MISTR ČR 2017 a 2018

Lužiny uvidí po roce znovu finále, Kert Park zvládl i třetí utkání semifinále

Muži A 20.05.2018   Ondřej Novotný  Michal Pěch

Extraliga mužů - 19.05.2018

0:1
HBC Hradec Králové 1988 (0:0;0:1;0:0) HC Kert Park Praha
Branky: 15:38 Fejfar Tomáš (Dulava Petr, Kruček Martin)
Sestava HKR: Biegl Zdeněk (Brykner Petr) - Doležal Jan, Hrabica Jan, Hrubý Michal, Hudeček Miloslav, Ježek Jakub, Jiřík Tomáš, Král Jakub, Mitra Patrik, Novák Petr, Ruda Tomáš, Rytíř Jiří, Svoboda Jakub, Šimek Petr, Švanda Petr, Tesař Jaroslav, Veselý Martin
Sestava KER: Mikl Petr (Mroviec Jan) - Blaško Jan, Bureš Jakub, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Kaucký Karel, Nýdl Jan, Rozenberg David, Šperl David - Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Postulka Adam, Suda Martin, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Celek z Lužin cestoval do Hradce Králové s vědomím toho, že mu pro postup stačí vyhrát už jenom jeden zápas. A tak se i stalo, Pražané totiž nejvyrovnanější utkání v sérii dokázali zlomit na svoji stranu a jedinou brankou z hole Fejfara udělali další krok k obhajobě titulu.

Aktivní hosté do vedené nešli

Hradec nemohl začít ustrašenou hrou, nemohl se ale ani pustit po hlavě do útoku. Domácím bylo totiž jasné, že pokud se Pražané dostanou do vedení, bude to proti nim už jen hodně těžké. Kert Park však předváděl hodně aktivní útočnou hru, největší šance ale přišla až při samostatném úniku Wróbela, kterého však Biegl mezi domácími tyčkami dokázal vychytat. Piráti už příliš ofenzivních sil v prvních patnácti minutách nenašli, takže se i po dalších hostujících náznacích ve snaze jít do vedení, šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Důležitá branka pro celý zápas

Aktivita se ze začátku druhého pokračování udržela opět na straně hostí, kteří se dokázali už dostat i do vedení. Po hradecké ztrátě míčku v útočné třetině přihrál Martin Kruček na levou stranu pro Petra Dulavu, jehož přihrávku před branku využil nebráněný Tomáš Fejfar. Útočné choutky pak měly oba celky, zatímco domácí těžili z menších chyb hostů, ti zase naopak tvořili vpředu kombinační akce a Biegl tak měl občas plné ruce práce. Na hřišti se navíc trochu přiostřovalo, což však teprve předeslalo to, co nastane ve třetí části.

Východočeši tlačili, co jim síly stačily

Piráti si zřejmě před třetí částí řekli, že už nemají na co čekat, protože by to mohla být klidně jejich poslední perioda v letošní sezoně. Rázem se tak hrálo převážně na polovině Pražanů, kteří se museli chvíli seznamovat s tvrdou hrou Hradeckých, jenž rozhodně nehráli v rukavičkách. Dokazuje to i situace, kdy brankář Mikl přišel o svoji hůl, kterou mu někdo přerazil. V přerušené hře si ji tak šel rychle vyměnit na střídačku, jenomže přešel modrou čáru, tudíž se do hry musel na jedno střídání podívat i náhradní brankář Mroviec.

Hradec Králové ve své snaze vyrovnat a pokusit se prodloužit ještě alespoň tento zápas neustále pokračoval, Kert Park však zabral a tlak domácích už tudíž nebyl tak viditelný, až se nakonec i vytratil. A když se zase na poslední minuty vrátil, byl vždy připravený Mikl, jenž nakonec za celé tři semifinálové zápasy pustil pouze jednu branku, a to ještě ze samostatného střílení. Hokejbalisté z Lužin tak slaví postup do finále, Piráti ale zklamaní být nemusí, vždyť pár sezon nazpět hráli o setrvání v extralize a letos se přes silné Kladno dostali až mezi čtyři nejlepší celky v České republice!

Vítězná branka Tomáše Fejfara

Hodnocení obránce Petra Dulavy

0% 24 Střely 35 2.86%
97.14% 34 Zákroky 24 100%
47:00 9 Vyloučení 8 37:00
0:00 5 Přesilovky 5 0:00
0% 0 Branky v přesilovce 0 0%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HBC Hradec Králové 1988

Biegl Zdeněk
97.14 %
45:00 min., 1/35 střel

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
100 %
37:00 min., 0/20 střel
07:30 Mikl Petr 0/4 100%
00:30 Mroviec Jan 0/0 0%

Kanadské bodování


HBC Hradec Králové 1988

Žádný z hráčů HBC Hradec Králové 1988 nezaznamenal bod.


HC Kert Park Praha

Fejfar Tomáš
1 (1 + 0) bodů
Dulava Petr 1 (0+1)
Kruček Martin 1 (0+1)

  Tags: , , , , , , , ,