a pomohli tak dobře chytajícímu Kryštofovi udržet čisté konto. V posledním kole nás čekalo domácí derby. Do samého začátku jsme nevěděli, jak hráči k utkání přistoupí, zda půjde o lehčí trénink, nebo naopak se projeví hráčská rivalita z tréninků a kluci a slečna si to na férovku rozdají? Hned první minuty naznačily, že 2. možnost je ta správná a utkaní začalo od samého začátku ve vysokém poměrně vyrovnaném tempu. Střídání jsme poctivě dodržovali tak, že proti sobě vždy nastupovaly trojice na stejné výkonnostní úrovni. Ještě do poločasu bylo utkání vyrovnané, za žluté se nejprve trefil Ríša, ale po chvíli srovnal Vašek z nájezdu po faulu Sebastiena. V druhém poločase se žlutým podařilo několikrát skórovat, zejména z hole Sebastiena trefami z velké dálky, který se blýskl hned 4 zásahy. Mezi další střelce zápasu ze zapsali ještě Ríša a Adam Dorňák.  Žlutý tým tak vyhrál všechny 4 utkání dne.

Červený tým

Červeného týmu se ujal Honza Šimůnek a pod jeho vedením se mu na úvod postavil bílý tým Keltů. Toto utkání bylo relativně vyrovnané, ale náš tým byl přeci jen o něco úspěšnější a po několika trefách Václava Sýkory, Michala Šepse a Adama Husáka utkání zaslouženě vyhrál. Po prvním zápase následovala přestávka, kdy se hráči mohli občerstvit a podpořit své kamarády hrající v druhém zápase proti Keltům. Druhé utkání postavilo červeným do cesty modrý tým Keltů. Toto utkání bylo velice vyrovnané, ale byli jsme to my, kdo zaslouženě před koncem vedl. Soupeři se však podařilo dotáhnout na rozdíl 1 branky a závěr zápasu byl ještě hodně napínavý, ale srdnatý boj celého týmu s Vildou v brance pomohl vítězství udržet. Mezi střelce se zapsali Michal a Vašek. V třetím zápase nás čekal tým Hostivaře. První polovina byla velice vyrovnaná jak herně, tak na skóre po řadě zásahů na obou stranách. V druhé polovině však získal soupeř převahu a našemu týmu se již nepodařilo reagovat. I přes mohutnou podporu žlutých jsme tak toto utkání prohráli. Mezi střelce se opět zapsali Vašek a Michal. V posledním kole následovalo domácí derby. Jeho průběh je již uveden výše, ale z pohledu červených se až do poloviny jednalo o vyrovnané utkání, kdy se Vaškovi podařilo z nájezdu srovnat 1 brankový náskok žlutých, ale v druhém poločase získal žlutý tým převahu a za podpory dobře chytajícího Kryštofa a několika tref Sebastiena z dálky zaslouženě vyhrál.

Sobotní turnaj se myslím po všech stránkách vydařil, všichni hráči předvedli pěkné výkony, za které byli odměněni drobností ve formě bonbónů a ovoce. Na závěr děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a pomoc s uspořádáním turnaje, hráčům za předvedené výkony a našim dorostencům a žákům za ujmutí se funkcí rozhodčích a časomíry.
Vyjádření trenérů: "Na sobotní domácí turnaj jsme se opět rozhodli přihlásit 2 týmy, což nám umožnilo zapojit téměř kompletní sestavu s vyjímkou 1 maroda, tentokrát Tomáše R. Po zkušenostech z minulého turnaje jsme zkusili zapojit v širší míře šikovné minipřípravkáře. Oba týmy v počtu hráčů 7+1 předvedly velice dobré výkony. Většina hráčů plnila naše pokyny a předvedla výkony, které jsme od nich očekávali. Škoda ztraceného 1 utkání proti Hostivaři, ale soupeř byl asi nad naše síly. Na poslední vzájemné utkání jsme nahlíželi spíše již tréninkově, body bylo třeba nějak rozdělit, ale hráči byli jiného názoru a šli do souboje naplno."
Sestava:
Žlutý tým: Kryštof Machytka (G), Jakub Bláha, Adam Dorňák, Lukáš Horský, Sebastien Chán, Helena Machytková, Vojta Pleštil, Richard Steinbach (tr. Martin Horský)
Červený tým: Vilém Nalezený (G) - Oliver Ondík, Adam Husák, Jakub Stárka, Václav Sýkora, Michal Šeps, František Vlach, Denis Weinpold. (tr. Jan Šimůnek)
  Tags: , , , , , ,