MISTR ČR 2017, 2018, 2019 a 2021

Přípravka opět na domácím turnaji

Přípravka 10.11.2021   Martin Horský

Sobotní kolo přípravky náš tým směřovalo tentokrát na utkání do Mostu. Vzhledem k tomu, že se ale Most v průběhu týdne odhlásil a zrušil i své pořadatelství, nabídla se otázka uspořádat přípravky opět doma na Lužinách. Protože šlo tentokrát o turnaj hraný na celé hřiště, tedy v 5+1 hráčích, sestavili jsme jen 1 mužstvo. Turnaj se hrál v režimu turnajů mladších žáků, tedy ve třech týmech, kdy každý hraje s každým. Časově se pak hrálo 3x10 min. A koho jsme tedy přivítali na Lužinách? V prvním kole jsme se utkali s Kladnem a v posledním pak s Novým Strašecím, které v druhém kole změřilo své síly nejprve s Kladnem.

Utkání s Kladnem nebylo vůbec jednoduché. Soupeř měl lepší přehled o hře na velkém hřišti a vyrovnanější formace, což vedlo k celkem jasnému vítězství. Náš tým byl sestaven ze 3 kompletních formací, které jsem rozdělili na hráče hrající pravidelně mladší žáky, pak hráče přípravy, kteří 5+1 hráli poprvé a v poslední lajně jsme zapojili šikovnější minipřípravkáře na otrkání, ať také čichnou k velkému hokejbalu. Za nás se trefili 2x Vašek a 1x Lukáš. V brance se oba gólmani střídali. S Kladnem začal 1. polovinu Kryštof a na druhou ho vystřídal Vilda.

Druhé utkání proti Novému Strašecí bylo více vyrovnané, ale byli jsme to my, kdo měl ve skóre od začátku lehce navrch. Vašek se blýskl řadou 6 branek, na které měli ale podíl všichni spoluhráči z útoku a také obránci v čele s Lukášem, který založil řadu pěkných akcí. Jedním gólem se blýskl i minipřípravkář Ríša. V brance začal Vilda a druhou část odchytal Kryštof.

Turnaj formátu 5+1 byl myslím pro všechny dobrá zkušenost a pro ty, co to již hrají, tak dobrý trénink. Od hráčů jsme neměli nijaká očekávání, šlo o to si to prostě vyzkoušet, ale v řadě herních prvků se kluci a slečna ukázali v dobrém světle a musíme tým pochválit. Nečekaně bylo i málo ofsajdů a zakázaných uvolnění. Turnaj také ukázal další herní prvky, na kterých musíme pracovat.

Sestava: Kryštof Machytka (G), Vilém Nalezený (G) - Jakub Bláha, David Broulík, Marek Červený, Adam Dorňák, Lukáš Horský, Adam Husák, Sebastien Chán, Helena Machytková, Tomáš Romanovský, Jakub Stárka, Richard Steinbach, Václav Sýkora, Michal Šeps, František Vlach, Denis Weinpold.

  Tags: , , , , , , ,