MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Derby pro Kert Park, televizní bitvu ovládl 3:2!

Muži A 21.10.2018   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Extraliga mužů - 21.10.2018

3:2
HC Kert Park Praha (1:0;0:1;2:1) TJ Kovo Praha
Branky: 10:08 Wróbel Tomáš (Kruček Jiří, Fejfar Tomáš) PP, 31:44 Wróbel Tomáš (Střecha Jan, Danko Petr), 38:43 Šperl David (Dulava Petr, Dejneka Radovan) PP - 19:01 Winter Tomáš (Ogurčák Petr), 43:29 Nýdl Jan (Winter Tomáš, Ogurčák Petr) PP
Sestava KER: Mikl Petr (Koch Filip) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Markytán Jaromír, Plzák Lukáš, Šperl David - Danko Petr, Fejfar Tomáš, Kovárník Jakub, Kruček Jiří, Postulka Adam, Rozenberg David, Střecha Jan, Šlehofer Václav, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil
Sestava KOV: Lain Václav (Křivánek Lukáš) - Adam Petr, Bravenec Petr, Bureš Tomáš, Bydžovský Martin, Drak Jiří, Franěk Miroslav, Kočka Jan, Kohoutek Lukáš, Kovářík Daniel, Krištof Martin, Nýdl Jan, Ogurčák Petr, Plecitý Jakub, Řebík Jaroslav, Šimon Pavel, Winter Tomáš, Wurdák Jakub, Zahálka Aleš

CROSSDOCK hokejbalová extraliga v neděli pokračovala jen jedním duelem, ten byl ovšem televizní, a to navíc s dalším podtitulem. Jednalo se totiž o pražské derby, které, jak je známo, nikdy nemá favorita, což se potvrdilo i tentorkát. I když byli papírovými favority jednoznačně hráči z Lužin, ti z Palmovky předvedli hodně povedený výkon, který dokoncem málem stačil alespoň na jeden bod. On jednu branku více však přece jenom vsítil Kert Park, jenž se tak raduje z dalšího vítězství a posunu na první místo v extraligové tabulce!

Ofenzivní hra z obou stran

Kovo už od prvních chvil prokázalo, že na Lužiny rozhodně nepřijelo hrát betonový hokejbal, protože se také pokoušelo hned několikrát ohrozit branku. Na to však nejprve pořádně došlo ze strany domácích, svůj samostatný únik však Fejfar vedením Kert Parku nezakončil. Následně se tudíž do hry už naplno zapojil také hostující tým a Mikl musel krýt hodně nebezpečný pokus od Wintera.

Poté už na první změnu skóre ovšem došlo, první přesilová hra v utkání byla sehrána domácími, a ti potvrdili, že pokud jich je na hřišti o jednoho více, jsou poté dvojnásobně nebezpeční. Rychlá souhra končila na přihrávce Jiřího Kručka k zadní tyčce, kde se prosadil rychle zakončující Tomáš Wróbel. Ten pak mohl přidat další branku, v samostatném úniku ho ale vychytal Lain. Na šance od obou mužstev neutuchající první třetina ale přinesla nakonec jen jednu branku.

Prostřední část ozdobena několika šancemi

Hostující celek se však jednobrankového vedení domácích borců z Lužin nezalekl. Naopak dostal ještě větší chuť před stovkami diváků u televize vyrovnat. A tak se stalo ze začátku dvacáté minuty, když po rychlé výměně míčku nahrával Ogurčák zpět mezi kruhy na Wintera, jenž se nemýlil - 1:1!

Následující fáze ale patřila spíše domácím, kteří si vypracovali několik šancí a vidět tak byl především brankář Lain, jenž musel lapit nebezpečné koncovky Kert Parku. Ani dvakrát dorážející Šlehofer, ani bekhendem zakončující Plzák ovšem nedostali míček za hostujícího brankáře. To se povedlo až tehdy, když střílel Střecha, ten však svoji premiérovou trefu po přestupu na Lužiny nezapsal, protože se míček zastavil na tyčce.

Třetí třetina přinesla parádní vyvrcholení zápasu

Vstup to třetí části utkání se lépe vyvedl domácím, kteří si už po dvou minutách dokázali vzít zpět vedení na svoji stranu, a to když se bekhendem z předbrankového prostoru prosadil znovu Wróbel. Na dvoubrankový rozdíl pak po samostatném úniku mohl zvyšovat Dulava, úspěšný ale nebyl. A tak nescházelo mnoho a mohlo být naopak vyrovnáno! Winter šel taktéž skoro osamocený do koncovky, při své akci byl ale faulován, takže bylo nařízení trestné střílení. To si vzal na svá bedra, stejně jako o den nazpět v Karviné, Kočka, tentokrát však úspěšný nebyl, jelikož míček mezi tři tyče bohužel pro hosty ani neposlal.

Atraktivní koncovka nabírala na obrátkách, domácí dostali výhodu přesilové hry, kterou ve třetí branku svého celku převtělil Šperl, mimochodem hráč, který pár minut nazpět fauloval jen za cenu samostatného nájezdu. Karta se však otočila a domácí byli už hodně blízko třem vydřeným bodům. Vlastními dvěma chybami však KOVU nabídli ještě přesilovou hru pět na tři, kterou svižnou ranou po hodně dlouhé kombinaci proti svým bývalým spoluhráčům usměrnil do sítě Nýdl. Hostům však stále zbývalo přes čtyřicet vteřin klasické početní výhody, tu, ale ani další naopak už v posledních čtyřech vteřinách zápasu ale hosté nevyužili. Kert Park se tak znovu stal hokejbalovým vládcem Prahy, velké poděkovaní hokejbalových fanoušků ale musí patřit také KOVU, které též přispělo skvělým výkonem k velké televizní reklamě na náš sport!

9.09% 33 Střely 22 9.09%
90.91% 20 Zákroky 30 90.91%
8:00 4 Vyloučení 4 8:00
0:00 4 Přesilovky 4 0:00
50% 2 Branky v přesilovce 1 25%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HC Kert Park Praha

Mikl Petr
90.91 %
45:00 min., 2/22 střel

TJ Kovo Praha

Lain Václav
90.91 %
45:00 min., 3/33 střel

Kanadské bodování


HC Kert Park Praha

Wróbel Tomáš
2 (2 + 0) bodů
Šperl David 1 (1+0)
Danko Petr 1 (0+1)
Dejneka Radovan 1 (0+1)
Dulava Petr 1 (0+1)
Fejfar Tomáš 1 (0+1)
Kruček Jiří 1 (0+1)
Střecha Jan 1 (0+1)

TJ Kovo Praha

Winter Tomáš
2 (1 + 1) bodů
Ogurčák Petr 2 (0+2)
Nýdl Jan 1 (1+0)

  Tags: , , , , , ,