MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Pohár starosty Prahy 13 ovládlo Kladno, Kert Park skončil druhý

Starší žáci 07.09.2014   Michal Pěch

Pohár starosty Prahy 13 získalo Kladno, které nenašlo na turnaji přemožitele, domácí Kert Park obsadil krásné druhé místo. Turnaj minipřípravek pak ovládla ta naše!

Velký pohár, který věnoval starosta městské části Prahy 13 ing. David Vodrážka má již svého majitel. Po právu ho vlastní starší žáci kladenského Alpigu, kteří nenašli za celý turnaj přemožitele.
Pojďme ale pěkně po pořádku. Za krásného slunečného počasí, které panovalo celý víkend na pražských Lužinách, si to šestice týmů rozdala systémem každý s každým do tabulky o celkového vítěze.
Na šestém místě skončili hráči SK Jihlava, kteří sice nepoznali za celý víkend chuť vítězství, ale za předvedené výkony se rozhodně nemusí stydět. Páté skončilo pražské Kovo, které v prvním utkání potrápilo pozdějšího vítěze Kladno, na druhou stranu utrpělo největší porážku turnaje 3:8 od domácího Kert Parku. Zvitězit dokázali až poslední den turnaje nad Jihlavou. O dalším pořadí nebylo do posledních dvou utkáních turnaje rozhodnuto. Nakonec nepopulární bramborovou medaili si odvezl Most, jenž mohl pomýšlet ještě na bronzový stupínek. Severočeši by však nesměli podlehnou v posledním utkání Stříbru 1:2. Bronzový skončili nakonec Buldoci ze Stříbra, kteří prohráli na turnaji jen jednou s Kladnem těsně 2:3 a bod brali za remízu 1:1, asi v nejhezčím utkání turnaje, s domácím Kert Parkem. Domácí celek skončil při rovnosti bodů na druhém místě díky většímu počtu nastřílených branek. Kert Park nezklamal a ukázal, že je na novou sezonu dobře připraven. Vítězné Kladno prošlo turnajem bez stráty kytičky a po zásluze bralo kov nejcenější!

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha

S výsledkem a především s výkonem jsem byl na turnaji spojen více v sobotních utkáních. V neděli se projevilo, že jsme hráli tři utkání a v posledním zápase nám došla šťáva. Musíme zapracovat na koncovce, která se nám dařila jen při utkání s Kovem. Velmi dobře zahrál Kamenář, Jágr, Plánička, Skorčík a Kolář. Ostatní střídali slabší chvilky s těma lepšíma. Doufám, že se k nám v týdnu připojí zranění a nemocní hráči, co nemohli být na turnaji a na první mistrovský zápas pojedeme do Nového Strašecí pro vítězství.

Autor: Milan Kubíček

Turnaj starších žáků
Konečné pořadí
Pořadí Tým
1. HBC Alpiq Kladno
2. HC Kert Park Praha
3. HC Buldoci Stříbro
4. HBC Kovodemont Most
5. TJ Kovo Praha
6. SK Jihlava
All-star team turnaje
Brankář Radek Sládek (HC Buldoci Stříbro)
Obránci Julie Svitáková (HBC Kovodemont Most)
Tomáš Plánička (HC Kert Park Praha)
Útočníci Jaroslav Procházka (HBC Alpiq Kladno)
Václav Zrůbecký (HBC Alpiq Kladno)
Vít Kamenář (HC Kert Park Praha)
Turnaj minipřípravek
Pořadí Tým
1. HC Kert Park Praha
2. HBC Alpiq Kladno
3. SC Dragons Ústí nad Labem

  Tags: , , ,