MISTR ČR 2017, 2018, 2019

Zlatý hattrick! Kert Park na Kladně zvítězil 2:0 a potřetí v řadě se raduje z mistrovského titulu!

Muži A 18.05.2019   Ondřej Novotný  Roman Mareš

Extraliga mužů - 18.05.2019

0:2
HBC Alpiq Kladno (0:0;0:1;0:1) HC Kert Park Praha
Branky: 15:41 Fejfar Tomáš (Zvonek Dalimil) PP, 44:28 Kruček Martin (Zvonek Dalimil, Fejfar Tomáš)
Sestava KLA: Jirotka Jan (Hájek Filip) - Dědič Michal, Haisman Jakub, Hrabar Jiří, Novák Patrik, Pliml František, Pospíšil Jan, Soukup Radek - Barnošák Dominik, Eitler Jan, Hnízdil Daniel, Kamenář Vít, Kohout Martin, Pražák Ondřej, Procházka Jaroslav, Prokop Jan, Schnaubelt Milan, Šícha Petr, Špaček Martin, Štěpáník Radim
Sestava KER: Mikl Petr (Mroviec Jan) - Blaško Jan, Dejneka Radovan, Dulava Petr, Kaucký Karel, Markytán Jaromír, Rozenberg David, Šlehofer Václav, Šperl David - Danko Petr, Fejfar Tomáš, Javorka Jaroslav, Kovář Michal, Kruček Jiří, Kruček Martin, Plzák Lukáš, Postulka Adam, Střecha Jan, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Slovy Roberta Záruby: "Vítej zlatý hattricku"! Je dobojováno! Letošní ročník CROSSDOCK Extraligy nabídl nespočet zajímavých a nezapomenutelných momentů, krásným vrcholem pak bylo špičkové play off, které vyšperkovala finálová série mezi Kert Parkem a Kladnem. Hokejbalová podívaná se v sobotu z Lužin přesunula na hřiště Rysů, kde se hrálo další hodně ofenzivní střetnutí, ve kterém se však vyznamenali oba brankáři. A o celém osudu nakonec rozhodl jediný gól, který padl z hole hostujícího hráče Tomáše Fejfara. Středočeši se pak sice ještě mocně snažili hnát směrem do branky, když se však už jednalo o značnou příležitost, byli hosté v defenzivě vždy ještě dostatečně připravení a po závěrečné siréně tak propukla na hřišti mohutná radost. HC Kert Park Praha totiž dovršil jako čtvrtý klub v historii nejvyšší soutěže zlatý mistrovský hattrick!

Jediná branka rozhodla o konci celé sezony a obrovské radosti

Zápas se už od prvních chvilek nesl v hodně ofenzivním rytmu z obou stran. Oba brankáři se ale dokázali nejprve vyznamenat skvělými zákroky. Když se Kert Park dostával do první početní výhody, bylo jen otázkou, jak tuto disciplínu Kladenští přes týden zlepšili. A odpověď přišla záhy, která zněla: Ano! Rysové skutečně při vlastním oslabení hostům co nejvíce znepříjemňovali hru a sami se navíc snažili chodit do útočných výpadů.

První perioda tak nakonec skončila stavem 0:0, který držel postupně především domácí brankář Jirotka, jenž vytahoval i nadále skutečně parádní zákroky. Ovšem Mikl ve druhé brance se také nenechal zastrašit útočnou prací Středočechů, kteří měli několik slibných příležitostí, Lužinský brankář byl ovšem nepropustný!

A tak nakonec přeci jenom opět rozhodla přesilová hra, když Zvonek naběhl od pravého mantinelu doprostřed hřiště, odkud našel nalevo volného Fejfara, jenž se prudce trefil z první na zadní tyč – 0:1. Při neustálé snaze domácích ještě něco se zápasem udělat, našel při domácí hře bez brankáře opět Zvonek nabíhajícího Martina Kručka, jenž už nemohl prázdný prostor mezi tyčkami netrefit.

Kert Park tak začal oslavovat velký úspěch, dovršil totiž zlatý mistrovský hattrick, který se v české nejvyšší hokejbalové soutěži povedl pouze Ústí nad Labem a po přelomu století i Mladé Boleslavi a právě Kladnu. To tentokrát však končí druhé, stříbrné medaile mají ovšem ve zvedající se konkurenci také svoji velikou cenu!

Hodnocení trenéra Davida Kuny

V play off jsme měli respekt před každým soupeřem, ale letos jsme šli opravdu zápas od zápasu, nic jsme dopředu neplánovali, což se nám třeba v minulosti už někdy vymstilo. Chtěli jsme být připraveni do každého zápasu na sto procent, neustále jsme se motivovali a až po jednom utkání jsme začali vždy myslet a soustředit se na to další. Postupnými krůčky jsme se dostali do nejlepší pozice pro play off, kde jsme chtěli devět výher a ono se to povedlo! Zlatý mistrovský hattrick se v novodobé historii hokejbalu povedl podstatě právě jenom Kladnu, proto před nimi máme velký respekt a jsme šťastni, že jsme to také dokázali. Rozhodovaly opravdu maličkosti a jsme moc spokojeni, že se na naši stranu otočilo i štěstíčko. A oslavy? Vůbec nevím, jaké budou a jak budou dlouhé. Ale určitě budou skvělé!

0% 30 Střely 34 5.88%
94.12% 32 Zákroky 30 100%
10:00 5 Vyloučení 3 6:00
0:00 2 Přesilovky 4 0:00
0% 0 Branky v přesilovce 1 25%
0% 0 Branky v oslabení 0 0%

Brankaři


HBC Alpiq Kladno

Jirotka Jan
94.12 %
45:00 min., 2/34 střel

HC Kert Park Praha

Mikl Petr
100 %
45:00 min., 0/30 střel

Kanadské bodování


HBC Alpiq Kladno

Žádný z hráčů HBC Alpiq Kladno nezaznamenal bod.


HC Kert Park Praha

Fejfar Tomáš
2 (1 + 1) bodů
Zvonek Dalimil 2 (0+2)
Kruček Martin 1 (1+0)

  Tags: , , , , , , , ,