Kert Park vyválčil proti Plzni důležité body, v pohledném utkání zvítězil 4:3

Muži A 29.09.2018   Michal Pěch  Michal Pěch

Extraliga mužů - 28.09.2018

4:3
HC Kert Park Praha (2:2;1:0;1:1) HBC Plzeň
Branky: 02:12 Blaško Jan (Fejfar Tomáš) SH, 07:10 Danko Petr (Čejka Jan, Dejneka Radovan), 26:10 Zvonek Dalimil (Fejfar Tomáš, Kruček Jiří) PP, 35:39 Šlehofer Václav (Zvonek Dalimil, Fejfar Tomáš) PP - 02:52 Krch Martin (Hanuš Lukáš, Gřonka Petr) PP, 09:56 Valenta Stanislav (Pokorný David, Ulč David), 38:45 Krch Martin (Kavalír Jiří, Gřonka Petr) PP
Sestava KER: Mikl Petr (Šach Martin) - Blaško Jan, Bureš Jakub, Dejneka Radovan, Markytán Jaromír, Plzák Lukáš - Čejka Jan, Danko Petr, Fejfar Tomáš, Kaucký Karel, Kovárník Jakub, Kruček Jiří, Šlehofer Václav, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava PLZ: Kráčina Petr (Návara Jiří) - Benedikt Ondřej, Hanuš Lukáš, Kastner Stanislav, Kavalír Jiří, Kejř Ondřej, Pokorný David, Polívka Erik - Drož Adam, Forejt Marek, Gřonka Petr, Krch Martin, Kunzmann Martin, Lang Filip, Majer Tomáš, Malý Ondřej, Pejchar Daniel, Švarc Marek, Ulč David, Valenta Stanislav, Vobruba Jakub

Páteční předehrávka šestého kola Crossdock extraligy nabídla souboj aktuálně pátého Kert Parku s první Plzní. V pohledném utkání plzeňští Mečouni vždy pouze dotahovali, a tak Pražané zvítězili 4:3 díky vítězné brance Vaška Šlehofera.

První třetina nabídla gólovou přestřelku. Již v druhé minutě se radovali domácí, když Tomáš Fejfar vyhrál buly na hůl Jana Blaška, jehož ostrý projektil od modré čáry zaplaval za záda hostujícího Kráčiny. Hosté reagovali o minutu později, když střela Martina Krcha nešťastně změnila směr před Petrem Miklem o nohu Dalimila Zvonka.

Vrátit vedení domácím se podařilo v osmé minutě. Jan Čejka zavezl míček do pásma, chytrou přihrávkou našel Petra Danka, který měl v samostatném úniku dostatek času k překonání Kráčiny. Jenže Plzeň si již o dvě minuty později opět srovnala zásluhou ostré střely Daniela Pejchara. Do kabin se tak šlo po první části za stavu 2:2.

V druhé části měli domácí více ze hry a to zejména díky kvalitní obrané činnosti. Na Petra Mikla ve druhé třetině prošla jenom jedna střela, ostatní se buď podařilo obráncům zblokovat a nebo minuly cíl. Naopak Pražané si pár střeleckých příležitostí vytvořili, prosadit se jim podařilo však až v šestadvacáté minutě. Tomáš Fejfar našel před brankou osamoceného Dalimila Zvonka, kterému se natřikrát podařilo Kráčinu překonat.

Kert Park byl i ve třetí části nadále aktivním týmem, Plzeň se však oproti druhé třetině zlepšila a vytvořila si několik dobrých pokusů. Jenže byli to právě Pražané, kterým se podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. To v přesilové hře dostal od Dalimila Zvonka nabito Václav Šlehoref, jehož střela prošlo vším, co před ní stálo.

Plzeňští se však nevzdali a v devětatřicáté minutě zadělali na drama, když se opět prosadil Krch. Pro Lužinské mohlo být ještě hůř, když šli díky následnému vyloučení opět do čtyř. Plzeň si však v přesilovce výraznou šanci nevytvořila a navíc po jejím skončení následně faulovala. Pražané si již závěr utkání pohlídali a dokráčeli tak k zisku důležitých tří bodů.