MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Na jaro máme dobrou pozici pokusit se probojovat do play-off, říká trenér juniorů Karel Manhart

Junioři 20.01.2019   Michal Pěch  ČTK

Trenér Karel Manhart má za sebou podzimní část sezony na lavičce juniorů. Jak první půlrok v klubu hodnotí, jak je zatím s prací mužstva spokojený a jaké jsou vyhlídky pro jarní část sezony? Na to jsme se ho zeptali v rozhovoru pro náš web.

Po podzimní části jste na pátém místě extraligové tabulky. Jak podzim hodnotíte?

Podzim musím rozdělit na dvě části. V září jsme sehráli šest utkání a pak jsme měli měsíc pauzu. Druhou část, a tedy dalších šest zápasů, jsme sehráli v listopadu. V té první části nás nečekal lehký soupeř, ale každým zápasem jsme do naší hry dostávali věci z tréninku. Sice jsme třikrát podlehli, ale v té pauze jsme měli čas dále pracovat na systému naší hry. Druhou část podzimu jsme už každé utkání bodovali. Na jaro tak máme dobrou pozici pokusit se probojovat do play-off.

Jak jste po půl roce působení na lavičce juniorů spokojen s prací mužstva?

Myslím si, že naše hra dává smysl. Samozřejmě nás čeká ještě hodně práce, ale kluci jsou jako houba. Snaží se neustále zlepšovat, při trénincích pracují velmi dobře. V utkáních musíme zapracovat na herní disciplíně, abychom co nejvíc času odehráli v plném počtu hráčů. Vylučování nás v podzimu stálo některé
zápasy.

Když přihlédneme k tomu, že čelo tabulky je nesmírně vyrovnané a jeden zápas Vás může posunout o několik míst výš nebo naopak níž, jak se Vám líbí znovu obnovená extraliga juniorů?

Tabulka je trochu zkreslená, mužstva nemají odehráno stejný počet utkání. My se musíme koukat na sebe a v každém zápase odehrát to, na co máme. Důležité bude udělat body s papírově slabšími soupeři a naopak favoritům nějaké sebrat. Čelo je hodně našlapané a dostat se do osmičky bude o každém bodu. Extraliga má tři základní skupiny a v těch hraje každý s každým třikrát. Do toho ještě hrajete jedno utkání s týmy těch druhých skupin. V tomto systému, kde skupiny nemají stejnou úroveň, jsou některé získané body tak trochu zadarmo. Proto říkám, že kluky tlačím do toho, aby se soustředili sami na sebe a na náš týmový výkon.

Zimní příprava je v plném proudu, co v ní hráče čeká a na co se chcete zejména zaměřit?

Trénujeme třikrát týdně a tréninky jsou myslím pestré. Chodíme na bosu, kde má na starosti hráče kondiční trenérka, v tělocvičně pracujeme na posílení dalších svalových partií a když vyjde počasí tak máme naplánované hřiště. Začátkem února jedeme na dvoudenní turnaj do Plzně, kde sehrajeme utkání s Pardubicemi, Mladou Boleslaví, Pískem a s Plzní. Přípravu na jarní část uzavřeme čtyřdenním soustředěním na Vysočině.

Jaké jsou aktuální cíle pro jarní část soutěže a co byste oproti podzimu chtěli zlepšit?

Cíle jsou stejné jako na začátku sezony. Chceme hrát play-off a dojít co nejdál. Máme mladé mužstvo a neustále se učíme. Jak jsem již říkal, důležité bude nikoho nepodcenit, nenechávat se zbytečně vylučovat a snažit se hrát náš systém. V podzimní části jsme ztratili zbytečně dva body a toho se musíme vyvarovat. Ve hře je pro nás ještě 30 bodů a každý z nich bude nesmírně důležitý pro konečné pořadí v tabulce pro vyřazovací část soutěže.

  Tags: , , , , , , ,