MISTR ČR 2017 a 2018

Kert Park vkročil do čtvrtfinále úspěšně, v prvním utkání zvítězil 3:0

Muži A 29.04.2018   Petr Dejnožka  Michal Pěch

Extraliga mužů - 28.04.2018

3:0
HC Kert Park Praha (2:0;0:0;1:0) SK Sudoměřice
Branky: 02:07 Zvonek Dalimil (Kruček Martin, Fejfar Tomáš), 04:00 Nýdl Jan (Zvonek Dalimil), 43:29 Fejfar Tomáš (Zvonek Dalimil)
Sestava KER: Mikl Petr (Lašek Petr) - Blaško Jan, Bureš Jakub, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Kaucký Karel, Nýdl Jan, Rozenberg David, Šperl David - Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Suda Martin, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava SUD: Dékány Ondrej (Grufík Jonáš) - Kmenta Aleš, Slanina Adam, Studénka Pavel, Tóth Dominik, Tóth Michal - Fraňo Matěj, Helešic David, Hujsa Milan, Chovanec Martin, Jurásek Zdeněk, Kaluža Jan, Pichler Tomáš, Štefek Jakub

Bez inkasovaného gólu vstoupil do play-off celek Kert Parku Praha, který zvládl první zápas proti Sudoměřicím před vlastními fanoušky jistým způsobem. Skóre na jejich stranu naklonil v první části dvěma rychlými góly, následně si vypracoval řadu šancí a jen díky Dekánymu nebyl brankový rozdíl po závěrečné siréně mnohonásobně vyšší. Sudoměřice nakonec padly po výsledku 0:3 a v nedělní odvetě se pokusí přivézt z Prahy alespoň jeden bod.

Rychlý nástup Kert Parku přinesl dvě branky

Sudoměřice si v závěru základní části odvezly z Prahy vysokou porážku, a proto se čekalo, zda v podobné fazóně vstoupí rozjetý Kert Park také do vyřazovacích bojů. A stalo se. Domácí hráče v zeleném od začátku přehrávali a velmi rychle se dočkali zasloužené odměny. Úvodní tlak byl ve vedoucí gól přetaven již ve třetí minutě, kdy se přesnou střelou prosadil Dalimil Zvonek, chvíli na to si hosté po střele Jana Nýdla od modré čáry smolně dali vlastní gól a po čtyřech minutách byli hosté na ručník. Sudoměřičtí se sice ve zbytku první části zvedli, brankář Ondrej Dekány ale musel předvést řadu důležitých zákroků.

Dobývání Dekányho navýšení vedení nepřineslo

Druhá perioda přinesla pokračující silný tlak Kert Parku, který většinu času držel soupeře z východní části republiky pod zámkem. Sudoměřice spoléhaly především na rychlé protiútoky, brankář Petr Mikl si ale mohl stěžovat především na silné sluníčko, které na něj celý zápas pražilo. Kromě Mikla si na počasí stěžoval také samotný plastový povrch, kvůli němuž se utkání muselo několikrát přerušovat a přijít musel včasný zásah pořadatelů. Změny stavu jsme se ve druhém dějství nedočkali, v největších šancích se ocitl Dalimil Zvonek, který nejprve nechal vyniknout Dekányho, následně nastřelil od modré čáry brankovou konstrukci.

Domácí v poklidu hájili náskok, v sérii vedou 1:0

Ani třetí část prvního čtvrtfinálového utkání zběsilý hokejbal nenabídla. Domácí tým si v poklidu hájil své dvoubrankové vedení a stále se snažil o jeho navýšení. Dobré příležitosti měli například Zvonek se Sudou, ani jednomu ale v zakončení nepřálo štěstí. Sudoměřice se do útočného dění během celého utkání zapojovaly pouze sporadicky a dvě minuty před koncem inkasovaly po střele Tomáše Fejfara definitivní direkt. Kert Park zvítězil výsledkem 3:0 a ve čtvrtfinále se tak podle předpokladů ujal vedení.

7.69% 39 Střely 25 0%
100% 25 Zákroky 36 92.31%
2:00 1 Vyloučení 2 4:00
0:00 1 Přesilovky 0 0:00
0% 0 Branky v přesilovce 0 0%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mikl Petr
100 %
45:00 min., 0/25 střel

SK Sudoměřice

Dékány Ondrej
92.31 %
45:00 min., 3/39 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Zvonek Dalimil
3 (1 + 2) bodů
Fejfar Tomáš 2 (1+1)
Nýdl Jan 1 (1+0)
Kruček Martin 1 (0+1)

SK Sudoměřice

Žádný z hráčů SK Sudoměřice nezaznamenal bod.

  Tags: , , , , , , , ,