MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Derby na Palmovce rozhodl v prodloužení Tomáš Wróbel, ve čtvrtfinále play-off se utkáme opět s Kovem!

Muži A 31.03.2019   Vojtěch Filipiec  Michal Pěch

Extraliga mužů - 30.03.2019

2:3 p
TJ Kovo Praha (0:1;1:1;1:0 - 0:1) HC Kert Park Praha
Branky: 22:10 Krištof Martin PP, 42:06 Krištof Martin - 10:36 Kruček Jiří (Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil) PP, 24:47 Postulka Adam (Zvonek Dalimil), 48:32 Wróbel Tomáš (Kruček Martin, Dulava Petr) PP
Sestava KOV: Lain Václav (Gerlich Leoš) - Bydžovský Martin, Drak Jiří, Nýdl Jan, Plecitý Jakub, Votýpka Matěj, Zahálka Aleš - Bravenec Petr, Kočka Jan, Krištof Martin, Kyclt Jonáš, Ogurčák Petr, Ruda Tomáš, Šimon Pavel, Winter Tomáš, Wurdák Jakub
Sestava KER: Mikl Petr (Varga Lukáš) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Markytán Jaromír, Rozenberg David, Šlehofer Václav, Šperl David - Čejka Jan, Danko Petr, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Vaniš Jiří, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Posledním Zápasem kola základní části CROSSDOCK Extraligy bylo tradiční pražské derby mezi KOVEM a Kert Parkem. Celku z Lužin již s nadsázkou řečeno o nic nešlo, vítězství základní části si zajistil již v předstihu, zato KOVO hrálo o hodně a potřebovalo bodovat. Přestože se týmu z Palmovky nakonec zápas urvat nepodařilo, i bod za prohru v prodloužení nakonec díky prohrám Sudoměřic a Karviné na postup do play off stačí! Ve čtvrtfinále play off tak opět dojde na pražské derby.

Vlažná první třetina

Úvodní třetina utkání nenabídla příliš oku lahodící hokejbal. Oba celky urputně bránily střední pásmo a k ohrožení některého z brankářů docházelo zřídkakdy, nepomohla k tomu ani brzká přesilovka Kert Parku z druhé minuty této části hry. Druhou přesilovou hru zápasu si opět zahráli Lužinští a tato početní výhoda již byla zužitkována. Přihrávku mezi kruhy procedil mezi betony brankáře Laina Jiří Kruček – 0:1. KOVO ke konci úvodní třetiny přece jen přeplo na vyšší rychlostní stupeň, do konce první patnáctiminutovky se však skóre nezměnilo.

Pokud si diváci, kteří na Palmovku dorazili, v první třetině na své příliš nepřišli, ve druhé třetině byli svědky o mnoho pohlednějšího hokejbalu. Hned v 16. minutě se do brejku díky perfektně vystihnuté rozehrávce soupeře dostal Adam Postulka, Lain si ale připsal perfektní zákrok a nadále držel naděje svého týmu na postup do play off. Kert Park tak branku, díky které by mohl dostat větší klid na hole, nepřidal a KOVO trestalo!

Blaško unikajícího hráče domácích nešetrně atakoval zezadu a rozhodčí nařídili trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Martin Krištof a ten si počínal jako zkušený mazák. Forhendovým blafákem přelstil zkušeného Mikla v brance Kertu a vyrovnal stav utkání na 1:1. Jenomže již za 37 vteřin se do vedení opět dostal Kert Park! Postulkova nenápadná střela ze střední vzdálenosti k překvapení všech přítomných zapadla k tyči a hokejbalisté z Lužin tak vedli 2:1. Do konce druhé třetiny již branka nepadla a KOVO tak mělo před třetí třetinou nůž na krku.

Kert ani podruhé neudržel vedení

Začátek poslední patnáctiminutovky zužovala četná vyloučení na obou stranách, v plném počtu hráčů se příliš nehrálo. Zápas dospěl do posledních pěti minut základní hrací doby a KOVO muselo jít do této části hry doslova po hlavě. A vyplatilo se! Jako blesk z čistého nebe v 43. minutě udeřil Martin Krištof, který zaznamenal již svou druhou branku v utkání a určil tak stav zápasu na 2:2!

V následném prodloužení pak KOVO nabídlo soupeři přesilovou hru a tak zkušený tým, jakým Kert Park je, tyto příležitosti pravidelně využívá, podařilo se to i tentokrát. Na pravé straně se k míčku dostal Tomáš Wróbel, který poslal míček nechytatelně za Lainova záda.

Po skončení utkání ještě proběhl menší slavnostní ceremoniál, během kterého předseda Českomoravského svazu hokejbalu pan Martin Komárek předal poháry pro vítěze základní části do rukou kapitána Kert Parku Tomáše Wróbela.

10% 20 Střely 31 9.68%
90.32% 28 Zákroky 18 90%
24:00 8 Vyloučení 7 14:00
0:00 6 Přesilovky 6 0:00
16.67% 1 Branky v přesilovce 2 33.33%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


TJ Kovo Praha

Lain Václav
90.32 %
48:32 min., 3/31 střel

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
90 %
48:32 min., 2/20 střel

Kanadské bodování


TJ Kovo Praha

Krištof Martin
2 (2 + 0) bodů

HC Kert Park Praha

Wróbel Tomáš
2 (1 + 1) bodů
Zvonek Dalimil 2 (0+2)
Kruček Jiří 1 (1+0)
Postulka Adam 1 (1+0)
Dulava Petr 1 (0+1)
Kruček Martin 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , ,