MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Přípravka na prvním turnaji Mixle Pixle

Přípravka 22.05.2022   Martin Horský

V letošní sezóně se pro přípravku poprvé uskutečnil zajímavý turnaj Mixle-Pixle, který je velice oblíbený v kategorii mladších žáků. Turnaji byly vyhrazeny 2 dny na zimním stadionu v Litomyšli. Sobotní turnaj 21.5., kam se sjelo celkem 10 celků, byl pojat klasicky klubově, kde se soupeři utkali každý s každým ve dvou skupinách a v pátém utkání pak proti jednomu ze soupeřů z druhé skupiny. Našemu celku ve složení Kryštof, Helenka, Lukáš, Václav, Jakub, Michal a minipřípravkář David se nejprve postavil tým bílých z HBK Kyjov. Naši hráči včetně gólmana bojovali srdnatě a po zásluze slavili vítězství, což dávalo slibné vyhlídky do dalších zápasů. V těch se nám ale už tolik nedařilo. Následující 3 utkání pro nás skončili porážkou. Nejprve s nám dobře známým týmem Rebelů bílých z pražských Čimic, poté s Eagles Brno, kteří postavili velice silný tým, a ještě s modrým týmem z HBC Pardubice. Po delší přestávce nás ještě čekal poslední zápas, tentokrát proti Rebelům Modrým. Sice jsme zkoušeli si tohoto soupeře, s kterým se často potkáváme v našem regionu, prohodit za Datels Blatnou, ale to se nám nakonec nepodařilo. Tento zápas pro nás byl nakonec úspěšný, tak jsme turnaj zakončili 2 výhrami a 3 porážkami, ale jak se říká: "Konec dobrý, všechno dobré", takže kluci a slečna byli na závěr spokojeni a s napětím vyhlíželi spoluhráče a soupeře při závěrečném losování týmů na druhý den pro turnaj Mixl Pixle. Do osmi týmů byli nejprve nasazeni brankáři. Kryštof byl přiřazen do červeného týmu Draků. K nim se pak losovaly trojice nebo dvojice z jednotlivých týmů, tak jak je trenéři nanominovali. Nejprve Michal, Helenka a Vašek byli nalosováni k modrým Medvědům a trojice David, Lukáš a Jakub k Drakům, kde byli společně s Kryštofem.

Protože se jednalo o dvoudenní akci, využili jsme nabídnuté ubytování na internátě v nedaleké České Třebové, kde nám bylo poskytnuto výborné zázemí. Kuchyň však nefungovala, tak jsme na doporučení tatínka jednoho z kluků, který je rodákem ze Třebové, vyrazili na báječnou večeři do města, kde jsme měli možnost souběžně shlédnout i české utkání na MS v ledním hokeji.

Po ránu v Litomyšli panovala krátká chvíle zmatků (v pozitivním slova smyslu), když jsme jako trenéři sháněli své svěřence po jednotlivých šatnách, ale vše dobře dopadlo a po krátkém vzájemném seznámení se již všichni opět věnovali přípravě a zápasům. Každý celek měl naplánovány 4 utkání. První vstoupili do hry Medvědi, kteří porazili fialové Papoušky. Hned další zápas nabídl souboj Draků proti našim trenérům, kteří vedli Tygry. Zápas to byl velice vyrovnaný a v závěru i přes "tygří" powerplay udrželi Draci jednobrankové vedení. Dalšími soupeři Draků byli zelení Buldoci, oranžoví Gepardi a šedí Vlci. Kluci celkově 1 zápas vyhráli, 1 prohráli a 2 skončili remízou. Medvědi se ještě postupně utkali s šedými Vlky, žlutými Lvi a zelenými Buldoky. Celkově 3 zápasy vyhráli a 1 prohráli. V týmech se děti na hřišti různě střídaly, takže si zahrály spolu, ale i se spoluhráči z jiných týmů a přesně o to šlo. Jen pro doplnění Tygři našich trenérů 2x vyhráli a 2x prohráli. Dětem zůstaly na památku jejich minidresy s logem turnaje. Výsledky obou turnajů se nevyhlašovaly, děti jen obdržely při závěrečném nástupu drobné dárky s motivy hokejbalu a pamětní medaile na turnaj.

Myslím, že děti, rodiče i trenéři si celou akci báječně užili a už se těšíme na další ročník. Zázemí v Litomyšli bylo výborné, prostorné šatny, které jsme sice sdíleli s více celky, ale i to dávalo zase větší šanci navazovat meziklubové vztahy. Svazu děkujeme za uspořádání a bezproblémový průběh a fanouškům za podporu.

Sestava: Kryštof Machytka (G) - Jakub Bláha, David Broulík, Lukáš Horský, Helena Machytková, Michal Šeps, Václav Sýkora (trenéři: Horský, Bláha).

  Tags: , , ,