MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Lužinští na sobotní vítězství navázat nedokázali, série se do Prahy stěhuje za stavu 1:1

Muži A 30.04.2017   Ondřej Novotný / hokejbal.cz  Tomáš Kostečka

Extraliga mužů - 30.04.2017

6:1
HBC Alpiq Kladno (1:0;2:0;3:1) HC Kert Park Praha
Branky: 14:27 Kohout Martin (Pražák Ondřej, Rejthar Tomáš) PP, 21:16 Špaček Martin (Štěpáník Radim), 24:26 Štěpáník Radim (Špaček Martin), 35:27 Pospíšil Jan (Kudela Tomáš, Hnízdil Daniel) PP, 39:17 Pražák Ondřej PP, 42:19 Barnošák Dominik (Šícha Petr) - 31:39 Kovář Michal (Kruček Martin) PP
Sestava KLA: Jirotka Jan (Hájek Filip) - Dědič Michal, Haisman Jakub, Kudela Tomáš, Pospíšil Jan, Rejthar Tomáš, Soukup Radek, Šícha Petr - Barnošák Dominik, Hnízdil Daniel, Kohout Martin, Nosek Daniel, Novák Patrik, Ogurčák Petr, Potekhin Michal, Pražák Ondřej, Špaček Martin, Šrámek David, Štěpáník Radim
Sestava KER: Mikl Petr (Papranec Dominik) - Blaško Jan, Bošák Ivo, Bureš Jakub, Dulava Petr, Nýdl Jan , Skalník Jiří, Šperl David - Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin , Pala Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Rozenberg David, Sitter Radek, Suda Martin, Wróbel Tomáš


Je to v letošním play off CCM Extraligy už skoro takovou tradicí, že v jednotlivých stupíncích se po prvním hracím víkendu série většinou stěhují za vyrovnaného stavu. Stejně tak tomu je i u finále, jelikož Kladno dokázalo v neděli oplatit Kert Parku sobotní porážku a v hlavním městě se tak příští víkend odehrají s jistotou oba dva zápasy. Boj o titul se totiž stěhuje za stavu 1:1!

Kert Park začal znovu dobře, Kladno pak ale zabralo

Začátek druhého finálového zápasu začal velice podobně jako v sobotu, jelikož znovu to byli hosté, kteří se tlačili do branky a především k úvodnímu gólu. Na ten však oproti prvnímu zápasu tak brzy nedošlo, protože Kladno tentokrát hrálo v defenzivě ještě více ostražitě a sebejistý byl i Jirotka mezi třemi tyčemi, který dokázal vychytat také Wróbela, jenž se na něho hnal defacto úplně sám.

Kladno ale od začátku také logicky pomýšlelo na ofenzivu a postupně se tak hra nepatrně otočila, až z toho začala být mírná převaha domácích. Ti se vehementně snažili vsítit Pražanům neoblíbenou branku do šatny, na kterou nakonec necelou minutu před první sirénou došlo. Martin Kohout stál na správném místě a také ve správný čas, tudíž to bylo 1:0.

Hrálo se nahoru dolu, branky ale padaly jen do hostující sítě

Druhá třetina začala útočnou hrou na obě strany a opticky to tak vypadalo na hodně vyrovnaný zápas. Kladenští však rychle dokázali navázat na svoji hru z konce předchozí periody, což se jim dařilo, ovšem vzápětí zase přestalo, protože nabídli Kert Parku početní výhodu. Tu však Pražané nedokázali přetavit ve vyrovnávající trefu.

A jako by předcházející chvíle rozhodly o osudu celého utkání, protože sedmadvacet vteřin poté, co byli domácí kompletní, se k vyraženému míčku na pravé straně dostal Martin Kohout, jenž dokázal být dostatečně rychlý a nadělit Alpiqu dvoubrankový náskok. Ten se do konce druhé periody ještě navýšil o jednu trefu. O tu se postaral Radim Štěpáník, který rychle prošel opět pravou stranou přes modrou čáru až do koncovky, kterou si za vteřinu musel ještě zopakovat, ovšem už úspěšně. Pro celek z hlavního města to tak rázem bylo o ještě větší kus těžší.

Rychlá branka nepomohla, domácí se pak rozstříleli

Ofenzivní síla Kert Parku je zjevná, proto domácí rozhodně nemohli polevit, jestli chtěli myslet na poklidné dohrání zápasu. Jenomže hned ze začátku třetího pokračování měli hosté početní výhodu, která skončila snížením. Michal Kovář zanechal chladnou hlavu, pohledně obehrál ležícího obránce a poté přesně zakončil.

Jenomže místo toho, aby se hra začala odehrávat převážně na polovině Středočechů, domácí spustili, pro diváky atraktivní, brankostroj. Nejprve se prosadil prudkou ranou od modré Jan Pospíšil, zanedlouho zase proběhl Jan Šrámek okolo mantinelu a nachytal brankáře Petra Mikla na přední tyčce. Kert Park však sympaticky nic nevzdal a i nadále útočil. Vsítit druhou branku mu ale zřejmě nebylo přáno, takže ještě definitivní tečku za vyrovnáním série dal brankou na 6:1 Dominik Barnošák.

Kladno tak po zásluze vyrovnalo stav finále na 1:1 a za týden se bude začínat prakticky od nuly. Avšak ten, kdo zvítězí v sobotu, bude mít do neděle mečbol, takže i reálnou šanci už na zisk titulu!

16.67% 36 Střely 30 3.33%
96.67% 29 Zákroky 30 83.33%
14:00 7 Vyloučení 4 8:00
0:00 3 Přesilovky 6 0:00
100% 3 Branky v přesilovce 1 16.67%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HBC Alpiq Kladno

Jirotka Jan
96.67 %
45:00 min., 1/30 střel

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
83.33 %
42:19 min., 6/36 střel
02:41 Papranec Dominik 0/0 0%

Kanadské bodování


HBC Alpiq Kladno

Pražák Ondřej
2 (1 + 1) bodů
Špaček Martin 2 (1+1)
Štěpáník Radim 2 (1+1)
Barnošák Dominik 1 (1+0)
Kohout Martin 1 (1+0)
Pospíšil Jan 1 (1+0)
Hnízdil Daniel 1 (0+1)
Kudela Tomáš 1 (0+1)
Rejthar Tomáš 1 (0+1)
Šícha Petr 1 (0+1)

HC Kert Park Praha

Kovář Michal
1 (1 + 0) bodů
Kruček Martin 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , , ,